FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
04-01-21 07:28  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bardzo fajnie wyszło, mam jednak pytanie, dlaczego zrezygnowałeś ze skrętki na poprzeczki w relingu? Z czego wykonałeś te gumki na wantach? rozumiesz ich cel istnienia?

Nie mniej, maszcik bardzo ładnie "dopakowany" hehe, tak jak ja lubię najbardziej, BTW, światełka robię z silikonowych żyłek jubilerskich, zresztą nie tylko światełka, mega dobrze się klei na CA i dobrze maluje. kolorowe światełka dodatkowo maluje markerem: ]

 
04-01-21 10:34  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Karas z bardzo prostej przyczyny, reling łańcuchowy był tylko wokół pokładu głównego na całym jego obwodzie, miał być łatwo demontowalny przy różnych czynnościach na okręcie, np opuszczaniu szalup. Na innych okrętach stosowano liny stalowe. Na pozostałych kondygnacjach w Sendai był reling stały, dlatego zastosowałem drut. A "gumki" są wykonane z kawałków igieł lekarskich 0,4 mm średnicy. W modelu nie używam markerów z jednej przyczyny, odbarwiają się po pewnym czasie pod wplywem działania promieni UV. Lampy sygnałowe i pozycyjne wykonałem zatem z żyłki wędkarskiej różnych grubości. Mają intesywny kolor więc nie ma potrzeby ich dodatkowego kolorowania. A cel istnienia wantów, nie wiem, może na pranie lub suszenie ryb? ;) Dzięki wszystkim za uznanie!

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
04-01-21 11:33  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Aaaa widzisz i to jest bardzo sensowne wytłumaczenie. Przynajmniej ja je kupuje.Choć zawsze wydawało mi się, że barierki były łańcuchowe/Linowe.
Co do żyłek to one są już w kolorze same w sobie? o tym nie pomyślałem, takie rozwiązanie może być nawet lepsze. Muszę się rozejrzeć w lokalnych marketach. Podziękować za odp: ]

 
04-01-21 12:14  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak żyłki mają już dany kolor i są zarówno transparentne jak i w pełnym kolorze. Najdrożej wychodzi czerwona, bo jest najbardziej wytrzymała w stosunku do grubości. W sklepie rzadko sprzedają na metry w kolorze, który akurat by Cię interesował, a cała szpulka potrafi kosztować i 50 zł. Najlepiej jest mieć znajomego wędkarza : ) Pozdro!

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
04-01-21 14:33  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja tylko potwierdzę słowa Szebiego o relingach. Na przykład na pancernikach reling łańcuchowy był tam, gdzie na pokładzie było drewno. Pozostałe pokłady i pomosty miały reling ze sztywnymi stalowymi poprzeczkami.
A maszt pierwsza klasa. Te śruby rzymskie robią robotę.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-01-21 08:05  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wracając jeszcze do żyłki, oczywiście dobrze mieć kolegę wędkarza: ], ale jeśli ktoś nie ma to jest opcja B.
Przykładowo:
https://www.dekorynka.pl/09-8-gumka-silikonowa-elastyczna-zylka-jubilerska-0-8mm-9-5m.html

Ewentualnie tu, przy okazji zakupu drutu: ], ja akurat sporo tu kupuje, łańcuchy druty itp, hehehe
https://manzuko.com/425-gumki-jubilerskie?page=2

Post zmieniony (05-01-21 08:10)

 
20-01-22 19:14  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Coś tam znowu się ruszyło. to już chyba ostatnie tak powtarzalne ( nie licząc lornet) elementy w tym modelu. Postanowiłem je wykonać wszystkie od razu, aby mieć spokój. Kolejne 614 części to 64 bloczki do żurawików szalup w 7 różnych konfiguracjach. Krążki i trapezowe zblocza wycinane ręcznie fazowane sklejane na styk i retuszowane. Zero gotowych elementów. Krążki sklejone tak , aby można było poprzeplatać przez nie liny.









Pozrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
20-01-22 19:51  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
yak   

Miód malina. Cała pchla rodzinka na spacerze :-)

 
21-01-22 18:58  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wyglądają pięknie.

