FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-10-12 19:17  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam wszystkich.
Po niespełna miesięcznym ''postoju'', który spowodowany był bardzo małą ilością czasu,
postanowiłem popracować nieco nad modelem. Sklejony został szkielet dachu, oraz pierwsza z czterech części przedziału wysokiego napięcia. Prawdę mówiąc nie miałem najmniejszego zamiaru wykonywać tego przedziału, chciałem tylko pomalować puste wnętrze na czarno, jednak efekt takiej czarnej pustki nie za bardzo mi się podobał.
Z przedziałem tym miałem mały problem, ponieważ nie znalazłem w internecie zbyt dużo zdjęć, ale udało mi się za to wygrzebać dokumentację techniczną tej lokomotywy, której link jest udostępniony w relacji (również z budowy EU07) na sąsiednim forum modelarskim.
Poniżej link do relacji (adres do dokumentacji znajduje się zaraz na początku)
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8978

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z obecnego stanu

Szkielet dachu


Zmagania z przedziałem WN (cz.1/4)






Część pierwsza na swoim miejscu




W niektórych miejscach widać jeszcze ślady kleju, ale po wyschnięciu nie będzie ani śladu ;)
Dodam jeszcze że pozostałe 3 części obydwu przedziałów WN są prawie na ukończeniu, więc najprawdopodobniej w przyszły weekend zostaną zamieszczone kolejne zdjęcia.
Pozdrawiam

--

 
14-10-12 21:10  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Jestem pod wrażeniem moja Pt47 czeka cierpliwie w szufladzie na ukończenie Daru Młodzieży który jest jeszcze w powijakach... Ale na pewno doczeka się skalpela... Wracając do relacji - oby tak dalej, masz potencjał i to duży...

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
14-10-12 21:51  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

No nareszcie będę mógł zobaczyć co ma w środku taka lokomotywka, mieszkam przy trasie Łódź- Warszawa i widuję taką kilkanaście razy dziennie; świetny model się szykuję.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
20-10-12 21:44  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam wszystkich
Prace nad przedziałami wysokiego napięcia dobiegły dziś końca. Na chwilę obecną pracuję nad przedziałem maszynowym. Mam zamiar wykonać w nim w szczególności te elementy, które są najbardziej widoczne z zewnątrz. Poniżej przedstawiam efekty mojej pracy nad szafami WN. Może nie do końca są idealne i w pewnych momentach mogą trochę odbiegać od rzeczywistego wyglądu, jednak mi się podobają takie jakie są (w końcu lepsze to niż nic :)), na dodatek mam pewną satysfakcję, ponieważ tego typu elementy w modelach mnie trochę przerastały, do czasu gdy postanowiłem się przełamać i spróbować swoich sił od strony czysto technicznej. Poniżej zdjęcia :)

Część 2/4 przedziału WN


części 1i2/4


część 3/4


część 4/4


części 3i4/4


Na dziś tyle. Lecę jeszcze trochę podłubać przy przedziale maszynowym :D
Pozdrawiam

--

 
17-11-12 11:39  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam wszystkich po drugim już z rzędu miesięcznym ''postoju''.
Prace nad modelem poszły nieco do przodu. Model został oklejony zewnętrznym poszyciem, oraz został pomalowany wstępną warstwą podkładu. Nieco trudności przysporzyło mi dopasowanie obudowy reflektorów do wnęki, w której miały zostać osadzone. Okazało się że obudowy są ciut szerokie, ale wyeliminowałem to poprzez poszerzenie tejże wnęki.
Kolejny błąd na jaki natrafiłem to ryfle. Co poniektóre okazały się za długie o 1mm lub 2mm
no ale w końcu od czego są nożyczki :) . Oprócz tego buda lokomotywy została oszklona.
Poniżej przedstawiam zdjęcia obecnego wyglądu modelu









Wykonałem też kilka drobiazgów takich jak: odbłyśniki reflektorów, szyby czołowe oraz obwódki reflektorów.


Mój nowy nabytek :)


Na zdjęciach widać jeszcze niedociągnięcia ścian czołowych (chodzi mi o ubytki w niektórych miejscach i nierówności). Chciałbym dodać tylko że czoła te są jeszcze w trakcie szlifowania, a na dodatek dojdą jeszcze kolejne warstwy podkładu (oczywiście w rozsądnej ilości :) ).

Pozdrawiam

 
17-11-12 12:47  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Lampy koniecznie do poprawy, wyglądają fatalnie. Przed sklejeniem okrągłego kształtu po wyciętym pasku papieru przejedź kilka razy czymś okrągłym żeby się samoczynnie ułożył w kształt walca. Nie wiem jak to wygląda w tym konkretnym modelu, ale ja zawsze linie styku maskuję, żeby nie było ich widać. Najczęściej umieszczając je na dole.
Dobrze też jest wyciąć krążki z tektury 1 mm o średnicy odpowiadającej obwodowi paska i wcisnąć je w sklejony pasek. A następnie ten okrąglutki kształt utrwal SG czy czymś w tym rodzaju i oszlifuj.
Mam nadzieję, że nie napisałem to zbyt niezrozumiale

--

 
17-11-12 13:12  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Faktycznie, niezbyt dobrze wyglądają te lampy, na 100% idą do poprawy. Dzięki za radę.

 
17-11-12 13:23  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja lampy zrobiłem tak. Są trochę inne, ale generalnie zasada ta sama. Poza tym jest to spory element i można z nich wiele wycisnąć.
http://imageshack.us/photo/my-images/814/p1030333g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/232/p1030334o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/143/p1030332d.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/3/p1030331t.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/534/p1030330x.jpg/
Przednia część lampy, ten dekiel ze szkłem jest ściągany, w EU07 wygląda to trochę inaczej ale naprawdę lampy można zrobić porządne.

--

 
17-11-12 21:56  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Na razie zdecydowanie wystarczy mi poczciwa EU07, ale kto wie, może w przyszłości zrobię Jamnika na bazie tej wycinanki ;)

 
30-12-12 12:07  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam wszystkich.
Z racji przerwy świątecznej postanowiłem nieco popracować przy ''siódemce''. Skleiłem już obydwie ramy wózków, zgarniacze, wszystkie elementy podwozia (oprócz wózków) oraz maźnice wraz z resorem piórowym. Podczas sklejania sprzęgu międzywózkowego natknąłem się na pewien błąd, a mianowicie część oznaczona w instrukcji jako 30c w rzeczywistości ma nr. 31c.
-->

W wycinance znalazłem jeszcze kilka innych błędów jakimi jest brak połowy elementów nr. 19**, 24+a+b+c oraz 21. Tak więc trzeba sobie dorobić drugie tyle we własnym zakresie.

Poniżej zamieszczam zdjęcia z obecnego stanu.


Ta ''Świnia'' to tak dla porównania :)




Zgarniacze


Maźnice wraz z resorem piórowym


Cała armia :) (we wszystkich brakuje jeszcze kilku drobnych elementów)

I podwozie




I jeszcze coś takiego do kabiny jakby drużyna trakcyjna miała ochotę na kawę czy herbatę


Ramy wózków oraz maźnice i resory piórowe zostaną jeszcze pomalowane. Na chwilę obecną w dalszym ciągu pracuje nad wózkami.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (30-12-12 12:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024