FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-04-11 23:01  [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

W związku z ostatnim zalewem znakomitych prac Marka i Kaśki [szacuneczek] w skali 1:400 postanowiłem przywrócić równowagę w przyrodzie i dla odmiany zaprezentować galerię modelu w skali 1:400, stanowiącą sztandarowy przykład jak nie należy kleić modeli... Ilość błędów (i wypaczeń ;) ) jest tak wielka, że w zasadzie nie ma się co nad modelem (a raczej jego autorem) znęcać. Zatem przyjmijmy, że niniejsza galeria ma zasadniczo wpływać na poprawę humoru i własnej samooceny PT Klikaczy ("hehe dobry żart, szkoda tylko, że dziś nie jest 1 kwietnia", "jak to dobrze, że jeszcze są ludzie klejący gorzej ode mnie"). Wreszcie "last but not lest" o ile mi wiadomo jest to pierwsza prezentacja tych modeli (tzn konkretnie GPM, bo piękny model WICHRA prezentował już w skali 1:200 RomanC na tym forum) w Internecie, a trzeba przyznać, że jak na sowiecką konstrukcję GROM (273) i WICHER (274) prezentują się wyjątkowo przystojnie!




Ostatnia fotka przedstawia oba "bracichy". Co ciekawe GROM został wykonany przeze mnie lat temu około 15 (ktoś pamięta kiedy dokładnie była wydawana seria GPM Mini Model??), więc zdjęcie niejako prezentuje ewolucję (a raczej jej brak) moich "zdolności" modelarskich. Zastanawiam się jeszcze czy doprowadzić GROMA do standardu WICHRA, czy też zostawić go tak jak jest - jak sądzicie? Myślę również nad doklejeniem "wąsików", ale nie jestem pewien czy znajdę odpowiednio cienki pręcik.


Aha - ubawu przy klejeniu WICHRA miałem co nie miara (a oto przecież w całej tej zabawie chodzi!! :) ), a mój 6-miesięczny synek pod opieką mamy (i jednoczesną moją nieobecnością) z dziką rozkoszą zrobił kadłubem we wczesnym stadium budowy bam-bam (bryła kadłuba wyszła bez uszczerbku na zdrowiu, co wystawia dobre świadectwo projektantowi modelu!), więc wszelkim krytykom przejmować się zbytnio nie będę. Za to obiecuję więcej galerii nie wstawiać (no chyba, że znów Marek z Kaśką za dużo fajnych modeli w 1:400 skleją i wstawią na forum, żeby innym ślinka ciekła :P ).



Andrzej

PS
Zaznaczam, że wszelkie uwagi typu: "Odpuść sobie klejenie i nie męcz ludzi", "Aaaaa moje oczy!!" etc bomba będą skutkowały złośliwym i uporczywym umieszczaniem kolejnych galerii mojego autorstwa!

--

 
05-04-11 23:04  Odp: [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Klej dalej, ale zmniejsz te ogromniaste fotki, bo mi z pokoju wyłażą:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-04-11 01:55  Odp: [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mi na balkon wylazły.

--

 
06-04-11 08:14  Odp: [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Odpuść sobie klejenie i nie męcz dalej ludzi ;)
(skoro tak brzmi Straszliwe Zaklęcie, które ma zmusić Cię do prezentacji kolejnych galerii, to właśnie je rzuciłam!)

Groma ja bym zostawiła w spokoju, za to Wichrowi dokleiłabym wąsiki. Podesłać Ci kilka sztuk kocich wąsów?

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
06-04-11 08:46  Odp: [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

I czego Ty, człowieku, chcesz od tych modeli?!
Przynajmniej pokazałeś prace z wczesnego okresu twórczości, jakie u mało kogo się zachowały; a przynajmniej są sklejone!
W swoim czasie każdy kleił tak, albo znacznie gorzej i dziś to wspomina z sentymentem... Ja przynajmniej patrząc na te prace wspominam swoje, już dawno nieistniejące, którym było daleko do nich...! A młodym tylko dobrze zrobi uświadomienie sobie, że dzisiejsi mistrzowie zaczynali tak samo, jak i oni, i też się musieli wszystkiego uczyć!
Pozdrawiam
Andrzej
P.s.
W kwestii Straszliwego Zaklęcia wspieram Kasię ze wszystkich sił: ODPUŚC SOBIE!!! (a tylko spróbuj... Grr...!)
A.

 
06-04-11 08:56  Odp: [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Zaznaczam, że wszelkie uwagi typu: "Odpuść sobie klejenie i nie męcz ludzi", "Aaaaa moje oczy!!" etc bomba będą skutkowały złośliwym i uporczywym umieszczaniem kolejnych galerii mojego autorstwa!

