FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
18-07-12 09:31  [R/G] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Od paru dni dręczyła mnie chętka, żeby rozdłubać coś "w typie Duilia" (tego starego, z 1876 r.), czyli pokrakę pokraczną z galeryjką biegnącą w osi pokładu. Duilia jakoś nie mam ochoty ciąć, chińskiego Chen Yuena chyba zbuduję w 700 z plastiku - padło na Tijgera, poczwarę o takiej właśnie architekturze.

Poczwarę kupiłam sobie STĄD . Przyszła pocztą w formie atramentowego, bardzo porządnego wydruku. Wydruk zmniejszyłam na ksero z 1/250 do 1/400, no i wczoraj pocięłam.



Znalazłam w necie 3 zdjęcia poczwary, przedstawiające ją już w późniejszym okresie rozwoju osobniczego, czyli bliżej złomowania. Zobaczcie, jak paskuda obrosła w tenty, stelaże, żurawiki i mnóstwo innego złomu...


Postaram się wycisnąć z tych zdjęć tyle informacji, ile się da, aby maksymalnie upodobnić moją poczwarę do placu składowego Spółdzielni Pracy ZŁOMOWIEC.

I na koniec poczwara na dedykowanej podstawce. Nie martwcie się, podpis wymażę.


--

Post zmieniony (31-10-12 08:00)

 
18-07-12 09:48  Odp: [R] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

...wielkie publiczne MILCZENIE...!
:-)

 
18-07-12 12:07  Odp: [R] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Znaczy się w ramach odgruzowywania stoczni tworzysz barkę do przenoszenia owego gruzu?:)

Wobec deklaracji o priorytetach zakończenia wiszącego nawisu, przychodzi na myśl zjawisko, które ma nawet swoją nazwę w słowniku i ma przypięte następujące określenie: "Stosowanie różnych, sprzecznych wzajemnie zasad (moralnych) przy różnych sytuacjach, np. wymaganie od żony, żeby nie zdradzała i jednoczesne zdradzanie żony:)" (źródło - z braku lepszego na podorędziu - modyfikowana wikipedia).

Czyli dobrze, że jednak jesteś z czymś nowym i do tego starym:) I jeszcze raz plus za prawidłowe wykorzystanie podstawki od samochodziarzy. Dobra robota Szkutniku:).

 
18-07-12 12:15  Odp: [R] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Mariaszek napisał:

> Znaczy się w ramach odgruzowywania stoczni tworzysz barkę do przenoszenia owego gruzu?:)

Święte słowa, Mariaszku, święte słowa!!

> Wobec deklaracji o priorytetach zakończenia wiszącego nawisu, przychodzi na myśl zjawisko, które ma
> nawet swoją nazwę w słowniku i ma przypięte następujące określenie: "Stosowanie różnych, sprzecznych
> wzajemnie zasad (moralnych) przy różnych sytuacjach, np. wymaganie od żony, żeby nie zdradzała i
> jednoczesne zdradzanie żony:)" (źródło - z braku lepszego na podorędziu - modyfikowana wikipedia).

Niech zgadnę...
Hipokryzja?

Kolejne święte słowa!
>
> Czyli dobrze, że jednak jesteś z czymś nowym i do tego starym:) I jeszcze raz plus za prawidłowe
> wykorzystanie podstawki od samochodziarzy. Dobra robota Szkutniku:).

Ku chwale Ojczyzny!!

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-07-12 13:11  Odp: [R] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No to ja już się nie wtrancam i siedzę cicho. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-07-12 13:34  Odp: [R] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

"Niech zgadnę...
Hipokryzja?"

Ona właśnie - w samym swym jestestwie:)

 
19-07-12 08:54  Odp: [R] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No to hipokrytycznie dziubiemy dalej.

Poszyłam burty - były za krótkie, w sensie za niskie, ale dalim radę - i umieściłam kadłubek na wodzie. Woda oczywiście wyschnie i sprzezroczyścieje.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-07-12 08:25  Odp: [R] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś Tijgerkowi postawiłam "duże domki" na pokładzie i położyłam górny pokład. I czekamy na suchszą pogodę.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-07-12 08:38  Odp: [R] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Trochę suchszej pogody miałam w piątek - efekt jak na załączonych obrazkach.
Większość chałupek już stoi, czas zabrać się za Big Guna i inne drobne detale.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-08-12 12:01  Odp: [R] Zr.Ms. Tijger, 1868, 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

"Zaczęłam dłubać HMS Boxer z Orioła"

I że tak po cichu, tak? Oj, upomnienie wisi w powietrzu:).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024