FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-01-12 20:16  [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich.
Tutaj będzie znajdowała się relacja Bn2t+t Henschel T2-71 z wydawnictwa Modelik.
Będzie ona trochę inna od wszystkich ale o tym w miarę rozwoju relacji z modelu.
W zasadzie mam model ukończony w 50 % ale zdjęcia robiłem więc powoli będę uzupełniał tylko znajdę jakiś wolny serwer;-)
Pozdrawiam



Post zmieniony (08-01-12 21:05)

 
08-01-12 20:24  Odp: [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No to dawaj imageshack i wklejaj. Jestem ciekaw co chcesz nam zaprezentować :)

--

 
08-01-12 20:32  Odp: [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Tu będzie pochowany Jan Kowalski. Dół już wykopałem a facet jest prawie martwy bo ma gorączkę. Trzeba tylko poczekać aż całkiem kopnie w kalendarz.

Sorki za zgryźliwość ale naprawdę nie trzeba rezerwować miejsca na relację - nikt Ci go nie zajmie ;)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
08-01-12 21:15  Odp: [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ok dorzucę teraz kilka fotek i proszę o komentarze.



Kilka zdjęć z początku budowy.
Model ma mało szczegółów, które możnaby porównać z oryginałem.
(kto robi ten model i był np. w Wenecji powinien widzieć różnice)



Jak widać albo i nie, nie skupiałem się tu zbytnio na szczegółach z wiadomych powodów widocznych na ostatnim zdjęciu.

--

Post zmieniony (08-01-12 21:16)

 
08-01-12 21:30  Odp: [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zawsze chciałem zrobić zardzewiały parowóz ale jakoś nigdy nie było okazji. Widzę, że podjąłeś fajny temat. Na twoim miejscu, zrobiłbym zdekompletowany układ napędowy, bez drążków mimośrodowych i korbowodów. No i nie wiem, czy ta rdza nie za "gruba.
Teraz już jest za późno ale fajnie by wyglądał goły kocioł, bynajmniej fragment kotła bez otuliny.
Od siebie dodał bym otwartą dymnicę, lub przynajmniej rygle blokujące przykleił tak jakby były otwarte, Pomyśl też żeby dodać jeden goły garnek od lampy.
Można by też zrobić taki duży znak "X" na budce i napis kasacja. Tak jakby pędzlem malowany. Łącznie z numerem parowozu i serią.
To tak na szybko.

P.S-Spróbuj przetrzeć blachę na tendrze, że niby przeżarta na wylot ;)

--

 
09-01-12 10:01  Odp: [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jak chcesz robić aż takiego trupa, to pamiętaj o tym, że wszelkie cienkie blachy powinny już być niekompletne i/lub dziurawe, a dotyczy to oprócz całego nadwozia tendra, budki i skrzyń przed budką również otuliny kotła - czyli w zasadzie całości za pierwszym pierścieniem za kominem. A wtedy wypadałoby model uzupełnić o rzeczy normalnie niewidoczne - czyli szkielet tendra czy właściwy kocioł.

 
10-01-12 09:10  Odp: [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pomysł bardzo oryginalny, ale chyba nie taki łatwy do wykonania, bo trzeba zgodzić się z Robertem i Ubottd, że blacha w tak zardzewiałym czajniku, musi być dziurawa i już! :-)

--


 
10-01-12 09:17  Odp: [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mario napisał: "blacha w tak zardzewiałym czajniku, musi być dziurawa i już! :-)"

Nie przesadzajmy, złomiarze nie pozwoliliby mu tak długo rdzewieć. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-12 10:06  Odp: [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

w sieci znalazłem sporo rdzewiejących parowozów stojących na bocznicach no i bez przesady, ładnie wygladają i nie rdzewieją tak szybko. W moim modelu jest już trochę za póżno aby rwać poszycie ale coś będę próbował poprawić....

 
10-01-12 10:36  Odp: [Relacja] Bn2t+t Henschel T2-71 trochę inna
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Jeżeli robisz model parowozu T2-71, to jest oryginalny parowóz istnieje do dzisiaj i jest on zachowany w całkiem dobrym stanie, od skończenia służby nigdy nie był wrakiem.



http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=t2-71

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024