FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
10-10-12 09:57  [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
bagli   

Witam,

Pojawił się nowy model JSC. Dwa statki handlowe Mieszko I i Hel, skala 1:400.




Zapraszam na www.jsc.pl

--

 
10-10-12 11:19  Odp: [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kupię i skleję, przynajmniej Mieszka, którego przemianuję na Zygmunta Augusta. W 1989 zrobiłem na nim 3-miesięczny rejs okrężny do Afryki Zachodniej. A modelowi dobuduję na rufie basen, który na Auguście był :-)

 
10-10-12 12:41  Odp: [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
kari   

Fajnie, że coś nowego wydali. Temat ciekawy. Jednak ja liczę raczej na opracowania ciekawych okrętów wojennych (a jest co opracowywać i wydawać :-).
--------------------------------------------------------------------------------------------

 
10-10-12 13:32  Odp: [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akra, kiedy znajdziesz na to wszystko czas ?? Ciuchcia czeka .... a masz jeszcze zakusy na MONy...

 
10-10-12 13:51  Odp: [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Akra, mam pytanie: czy basen na m/s "Zygmunt August" - była to konstrukcja stoczniowa czy też może zbudowany własnym sumptem przez załogę?
Na burcie zapewne pojawi się napis Polafrica.

Post zmieniony (10-10-12 13:51)

 
10-10-12 14:03  Odp: [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kurcze no fajne......... moze JSC pojdzie tez tropem nieslawnego "Manifestu" i beda kolejne "czarne kadluby"?
Np. chocby taka jedna z naszych slynnych 30-tek ze Szczecina .......... to byly piekne "gruzo-wozy". Dziobnica rozchylona jak na "Big Five" no i te strzeliste dwie rurki na rufie ..... czyli np. typ B-517
;-D

Pozdro

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-10-12 15:24  Odp: [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

kari: Wojenniaków jest i tak od licha i ciut ciut, a frachtowców tyle, co kot napłakał.

THEO: Och, modelik Augusta jest taki prościutki...

Ryszard: Poprawka, byłem w rejsie wiosną 1991, a dopiero we wrześniu tego roku powstała Euroafrica. Zygmunt August podczas mojego na nim pobytu nie miał nic na burcie (później namalowano "EUROAFRICA"). Basen zrobiono kiedyś własnymi siłami, napełniano go w tropiku wodą zaburtową. Znajdę odpowiednią fotkę i ją tu pokażę.

 
10-10-12 16:04  Odp: [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tropiki, baseny. A obiegowa opinia głosi że życie marynarza ponoć ciężkie jest ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-10-12 16:34  Odp: [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z napisem EUROAFRICA ciekawiej będzie wyglądał. Te typy drobnicowców nie są mi znane. W tamtych rejonach byłem na m/s "Rybnik". Czekam więc /po zakupie/ na relację z budowy. Sądząc po zamieszczonych fotkach jest duże pole do popisu jeśli idzie o waloryzację.
Pozdrawiam
PS - JANISZ napisał "... dziobnica rozchylana /na 30 -to tyś./jak na "Big Five".
Oj, to chyba pomyłka, nie słyszałem by o takim tonażu /i w ogóle masowce/ miały otwierane dziobnice.
PS - swego czasu Orlik wydał m/s "Ziemię Szczecińską"

Post zmieniony (10-10-12 16:42)

 
10-10-12 17:09  Odp: [Nowość] JSC 406 Mieszko I i Hel
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie a czy napisalem ze dziobnica byla otwierana - ??? no nie.... to nie ro-ro czy jakis ro-pax.
Chodzi mi o rozchylenie dziobnicy patrzac z bokowca czyli profilu czyli sylwetki......

Nasze 33-ki mialy wlasnie tak pieknie rozychlona dziobnice..... jak popatrzysz z boku.

Big Five
http://images.ioh.pl/okrety/T12_clip_image002.jpg

i nasza 33-ka

http://www.shipspotting.com/gallery/photo.php?lid=746282
http://www.shipspotting.com/gallery/photo.php?lid=559891

lekko podobne co nie?

W porownaniu np. do dziobnic masowcow z serii "Solidarnosci" - nowe ( jak na tamte czasy ;-) dunskie panamaxy........to tamte z 33-byly byly przecudnej wprost urody....

Stary - no bo jes........... jes ciezkie i juz...... ;-))))) ha ha ha

Akra- znaczy sie bosiu bral pepozke i lal wache do basenu...... ;-)

Na 33-kach byly calkiem fajny basen pomiedzy fajurami nie wspominajac o saunie czy sali gimnastycznej gdzie mozna bylo pograc w siate lub kosza ( jeden kosz ale wystarczy) ale ze my nie lubielismy tych sportow to siatka byla montowana na dole boiska i gralismy do upadlego w siatkonoge......

pozdrawiam

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024