FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 15Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
02-11-19 23:42  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Daaawno mnie tu nie było, przykurzyło się tu nieco, dużo się pozmieniało.
Modelarze których nicki były codziennością też coraz rzadziej spotykani, ale za to pojawiło się dużo nowych ludzi, to dobrze, widać, że to hobby jeszcze kogoś kręci - super! Co do relacji po zdjęciach z poprzednich wpisów widzę, że muszę tu nieźle posprzątać, photobucket porobił psikusów, inne stronki do hostingu zdjęć połknęły mi zdjęcia w całości. Obiecuję w najbliższym czasie naprawić tą relację. Puki co chciałbym wrzucić nieco świeżyzny pokazując zarazem, że wątek ten nie umarł na dobre.

Tak więc Sendai dalej żyje i ma się dobrze. Wykonałem szereg drobiazgów, pręcików, pypci, duperełków, itp. Zapełniłem nimi rufę, dziób, częściowo śródokręcie i całe burty. W zasadzie części z kartonu było tu jak na lekarstwo.

Relingi. Myślałem długo w jaki sposób je wykonać, i na ile jeszcze pozwolą mi moje zgrabiałe łapy i postanowiłem wykorzystać trawione słupki relingów, które oferuje GPM. Posiadają one oczka, przez które można przewlec poziomą część barierki. W przypadku Sendai na całych burtach jest to reling łańcuchowy. Wykonałem go skręcając ze sobą dwie żyły drutu o średnicy 0,01 mm. Udało mi się nawet rozklepać powstały splot by uzyskać efekt oczek łańcucha, niestety jednak były trudności z przewlekaniem powstałego łańcuszka przez słupki pionowe. Skręciłem więc splot z drucików średnicy 0,005 mm , niestety nawet przy nawet najdelikatniejszej próbie rozklepania łańcuch się rozrywał, zbyt filigranowa konstrukcja. Zostałem więc przy opcji lekko spłaszczonego splotu dwóch drutów 0,01 mm.
Bomy. Wykonałem je z różnych średnic izolacji drutu i odpowiednio szlifując poszczególne warstwy. Całość pomalowałem odpowiednim drewnianym odcieniem farby po czym przypruszyłem cieniami Tamiyi. Dodałem co nieco z Gakkena, gdyż według wycinanki miał był to zwykły drut na zawiasie.
Reszta drobiazgów typu lampki pozycyjne, poręcze, siatki na relingach, kotwice, skrzynki, skrzyneczki ubogacałem o rożne zawiasy, pokrętła, obręcze, itp chcąc uzyskać jak najlepszy efekt uwydatnienia prostych brył. Na ile mi jeszcze wzrok pozwolił tyle starałem się od siebie dodać, starając się jednocześnie nie przesadzić, gdyż efekt mógłby być odwrotny od zamierzonego.

Stwierdzić więc mogę, iż temat kadłuba wraz z drobnicą jest zamknięty. Parę zdjęć zatem, które się uchowały w porównaniu z groszówką.



Dziób.



Rufa.





Śródokręcie.





Oraz pogląd na całość:











Czas już aby ten staruszek dorobił się zasłużonej gabloty. O jej wykonaniu następnym razem.
Trzymajta się!

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
02-11-19 23:54  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Uwielbiam takie relacje - wszystko sterylne, idealnie dopasowane.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-11-19 11:26  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wygląda to wszystko rewelacyjnie,co to za siatka,z czego ? kleiłeś ja na BCG ? pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-11-19 11:31  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Zdradź jeszcze, jak powstały znaki katakany na rufie. Widać że są wycięte - ręcznie (nie uwierzę) - ?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-11-19 11:32  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ponad dwa lata Cię nie było, ale warto było czekać. Rewelacja!

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
03-11-19 18:56  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Już odpowiadam, otoż siatka sam nie wiem z czego, wydawnictwo WEKTOR nie chce zdradzić pochodzenia tego cudu, nawet gdy ładnie prosiłem - zatem do nabycia na stronie wydawnictwa. Jest w kolorze czarnym, ja przeleciałem ją aerografem odcieniem brązu. A kleiłem na SG podawanym z igły.

Znaki katakany to nic innego jak trawionka z zestawu dedykowanego, jeden z nielicznych elementów na tej blaszce jaki wykorzystałem.

Myślę, że kiedyś ukończę ten model, dzięki za budujące słowa :-)

Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (03-11-19 19:04)

 
03-11-19 21:16  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
REMIK   

Przyjemnie popatrzeć na taką robotę.

 
04-11-19 21:20  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cudeńko wykonujesz, oj cudeńko !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-11-19 23:03  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Staruch dostał gablotę.

Na zdjęciach mały bonus w postaci kominów i głównych wentylatorów "na sucho" - czyli wiadomo o co wzbogacę Sendai w następnym odcinku.



Okazuje się, że na lustrze można robić bardzo ciekawe foty. Tutaj tego nie widać, ale w świetle dziennym model jest dodatkowo doświetlony poprzez to lustro i prezentuje się dużo okazalej niż inne modele z tradycyjną podstawką.





Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-11-19 12:08  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,problem był chyba tylko z wierceniem otworów w lustrze,ale ładnie podświetla widać podział blach również na burtach,model miodzio,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 15Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024