Aaaaa moje oczy!! :)
Crolick ważne jest, żeby minusy nie przesłaniały nam plusów:) Spójrz na to, że kleisz całkiem czysto, umiejętnie dobierasz kolor do pomalowania luf dział ... i rzeczywiście były to piękne okręty:).
A ponieważ świetnie wiesz co jest jeszcze nie tak, to wiesz również, co trzeba poprawić - więc następne modele mogą być tylko lepsze. Dawaj dalej:)

Pozdrawiam

 
06-04-11 17:08  Odp: [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

> Klej dalej, ale zmniejsz te ogromniaste fotki, bo mi z pokoju wyłażą:-)
Kumotrze Szyszkowniku - melduje posłusznie, że mnie siem te obrazki wyświetlają w postaci miniaturek (160x120 px) i że postąpiłem zgodnie z wytycznymi dla ludu pracującego miast i wsi przedstawionych w tzw. za przeproszeniem faqach.

>Podesłać Ci kilka sztuk kocich wąsów?
Dzięki - mam własny zapas wąsików :>



A.

--

 
06-04-11 17:41  Odp: [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Miniaturki się mieszczą na ekranie ale po powiększeniu rozmiar 2816 x 2112 pikseli robi swoje i wyłażą z ekranu ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-10-12 17:37  Odp: [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
ORP Warszawa 275   

Po uzyskaniu przez rząd Władysława Grabskiego francuskiej pożyczki stabilizacyjnej na cele zbrojeniowe, ówczesny minister spraw wojskowych, generał Władysław Sikorski, w porozumieniu z szefem Kierownictwa Marynarki Wojennej, kontradmirałem Jerzym Świrskim, zdecydowali na konferencji w Inowrocławiu 7 września 1925 roku o włączeniu do programu rozbudowy floty dwóch kontrtorpedowców[1]. Zgodnie z warunkami umowy pożyczkowej, miały one być zbudowane przez francuską stocznię Chantiers Naval Français w Blainville. Ten warunek postawili niektórzy członkowie rządu francuskiego, posiadający udziały w tym przedsiębiorstwie[2]. W wyniku trwających od listopada 1925 roku negocjacji warunków ze stocznią, 2 kwietnia 1926 roku podpisano kontrakt na budowę dwóch kontrtorpedowców, opartych na planach francuskiego typu Bourrasque (Simoun)[3]. W tamtym okresie miały to być okręty niemające w swej klasie równych sobie na całym Morzu Bałtyckim[4]. Wartość całości kontraktu wynosiła 1 202 100 dolarów, czas budowy pierwszej jednostki (przyszłego Wichra) przewidziano na 27 miesięcy, drugiej (przyszłej Burzy) na 39 miesięcy od daty zawarcia umowy[3].
Uroczyste położenie stępki pod Wichra odbyło się 19 lutego 1927 roku. Pierwszy nit wbił symbolicznie Alfred Chłapowski, ambasador Polski w Paryżu, drugi kontradmirał Świrski. Wodowanie kadłuba nastąpiło 10 lipca 1928 roku, z kłopotami, ponieważ okręt utknął na pochylni i niezbędne było użycie holowników dla ściągnięcia go na wodę. Matką chrzestną została żona ambasadora Chłapowskiego, Helena. Francuska stocznia miała w trakcie budowy spore trudności organizacyjne, związane zarówno z brakiem doświadczenia wśród jej kierownictwa jak i strajkami, wybuchającymi w całym przemyśle stoczniowym Francji[3]. Również strona polska, reprezentowana przez przewodniczącego Komisji Nadzorczej, komandora Xawerego Czernickiego, kierowała do stoczni żądania dokonania ulepszeń w konstrukcji. W efekcie już podczas wodowania opóźnienie terminów wynosiło około pół roku i w toku dalszych prac sukcesywnie rosło[5].

--
Pozdrowienia Matros275

 
17-10-12 17:55  Odp: [G] MW PRL w krzywym zwierciadle (1:400)
Greg77   

Tak szczerze to ja bym zostawił ten wątek jako przyklejony u samej góry z hasłem"Jak zaczynamy"!!
Model sklejony do kupy - i to właściwie koniec wszystkiego dobrego co o nim- o nich - można powiedzieć.
Tak się zaczyna żeby dążyć do tego co tu niektórzy prezentują. I to jest pocieszające- bo jak ktoś wejdzie pierwszy raz to naogląda się różnych Mistrzów i go odrzuca sam poziom. A tak by miał początki sklejania. Sam zlepiłem w podobnej jakości model Be-2 z MM jakieś 25 lat temu:D
Liczba błędów i rzeczy które trzeba poprawić nie do ogarnięcia.Ważne że do przodu.


Nie będę się wypowiadał na temat postępów autora ale takie "coś" działa jak zachęta na początku.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024