FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
11-11-12 07:58  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

marek1, na Twoim modelu nie ma baboli bo je przymalowałeś.

--
serwusik

 
11-11-12 08:01  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mareczku, nie dopisałem "zbyt intensywnym" co niniejszym czynię. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-11-12 11:27  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fan-ta-stycz-ne!
I jakże trafione w czasie ( dziś 11.11.2012-Święto Niepodległości - i poniekąd zakończenia I WŚ) !
Wstrzeliłeś się w mój nastrój dzisiejszego dnia znakomicie ;-)
Gratulacje!
Wiele z pokazanych zdjęć nadaje się na tapetę ekranu monitora ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-11-12 13:11  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Temat trochę s-f, ale przyznam, że Twoje wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie. Zdjęcia na "świeżym powietrzu" też bardzo ładne. Mając taką rodzinkę pojazdów z I wś może pokusisz się o zdjęcia plenerowe z inscenizacji bitwy?

 
11-11-12 14:46  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ekstra model!

--

 
17-11-12 17:12  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Jeszcze raz bardzo dziękuję Kolegom za przemiłe opinie dotyczące modelu jak i jego prezentacji.
Odpowiadając Wam na pozostałe, bardzo słuszne zresztą sugestie dotyczące różnych tematów związanych z modelem, i prezentacją przyznaję, że:

1. Faktycznie zapomniałem w ferworze zdjęć plenerowych po kolorowych fotkach przestawić aparat na czarno-białe i na sepię, jako bardziej pasujące do epoki, ale mam nadzieję, że następnym razem będę pamiętał :-).

2. Na konkursy nigdy nie jeździłem i nie jeżdżę, bo robię modele wyłącznie dla własnej satysfakcji i zaspokajania potrzeb artystycznych :-), więc gdyby nie internet i znakomite fora modelarskie, to nie miałbym okazji wyjść ze swoja twórczością na szeroki świat.

3. O moją "słuszną linię wagową" dba także moja wyrozumiała Żona, a poza tym uwielbiam turystykę i łażenie po górkach.
Przy większości innych modeli takie próby skończyłyby się zniszczeniem go-zbyt delikatne podwozia, ale tu wiedząc jak dobrze go skleiłem, mogłem zaryzykować ;-)

4. Też chodzi mi po głowie pomysł z "plenerowym bojem" kilku modeli, tym bardziej, że się kiedyś w to bawiłem, ale dawno, ponad 40 lat temu. Każdy z kilku moich kolegów brał rower, na bagażnik po jednym moim modelu i jechało się w plener. Szykowało się efekty pirotechniczne, aparat Smiena 8M, inscenizację terenu i było ok. A mnie samo zbudowanie "okopów" zajęło około godziny.

,

Teraz synowie już za starzy, wnuczek za mały, a Żonie nie chce się w to bawić :-)

5. A w kwestii tego krótkiego spięcia co do brudzenia, to Marek chyba nie wyczuł żartu co do przymalowywania i tak się obruszył.
Ja wypowiedziałem się co do brudzenia i nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się przełamać ten mój twórczy stereotyp.
Każdy z nas ma swoją technikę i styl, które to elementy są charakterystyczne dla każdego artysty -a Modelarze są nimi także, więc uszanujmy się wzajemnie, syćmy oczy i dusze własnymi oraz cudzymi dokonaniami, radujmy się sami czerpiąc satysfakcję z tego, co tworzymy i tego co tworzą inni, a także cieszmy się ich radością.

A pod tym adresem zamieściłem kiedyś starą inscenizację z przed 40 lat, bez dymów bo zabrakło już środków pirotechnicznych ;-)
http://imageshack.us/photo/my-images/259/czfe2.jpg/

Post zmieniony (17-11-12 17:40)

Post zmieniony (14-02-15 21:39)

 
05-02-23 17:09  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Szanownych Kolegów (Koleżanki) Modelarzy!
Udało mi się w czeluściach Forum odnaleźć swój wątek z Kolossalem, który wreszcie po 11 latach od chwili zamieszczenia doczekał się wreszcie swojej podstawki. Powody jej wykonania były bardzo prozaiczne, bowiem wtedy, gdy model miał swoją sesję plenerową okazało się, że bardzo trudno jest przestawiać z miejsca na miejsce tego faktycznie kolosa, aby czegoś z drobiazgów na nim nie uszkodzić. Także wyjmowanie go z półki, w której stoi za szkłem i zajmuje miejsce dla innych, mniejszych modeli, które po nim powstawały sprawiało kłopoty. Zatem wziąłem się za wykonanie do niego takiej solidnej podstawki w formie dioramki, która nie odkształci sie pod jego ciężarem i wytrzyma jeszcze prostopadłościenną gablotę z pleksi, którą mam także w planie, podobnie jak to zrobiłem z innym "olbrzymem" czyli drezyną pancerną MBW-2 "Striemitielnyj".
Zapraszam do oglądania zdjęć, które w pierwszej części przedstawiają model na podstawce, w drugiej sama podstawkę, a w trzeciej model Kolossala obok podstawki.

, , , ,

, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
05-02-23 19:17  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Fantystyczny model i galeria.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
05-02-23 19:28  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Z taką podstawką, to już zasługuje na miano dioramy.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
05-02-23 19:38  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Super, ze udało się odświeżyć temat w tak świetnym stylu.

Panie Sławku, jakby brakowało czasem miejsca w domu na wszystkie modele to jest fajna opcja. Można je udostępnić szerszej publiczności w Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, gdzie wraz z właścicielem i kolegą Artem organizujemy wystawę modelarską. Jeśli byłby Pan zainteresowany to proszę o znak :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024