FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-11-12 22:47  poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200 "CONDOR" (modelik 25/07)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć,

jak w temacie, poszukuję informacji konkretnie o tym wydaniu Condora. Nie moge niestety znaleźc żadnej relacji czy galerii modelu. Może ktoś z Was sklejał go, może jest w stanie coś powiedzieć o jakości opracowania.

Pozdrawiam

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
14-11-12 23:10  Odp: poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200 "CONDOR" (modelik 25/07)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A co Ci szkodzi być pierwszym, który publicznie weźmie się za ten modelik - to jest dość spore "bydle". :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-11-12 00:25  Odp: poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200 "CONDOR" (modelik 25/07)
Barbarossa 

 

Przede wszystkim to jest to jaskrawo-cukierkowe bydlę. Kolory mają się nijak do rzeczywistych. Poza tym praktycznie niczym nie różni się od wcześniejszego wydania, chyba jeszcze z modelcardu. No, może poza tym, że tam kolory były bardziej realne.
Tu chyba jest pies pogrzebany, gdzieś było porównanie tych wycinanek jak tylko wyszedł przedruk modelikowy. Też chciałem go skleić, ale graficznie to wielka porażka. Szkoda Twojego czasu.

--
per aspera ad astra...

 
15-11-12 09:32  Odp: poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200 "CONDOR" (modelik 25/07)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Piękny,duży samolocik...może tak zrobić go "moją" metodą? Wtedy i kolory i kształt są bliższe rzeczywistości.Pozdrawiam

 
15-11-12 14:06  Odp: poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tu jest galeria Conroda, chyba tego wydania. Relacja była na papermodels.pl ale szybko padła

Post zmieniony (15-11-12 14:51)

 
15-11-12 16:14  Odp: poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200 "CONDOR" (modelik 25/07)
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Jakoś straciłem serce do tego modelu , czeka na lepsze czasy . Tego z Modelika moim zdaniem można sobie darować , po samym dziobie miałem dosyć. Dziób Condora z Modelcardu idzie dosyć sympatycznie skleić ( kupiłem drugi egzemplarz ), dalej jak na razie nie kleiłem . Tak na szybko co skleiłem kiedyś :




--

 
15-11-12 18:29  Odp: poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@Roli - a czym różni się w takim razie dziób z wydania Modelcard od modelikowego?

@redbaron - dzięki za link! Wczoraj pogrzebałem jeszcze w necie i znalazłem filmik na YouTube z budowy wydania modelikowego. Mogę powiedzieć jedno - wykonanie wyglądało koszmarnie! :) Trochę podratowałeś moja opinię o tym modelu - widać że jest sklejalny, ale autor wykonania z galerii napisał, że wszystkim odradza bo to "istna kambodża". To był cytat. :)

@Lepic - własnie myslałem o wykonaniu tego modelu Twoją metodą. Bardzo mi się podoba to co zrobiłeś z Heńkiem, a model taki jak Condor potrzebuje nieco "podrasowania".

@Barbarossa - z tymi kolorami to masz rację. Szkoda, że nie ma tego modelu w malowaniu typowo nocnym. Widziałem taki ale z plastiku. Barwy z tego wydania przypominają nieco starusieńkie modele z GPM-u.



--

Post zmieniony (15-11-12 18:31)

 
16-11-12 07:23  Odp: poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200 "CONDOR" (modelik 25/07)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Kleiłem 1 wydanie i 2 - żadnej różnicy w klejeniu ( tylko karton inny), pasuje klei się dobrze tylko jest za ubogi na dzisiejsze standardy - kabina , silniki - ale można to wzbogacić tylko trochę trzeba posiedzieć nad tym.

Zdjęcia starego mogę zrobić a nowego już niestety już niestety nie mam.

 
16-11-12 10:13  Odp: poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200 "CONDOR" (modelik 25/07)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to dzieła!!! Będę kibicował i jakby co podpowiem jak "obejść" problemy.

 
16-11-12 15:47  Odp: poszukuję informacji n/t FOCKE-WULF FW-200 "CONDOR" (modelik 25/07)
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Dziób Condora z Modelika ma mniejsze i bardziej szpiczaste listki w pierwszym segmencie , przez co wyszedł mi pokracznie , taki spłaszczony z przodu . Kleiłem to jakiś czas temu i wylądował w koszu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024