Mam tylko wątpliwości, czy trzymają skalę.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-01-22 20:42  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

QN są o ok. 0,3mm grubsze tylko że względu na to żeby wytrzymały naciąg lin. Zrobiłem cieńsze i rozpadały się pod pęsetą. Niestety też mam granice swoich możliwości :-) Zależało mi żeby nie były 3d, a i te nie dają możliwości przeplatania lin.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
26-02-22 11:47  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Chciałem pokazać żurawiki z naciągniętymi linami, niestety opcja z zaciągniętymi hakami na szalupach wymaga naciągania lin na pokładzie okrętu, co okazało się nie lada wyzwaniem. Nie jest to jednak niewykonalne, zrobiłem jeden na próbę i wyszło. Dziś jednak pokażę same żurawiki bez olinowania wraz z całym tym osprzętem który z nimi współgra.

I. Żurawiki o przekroju okrągłym 8 sztuk ( jedna sztuka już zamontowana na modelu), Druty szlifowałem na dremelu tokarką ręczną - czytaj papier ścierny w łapie ;-)



II. Żurawiki o przekroju dwuteownika.



III. Żurawiki, które będą montowane w rejonie wyrzutni torped.



IV. Żurawiki do podwieszenia trapów burtowych, wraz z wieszakiem i trapami, których stopnie, boki i poręcze wykonałem z barwionki. Podesty fototrawione.





Następnym razem postaram się pokazać to wszystko zamontowane na okręcie wraz z linami.

Pozdrawiam szebi

--

Post zmieniony (26-02-22 13:32)

 
19-03-22 12:19  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Udało mi się poskładać całą tą drobnicę w kupę i zainstalować na pokładzie. Wkleiłem łodzie i szalupy, dokleiłem żurawiki oraz maszt i uzupełniłem olinowanie. Dokleiłem również trapy burtowe. Na pokładzie zaczęło robić się tłoczno. Przyznam , że etap łodzi i żurawików nie jest moim ulubionym jeśli chodzi o modele okrętów, dlatego też tak długo się do tego zbierałem.

1. Szalupy i łodzie motorowe.

Całą tą małą flotę miałem już sklejoną wcześniej, więc został tylko albo aż wkleić na pokład. Sam proces prosty, lecz łodzie miały jeszcze mocowania. Wykonałem więc ruchome szekle, które przytwierdziłem do pokładu. Ruchome dlatego, że ułożyły pod odpowiednim kątem kiedy poprzeciągałem przez nie liny ściągające. Na całość naciągu przykleiłem biały pas, który imituje te oryginalne stosowane na japońskich okrętach. Na szalupach ustawiłem malutkie kosteczki imitujące drewniane dystanse, które chroniły szalupę przed uszkodzeniem od pasa.

2. Żurawiki.

Kiedy ustawiłem szalupy zacząłem doklejać do nich zestawy żurawików, które wcześniej skleiłem i pokazałem parę postów wyżej. Wklejałem je bez olinowania, gdyż większość lin ma kontakt albo z szalupą albo z pokładem i zależało mi na w miarę dobrym naciągu lin. Za same liny dziękuję mojemu przyjacielowi z Ukrainy Oleksandrowi Dronowi, który je dla mnie skręcił - le liny naprawdę robią robotę. Zastosowałem liny o średnicy 0,18mm w kolorze grafitu, naturalne lniane (żurawiki) oraz czarne (maszt) które stosowano na olinowaniu szalup na japońskich jednostkach. Dzięki Olek - te liny naprawdę robią robotę. Wszystkie szekle na żurawikach również są ruchome. Przy naciąganiu lin idealnie się układały. Chcę też nadmienić, że liny poprzeciągane są przez bloczki bez użycia kleju (klej jedynie na końcu i początku liny aby uchwycić całość).

3. Maszt tylny.

Ten podzespół również skleiłem wcześniej, ale samo wklejenie zostawiłem po zainstalowaniu na pokładzie żurawików. Był to celowy zabieg, gdyż znacznie uszkodziłbym go gdybym przeciągał liny przez żurawiki - niestety łapy mam wielkie i trzęsące :-) Po wklejeniu masztu uzupełniłem olinowanie oraz dokleiłem bom do podnoszenia wodnosamolotu, który również skleiłem dużo wcześniej. Tutaj był problem z naciągiem lin. Bom jest stosunkowo lekki do 7 naciągających go lin. Kiedy naciągłem trzy liny, przy naciągu czwartej reszta się luzowała. Tutaj wpadłem na patent - każdą linę po naciągnięciu poddawałem termicznej obróbce. Czytaj użyłem suszarki. Liny pod wpływem gorącego powietrza lekko się naciągały, a kiedy wystygły, poddały się w tych miejscach, w których miały (bloczki, szekle, haki).

