FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-11-12 19:59  [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Model w malowaniu 11EL 1 PL /Warszawa-Okęcie/ z 1928 r.
Dodatkowo dorobiłem 2 bomby na zaczepach podskrzydłowych, wyrzutnik zaburtowy z bombą oświetlającą, bomby "myszki" w kasetowym wyrzutniku pionowym w kadłubie. Platy, pow. usterzenia, tylna część kadłuba pokryta płótnem, pow. pozostałe - imitacją blachy ryflowanej. Dokonałem paru przeróbek i poprawek - opis w relacji z budowy.

Breguet XIXB2 dołączył do Poteza XXVA2

Pozdrawiam,
Ryszard

Post zmieniony (12-10-18 14:57)

 
12-11-12 20:07  Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Normalnie jak dla mnie to CUDEŃKO ! Pod każdym wzgledem świetny. Gratuluję pomysłów, umiejętności i wykonania tego świetnego modelu. Podziwiam.
Ps. I niech mi ktoś powie, że z g...a nie można bata ukręcić :)
--

Post zmieniony (12-11-12 20:10)

 
12-11-12 20:18  Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, Borowy ,można,można ,, bardzo ładny model, czekam na więcej w Twoim wykonaniu,pewnie znajdą się naśladowcy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-11-12 20:23  Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ha Ha
Wiedziałem ,że pokażesz mi zdjęcia Poteza i breugeta razem to moje ulubione dwupłaty z tamtych lat - ja je mam ale w standardzie.

Już widać ,że opanowałeś swoją technologię podklejania i malowania perfekcyjnie

Jednak pokrywy aparatu foto są z blachy falistej ? Jak to jest w dokumentacji ?

Jakimi farbami malowałeś poteza i breugeta?

Post zmieniony (12-11-12 20:32)

 
12-11-12 20:38  Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Borowy: ten numer MM to wcale nie było g... to był naprawdę znakomicie opracowany model!

Ryszard: Skleiłem ten model zaraz po jego ukazaniu się i strasznie mi się podobał (miałem piękny model pięknego samolotu) ale to, co Ty z nim zrobiłeś (np. karabiny maszynowy tylnego strzelca) to zwykła, godna najwyższego potępienia PERWERSJA. Tfu!
A tak na serio, to jestem absolutnie zachwycony Twoim modelem. Brak mi słów...

Post zmieniony (12-11-12 20:41)

 
12-11-12 20:46  Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo mi się podoba, ma w sobie to "coś". Na czym teraz będziesz tępił nożyczki.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-11-12 21:28  Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dzięki za miłe słowa - to dopinguje i motywuje.
modellot 1 - tak, pokrywy luków aparatów foto i wyrzutników bombowych były z blachy ryflowanej /nadal niewiadoma - czy demontowane przed czy otwierane w locie przez obserwatora/. Malowanie - zwykłe farbki akrylowe. Do perfekcji to jeszcze b.daleko. O tym może mówić autor poprzedniego wpisu. Nie ulega wątpliwości, że takie przeróbki a co za tym idzie użycie szpachlówki + malowanie pozwala b.urealnić model, że nie wspomnę o zniwelowaniu ewentualnych niedokładności wykonania wynikających bądż to z walki z materiałem / w tym wypadku "pancerny" karton staruszka M/M/ lub braku pewnych umiejętności, że tak powiem techniczno-manualnych.
Akra - tak, masz 100% rację - zarówno Potez jak Breguet z M/M w opracowaniu A.Karpińskiego nie zestarzały się i /oczywiście prócz mat. na jakim zostały wydane/ śmiało mogą konkurować z tymi nowszymi opracowaniami np. WAK-owskimi.

Post zmieniony (12-10-18 11:03)

 
13-11-12 01:06  Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Rewelacja,chyba też go sobie skleję :) jedno pytanko, szachownica na sterze kierunku (prawa strona) ma być inna niż reszta?

 
13-11-12 07:45  Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Witam. Jak dla mnie bomba! Bardzo podoba mi się ten model (szczególnie kabina strzelca i jej okolice oraz podwozie). Gratulacje!

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
13-11-12 08:55  Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Lepic - namawiam do budowy, samolot wart tego, to piękna maszyna Jeżeli się zdecydujesz podeślę plany. Odnośnie malowania - poprawiłem tak by egz. z tymi oznaczeniami /jakie są na nim w M/M/ tzn: godło eskadry /11 EL/, nr.ewid. /60.61/ i taktyczny /N 08 = 1 PL Warszawa/Okęcie/ pasował do malowania oryginału. I tak:
- pomalowany został na ciemniejszy kolor khaki
- domalowałem białe logo PZL po obu stronach statecznika pionowego
- nr 60.61 tylko po lewej burcie kadłuba /kolor biały lub czerwony nie czarny, ja wybrałem biały/
- szachownice tak jak na zdjęciach, zmieniłem tylko na pow. górnej górnego płata: pola czerwone lewego i prawego skrzydła są po lewej górnej stronie /tak jak na zdj./
Zmieniłem obrys zaokrąglonej, górnej części steru kierunku i dodałem szprych w kołach - /12 a nie 8 / - wzorując się na planach, zmieniłem też obrys łopat śmigieł /na podst. zdj. oryginału/.
Oglądając Twoją relację z budowy He-111 pewny jestem, że Breguet XIX w Twoim wykonaniu to dopiero będzie cacko !
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024