FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-10-12 10:54  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Raffi dzięki za link do relacji:)
Panie ZbiG wielkie dzięki za wskazówki:) Dna niestety, nie będę malował-standard to standard:) Martwią mnie te barbety, ale może jakoś z tego wybrniemy.

 
06-10-12 11:17  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
rysiu62   

Ustalcie koledzy ile brakuje poszycia dna gdyż widzę tu znaczną rozpiętość od 2 do 5 mm. Wydaje mi się iż tak duża różnica może ''wychodzić'' podczas wycinania elementów. Jak dobrze pamiętam dno składa się z 25 elementów i wystarczy popełnic błąd 0,05 mm na każdym cięciu i wykorzystując skomplikowane działanie matematyczne osiągamy wynik 5mm.Gratuluję tym co potrafią wycinać z taką dokładnością ( i większą jesli szpara ma ok 2mm dokładność cięcia 0,04mm). Oczywiście są to obliczenia przy założeniu iż model jest prawidłowo zaprojektowany oraz wydrukowany , a także modelarz podszlifował wręgi tam gdzie potrzeba. Kolega Zbig ma rację , że należy kleić od przodu i od tyłu , pamiętam modele które celowo miały ostatnią (środkową) część dłuższą.

 
06-10-12 17:26  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Też robię Dredzia ale w konspiracji i właśnie skończyłem to "czerwone dno". Nic mi nie brakuje w poszyciu, jest bardzo dobrze spasowane. Może przyczyna tkwi w naklejaniu szkieletu na tekturę, papier chłonie wodę z kleju i stąd ta jego nadmierna długość? Goły szkielet po złożeniu ma 79,8cm, zostaje po ok 1mm z przodu i od rufy na poszycie. Jest tylko mała nieścisłość w kilku wręgach z przodu, poszycie układa za kilkoma wręgami zamiast na ich środku, łatwo to poprawić ale nie docinaniem poszycia.

 
06-10-12 17:44  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Klejus Kartoniku, to wrzuć w tym wątku jakieś zdjecie:) Do barbet pewnie jeszcze nie doszedłeś?

 
06-10-12 19:05  Odp: [R]
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie, nie ma się czym chwalić na razie, dopiero mam szkielet i poszycie dna oraz wydrukowane pokłady z deskowaniem (wzór desek zapożyczyłem z reklamy paneli podłogowych ;) ) . Na początek spróbuję zrobić trochę zwaloryzowany kadłub potem się zobaczy co i jak. Dlatego też ta relacja jest dla mnie bardzo ciekawa.

P.s. zapomniałem dodać, że poszycie kleiłem od środka (chyba część d11) w kierunku dziobu i rufy na przemian, No bo duże piwo temu , kto idealnie wpasuje ostatni element poszycia w sam środek.

Post zmieniony (06-10-12 19:10)

 
06-10-12 19:43  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Klejus Kartoniku .... nie wątpi w to że poszycie jest źle spasowane... zgadzam się tyle że ....brakuje tych kilku mm... oczywiście można upierdzielić szkielet i pokład i burty o te kilka mm... żaden problem...ale skoro nie tylko ja miałem problem z poszyciem to chyba coś jest nie tak... po za tym ...w oryginale jedna wręga jest mniejsza...u Ciebie też pasuje..ma właściwy wymiar??????To może ja nabyłem jakąś niepełnowartościową wycinankę....i paru kolegów rónież.. w tym ten co udostępnił poprawioną wręgę ... A tak przy okazji..jak wyszła sprawa ze skopaną wręgą to napisałem do redakcji MM czy w zestawie wrę wycinanych laserowo owa fatalna wręga została poprawiona czy dalej jest za mała....i jaką otrzymałem odpowiedź.....otóż żadną ...echo... do dziś..a mija chyba ok od napisania maila....
Więc kolego ..ponieważ od ponad roku męczę się z tym trupem... to chętnie zobaczę jakie kolwiek zdjęcia z budowy poszycia ....u Ciebie oczywiście ...coby udowodnić że poszycie jest spasowane :D bo to może my czyli wszyscy posiadacze wycinanki mamy pecha i kupiliśmy niepełnowartościową a tobie trafiła się ta jedna dobra...zapraszam do pokazania zdjęć z budowy...