4. Żurawiki z trapami burtowymi.

Po wklejeniu masztu, dokleiłem trapy burtowe. Naciągi lin wykonałem analogicznie jak w żurawikach do szalup. Białą budkę wykonałem z papieru do pieczenia. Zachowuje się podobnie do kalki, jest jednak bardziej podatny. Same boki trapów oraz stopnie wykonałem z barwionki.


Na początek parę zdjęć warsztatowych:



Całość modelu ogółem i w detalu:













Jedynymi gotowymi elementami jakie użyłem były szekle, wykonanie z fototrawionych słupków na reling. Reszta wykonana własnoręcznie.

Tym samym zamknąłem drobnicę od śródokręcia aż do rufy. Całe uzbrojenie wraz z wyrzutnią i wodnosamolotem czeka sobie grzecznie sklejone w pudełku na późniejszy montaż.

Zabieram się za maszt główny wraz z drobnicą, miłego oglądania, do następnego!

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
19-03-22 13:44  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czy jest na tym forum lekarz? :)

Miazga!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-03-22 13:56  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i pozamiatałeś Szebi.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-03-22 07:46  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Żurawiki mnie znokautowały. Próbowałem wstać ale sędzia odliczył do dziesięciu i koniec.
Wszyscy mówią "równaj do najlepszych, wzoruj się na nich"
Ale niby jak? Wyżej...nerek człowiek nie podskoczy ;)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-03-22 11:30  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Lukee 

 

Można patrzeć godzinami a i tak za każdym razem zwróci się uwagę na coś innego. Po prostu obłęd.
Ale przyczepię się do jednego: :-D za małe zdjęcia!
Jakość tego modelu uprania jak najbardziej do zamieszczenia fotki w dużym rozmiarze - tak przynajmniej 1600x900...

 
21-03-22 17:33  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki, cieszę się że się podoba, zdjęcia postaram się na następny raz zrobić w większej rozdzielczości, pozdro :-)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
28-10-22 11:12  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Ja tak z doskoku i zbiorczo z tym co udało się zrobić przez ostatnie miesiące. Prace ogrodowe się skoczyły, no może poza liśćmi, ale to już otwiera front by może ruszyć trochę żwawiej. Ostatnimi czasy wykonałem wyposażenie masztu i głównej nadbudówki. Powstały reflektory 60 i 30cm, dalmierz artylerii przeciwlotniczej oraz szereg lornet. Chciałem nadmienić, że wszystkie elementy wykonałem własnoręcznie poza 4 trawionymi pokrętłami przy reflektorach.

Korzystając z okazji chciałbym podzielić się moją refleksją na temat współczesnego modelarstwa kartonowego. Obserwuję, jak wszyscy, jakie są nowe trendy wśród modelarzy i przyznaję, że nie jest to do końca kierunek w którym ja chciałbym podążać. W moim przekonaniu nadmierne dodawanie elementów niekartonowych tam gdzie spokojnie można kartonu użyć (nie mówię o modelach całkowicie malowanych bo to inna bajka) powoduje że trochę zatraca się ten dawny duch modelarstwa, którym wszyscy się kiedyś zafascynowaliśmy. Chciałbym, aby Sendai był wyznacznikiem mojego poglądu, który pokazuje, że jest możliwe wykonanie z papieru większości części (mam tu na myśli chociażby reflektory czy trały, śruby, szalupy, busole, żurawiki) przy minimalnym użyciu niezbędnych dodatków (np. reling czy tekstylia na żagle), gdyż to świadczy o kunszcie wykonania modelu z kartonu. Dosyć pitolenia, czas na relacyje.

1. Reflektory 60 cm w dwóch sztukach będą jednym z podestów masztu głównego. Blenda wykonana z folii aluminiowej stosowanej jako wieczka butelek z mleka. Żarówka wykonana z kulek BGA. Na koniec psyknięte lakierem do włosów, szkło reflektora pociągnięte lakierem do paznokci.





2. Reflektory 30 cm, które będą po obu bokach nadbudówki głównej. Sposów wykonania poobny jak reflektroy powyżej.



3. Dalmierz dział przeciwlotniczych. Na drugim zdjęciu pokazany w porównaniu z 3d.



4. Lornety masztu głównego.



5. Lornety nadbudówki głównej.



6. Trały.





Następnym razem pokażę już coś normalnych rozmiarów i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie to maszt główny.

Pozdrwiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
28-10-22 13:45  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Nie wiem co powiedzieć na to wszystko ... żurawiki, reflektory, precyzja i finezja, znowu będę miał doła modelarskiego przez parę dni ...

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
28-10-22 14:00  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe Szebi w formie, mega, mega jest to wszystko zacne, jedynie można żałować, że zamiast takich piguł, mógłbyś rozłożyć to na kilka wpisów, bo taka dawka detalu ryje beret: ] heheheh. Mi osobiście najbardziej podobają się lornety i ta 60 też; ].
Co do wątku żywicznego, mi nie przeszkadza, tzn sam nie mam zamiaru dopóki nie muszę: ], ale nie mam problemu jeśli ktoś stosuje. Sam fakt ulepiania i satysfakcja z tego płynąca jest najistotniejsza, a co do ewentualnego rozdzielania i prężenia muskułów na konkursach, to zamiast nowych fikuśnych kategorii, zostawiłbym sprawę sędziom, którzy powinni potrafić jednak docenić manufakturę, nad fabrycznym wykonaniem.

pozdr i powodzenia życzę w dalszej budowie. Model przekozak: ]

Post zmieniony (28-10-22 14:02)

 
28-10-22 17:07  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Lukee 

 

Szebi - Cuuuda tworzysz. I byłaby to uczta dla oczu gdyby nie jeden fakt: następnym razem użyj pęsety albo bardzo Cię proszę oporządź palce... Wiem: ferwor, zdjęcie, klej, farba - istny front robót ale do zdjęcia użyj tej oporządzonej dłoni ;-)

 
28-10-22 19:03  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za uznanie. Zdałoby się ukończyć już ten model....

--

Post zmieniony (30-10-22 08:38)

 
12-03-23 12:10  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Przyszła pora na maszt główny. Sprawił mi dużo radochy, bo to jeden z większych elementów okrętu i dlatego zostawiłem go między innymi na końcowy etap budowy. Jeśli chodzi o spasowanie elementów to bez żadnych zastrzeżeń - klei się intuicyjnie. Elementy, które dorobiłem, a wycinanka przewidziała je tylko na rysunku natomiast nie w częściach to wiatromierz i bloczki masztu. Lampy sygnałowe wykonałem z żyłki wędkarskiej. Wiele elementów z papieru rozwarstwiałem, gdyż grubość papieru uniemożliwiłaby ich poprawne sklejenie ( mam tu na myśli rury masztu czy zastrzały pomostów)

Parę migawek z budowy. Najbardziej zadowolony jestem z wiatromierza, ponieważ udało mi się zrobić wklęsłe łyżeczki łopatek.








A tak się to prezentuje:






No to przyszła pora na wisienkę na torcie - chatkę puchatka czyli wieżę główną.

Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (12-03-23 12:13)

 
12-03-23 13:28  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No to lubię.

Pięknie to wygląda.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-03-23 09:23  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Już pisałem na fb, bardzo zacna ażurowa robótka.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
13-03-23 12:49  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Maszt przypomina trójnogi z filmu "Wojna światów" - luźno, ale takie mam pierwsze skojarzenie:-)
Poza tym elegancka i mega precyzyjna robota:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-03-23 22:36  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie Pany. Pierwszy element pagody gotowy. Dalmierz główny. Postanowiłem zrobić go z wnętrzem, ruchomy i otwarty. Całość hand made.







Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
27-03-23 23:01  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Widać napracowanie... jednakże, mam pewne ale. Tzn denko kopułki nie było podłogą. Podłoga powinna być dużo głębiej w tej tulei wystającej z kwadratowej chatki. Poniżej przykład z fuso.
może na przyszłość się przyda.

https://i.imgur.com/f6mIRzJ.png

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
27-03-23 23:54  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To inny typ dalmierza, amen.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-08-23 14:43  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i przyszła pora na największy podzespół - wieżę główną. Klei się bezproblemowo. Poza wycinanką dodałem od siebie szafy na flagi sygnałowe i ogaciłem je płótnem zrobionym z papieru do pieczenia. Pierwsze i drugie piętro gotowe toteż można coś pokazać.

