FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
31-10-12 18:19  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Witek - długość platform z Karlem będzie 120cm.
Robert B. - jako że do platform mam zamiar skleić Karla , BR 52 i wagon platformę zrobiłem tory na cały komplet. Całośc będzie ponad 2,5 m, dlatego zrobiłem w dwóch częściach, bo nie mam gdzie tego trzymać.

--

 
31-10-12 18:59  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Podejrzewam, że i tak przydałyby się z jeszcze ze dwa odcinki, tak na zupełnego czuja strzelam, że do kompletu powinno być jeszcze przynajmniej jeden lub dwa wagony z działkami plot i kilka osobowych dla obsługi Karla i reszty. No i być może jakiś podstawowe zaopatrzenie w paliwo i amunicje. Nie ma może gdzieś jakiś danych na temat typowego zestawienia takiego pociągu ?

 
31-10-12 19:12  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tak przypuszczałem że gdzieś koło 120 cm i 110 cm BR 52 + platforma a działko p-lot było stawiane na tendrze lokomotywy i komplet jak ta lala.
Czekam na kolejne zdjęcia.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
31-10-12 20:21  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Działko na tendrze lokomotywy? Widziałem gdzieś dyskusję na ten temat i zdaje się nie ma żadnego zdjęcia czy dokumentu potwierdzającego takie coś. Natomiast z inżynierskiego punktu widzenia tender to jest skorupka od jajek na kółkach i jest wątpliwe czy skrzynia wodna zniosła by takie dodatkowe obciążenie, szczególnie podczas strzelania. Jedynie na wystawach modeli można takie coś zobaczyć...

EDIT: Acha, i jest jeszcze coś takiego jak skrajnia kolejowa - trzeba by też przymierzyć czy działko stojące na tendrze w ogóle się w niej mieści. Jedyne działka nie na platformie to widziałem na końcach przerobionego czteroosiowego wagonu osobowego a i tam zdaje się były na poziomie tylko ciut wyższym niż podłoga.

Post zmieniony (31-10-12 20:33)

 
31-10-12 20:29  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Znalazłem takie obrazki modelu w necie, taki zestaw chciałbym zrobić.



Pozdrawiam

--

 
31-10-12 20:34  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Niezwykle ambitne zadanie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-10-12 21:01  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dla Janka - pół roku pracy jak podejrzewam :)

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
31-10-12 21:21  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Janku czemu mam dziwne wrażenie że zdjęcia zestawu znalezione w necie to Twój model, a? :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
31-10-12 21:22  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Janku - też mnie chodzi po głowie ten pomysł od kilku tygodni. jednak dla mnie podstawowy problem to model BR52. Sam nie projektuję, a ta loko była wydana chyba tylko przez Modelik wieki temu. Z niecierpliwością wyczekuję wydania platform i zastanawiam się czy duzo pracy byłoby przy adaptowaniu do zestawu Ty2.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
31-10-12 21:43  Odp: [R] Platformy kolejowe do transportu moździerza KARL GERAT.
Wojciech Cięciwa   

http://www.vonabt.co.uk/dios/karl2/index.html

Karl i Class 52 :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024