 
06-10-12 20:37  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie chcę wchodzić w polemiki kolego Jakubie bo zaśmiecimy fajną relację. Nie imputuj mi proszę czegoś czego nigdy nie twierdziłem, sprawa wręgi nr.9 była poruszana dawno temu w wątku o tym modelu jako nowości więc nie ma już o czym gadać.Poszycie przecież może nie pasować z różnych powodów (szczególnie być za długie lub za krótkie), przeczytaj kilka postów wyżej co napisał Rysiu62, a może zmierz swój szkielet modelu, a może poszukaj w wątkach z modelami z renomowanej stajni AH, gdzie np. w modelach Gambier Bay, Yukikaze i innych autor publikacji podaje nawet wymiary jakie powinny mieć co dłuższe elementy szkieletu i wyjaśnia jakie mogą być przyczyny różnic. We wcześniejszym poście podałem dokładną długość mojego szkieletu. Skupmy się więc na konkretach, które pomogą ludziom zrobić model. Tak czy inaczej trzymam kciuki żebyś szczęśliwie skończył swojego Drednoughta jak i trzymam kciuki za model autora relacji :).

 
06-10-12 21:22  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Klejus Kartoniku ...sugerujesz że wydawca modelu czyli LOK wydał różne wycinanki??? Mam oryginalną , nabytą w kiosku znanej sieci.... i jakoś mi poszycie nie pasuje.... szkieletu nie wydłużałem bo i po co...pokład w stosunku do szkieletu pasuje idealnie więc się uprzejmie pytam jakim cudem u ciebie poszycie kadłuba pasuje.... cud.????.. czy jak pisałem masz inną wycinankę??? I jak sam napisałeś już nie imputuję tylko czekam na zdjęcia z Twojej relacji ...i niecierpliwie czekam na zdjęcia poszycia...bo to może ja jakiś nie teges jestem..patrz inteligentny inaczej...A co do postu kolegi Rysiu62 ... zapytam tylko tyle: skoro wycinam cokolwiek po linii zaznaczonej przez autora ...to będę miał za mało czy za dużo? bo wg w sam raz... a tak notabene ... zawsze jeśli chodzi o poszycie to o ile wycinanka na to pozwala zawsze wycinam więcej niż potrzeba w celu dopasowania...i o ile to wycinanie więcej w przypadku omawianego modelu mimo wszystko jest za mało...to ja się pytam kolegi jak mam wycinać żeby nie brakowało....bo nie bardzo kumam...jak napisałem może inteligentny inaczej jestem.
Wszystkich czytających ten wątek z góry przepraszam ale.... nie potrafię się powstrzymać....od komentarza.....bo wg mnie wychodzi na to że wszyscy którzy podjęli temat są.... tzn nie potrafią sklejać a jeden kolega potrafi.... no to ......dobra zresztą na tym zakończę....bo szkoda słów...

 
06-10-12 23:21  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Raffi dał fajny link do relacji i tam wszystko pasowało:
http://wmc.kvaksiuk.com/viewtopic.php?f=53&t=2277

Mi niestety poszycie denne nie pasuje-jest za krótkie. Korzystałem ze szkieletu laserowo wycinanego. Prawdopodobnie jest to mój błąd (np.oklejki) i trzeba będzie to jakoś naprostować. Tak więc należę do tej drugiej grupy, której trochę nie pasuje poszycie:)

 
09-10-12 19:59  Odp: [R]"HMS Dreadnought" MM 7-8-9/2009
rysiu62   

Odpowiem koledze Jakubowi - nie mam pojęcia czy wycinać przed linią , za linią , czy po linii ,zwróciłem jedynie ogólną uwagę iż nawet minimalny błąd np 0,04 mm podczas cięcia wygeneruje w tym przypadku 2mm różnicy. Nie sugeruj jednak że jesteś w stanie wycinać karton bez jakielkolwiek tolerancji ponieważ wiem co to jest (przemysł maszynowy ).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024