Parę zdjęć warsztatowych:






A tak to się prezentuje na stan obecny. Zaczyna się robić coraz bardziej tłoczno. Coraz mniej miejsca żeby operować palcami. Kolejność tworzenia ma tu bardzo duże znaczenie :)





Zabieram się za reling 3go piętra.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-08-23 10:21  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Kolejne piętro można uznać za prawie zakończone. Postanowiłem pokazać wnętrze mostka nim zakryję je dachem. Jeden z przyjemniejszych etapów, tym bardziej, że lornety miałem sklejone już wcześniej i wklejanie ich gotowych to była niesamowita frajda. jeśli chodzi o samo wyposażenie to starałem się odwzorować to co dojrzałem na zdjęciach - a nie ma ich za wiele. Koło sterowe zrobiłem własne bo to trawione do końca za mną nie przemawiało.

Trochę zdjęć warsztatowych:





I zdjęcia całości, dziś poranne plenerowe ;)





Zabieram się za dach i resztę drucizny...


Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-08-23 10:38  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Takie pikne lornetecki zakryć dachem: \
Dużo tu tego nawstawiałeś.Jest elegancko

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
15-08-23 16:37  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Karas to wszystko jest przez okna widoczne, i tył nadbudówki też jest cały odkryty. Spokojnie, kto chce ten zobaczy :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
13-03-24 21:00  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Co prawda model skończyłem w tamtym roku ale czas zakończyć tą telenowelę jakąś galerią.

Dobrnąłem do końca budowy tego jakże pięknego i oryginalnego okrętu. Było parę zawahań, ale to chyba nieodzowna część długodystansowego modelu. Inspiracją do dalszej pracy były zdjęcia samego okrętu oraz chęć sklejenia czegoś co byłoby oryginalne i nietuzinkowe zarazem. Model krążownika Sendai nauczył mnie wielu nowych technik modelarskich, które zamierzam zastosować w późniejszych swoich pracach. Aktualnie jest piękną ozdobą domu umieszczoną na honorowym miejscu. Uważam, że warto było podjąć wyzwanie właśnie na japońskim modelu, bo moim zdaniem efekt i piękno jest nieporównywalne i specyficzne samo w sobie. Poniżej przedstawiam parę ujęć gotowego modelu. Zapraszam do oglądania.




















Pozdrawiam i do następnej relacji
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
13-03-24 21:36  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Hubert 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model piękny i wykonany z sercem
Gratulacje!!!

--
Jak na razie only Royal Navy

 
14-03-24 07:50  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Greg77   

Rewelacja!!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
14-03-24 16:54  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mega robota. Kupę czasu ta budwa trwała, ale model, a przede wszystkim detal miażdży. Gratulacje!

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-03-24 18:11  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pamiętam jak widziałem to cudo na wlasne oczy jeszcze bez poszycia dna. Czas leci, a w zasadzie galopuje no i Sendai gotowy. Piękny jest Marcinie. Moje gratulacje.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
14-03-24 18:16  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
yak   

Och i ach.

 
14-03-24 18:34  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ach i och!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
14-03-24 19:23  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Buchwi 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ta szczegółowość wręcz przeraża

 
14-03-24 21:26  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Można patrzeć i patrzeć. Śliczności.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-03-24 21:28  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Magia!
Tak misterne detale w dwusetce ciężko dostrzec
a co dopiero wykonać.
Głęboko porażony tą relacją i galerią chylę czoło.
Szacunek Mistrzu. Piękna robota.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-03-24 22:31  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. WSPANIALE wykonany model. Podziwiam i gratuluję !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-03-24 14:48  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Tomasz75   

Świetny pod każdym względem.... gratulacje;)

 
17-03-24 22:13  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Piękny model nie ma co pisać. Mam na dysku zdjęcia Twojego Fuso i wydawało mi się że jest świetnie zrobiony ale gdy patrzę na Sendaia to dzieli je wieczność i przepaść. Gratulacje!

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
24-03-24 14:00  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Obserwowałem relację i oglądałem model na żywo. Bardzo dużo włożyłeś w niego dodatkowej pracy, opartej o solidną analizę źródeł. Gratuluję modelu :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
24-03-24 19:57  Odp: [R/G] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Nareszcie, po skończonym modelu (moim), mogę wrócić na Forum w szerszym zakresie.
Obserwowałem Twoją relację z ogromnym podziwem, zazdroszcząc modelarskiego kunsztu - dokładności, czystości.
Brawo, piękna robota!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024