FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-10-12 13:21  [R\G] Kapliczka przydrożna II - projekt własny - skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam
Zamiast w spokoju wrócić do klejenia Wz34 postanowiłem podłubać coś nowego.
Będąc w tym roku na wakacjach w miejscowości Juszki na Kaszubach strzeliłem kilka fotek stojącej tam kapliczki przydrożnej.
Wygląda o tak:



I postanowiłem sobie takie cuś zaprojektować. Zwracam tylko uwagę, że mój projekt nie będzie dokładnym odzwierciedleniem wyżej pokazanej kapliczki, jest ona rzekłbym inspiracją do projektu ;-)

Ale co by nie przedłużać:
Pierwsze elementy:



I "szkielet" podstawy oklejony:



Praca powoli idzie dalej, a w tak zwanym miedzyczasie przyklejał będę pojedyncze cegiełki.

Sory za fotki - aparatem tefalonicznym zrobione - następne będą lepsze.

Wyjaśnienie co do numeru "II" w tytule - to druga sklejana przeze mnie kapliczka przydrożna - pierwsza była pobrana ze strony Renova Model.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (16-11-12 21:40)

 
26-10-12 14:22  Odp: [R] Kapliczka przydrożna II - projekt własny - skala 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A nie trzeba to było cegiełka po cegiełce, poszedłeś na łatwiznę. ;-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-10-12 14:34  Odp: [R] Kapliczka przydrożna II - projekt własny - skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Ostoja - spójrz na pierwszy wpis pod ostatnim zdjęciem ;-)

--
KMH Sokół Radom

 
26-10-12 14:39  Odp: [R] Kapliczka przydrożna II - projekt własny - skala 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tak to jest jak się za szybko czyta. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-11-12 17:49  Odp: [R] Kapliczka przydrożna II - projekt własny - skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam w kolejnej odsłonie.
Na początek szkielecik górnej części.



Początki oklejania górnej części:



I pierwsze cegiełki na swoim miejscu



I tyle na dziś
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
16-11-12 21:39  Odp: [R] Kapliczka przydrożna II - projekt własny - skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

I tak powoli budowa dobiegła końca.
Zrobiony płotek, przyklejone jakies 380 cegiełek, a efekt poniżej.
Chwilowo sesja "pokojowo-mieszkalna", postaram sie jeszcze strzelic "zawnętrzno-podwórkową" jak pogoda na to pozwoli ;-)





Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
16-11-12 22:38  Odp: [R\G] Kapliczka przydrożna II - projekt własny - skala 1:25
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Ogólnie powiem, że model ładnie zrobiony, dość prosty ale naprawdę fajny ... no i temat nie jest oklepany. Jest jedno małe "TYLKO" .....

Tak się od dłuższego czasu zastanawiałem nad sensem wycinania pojedynczych cegiełek i wklejania ich na murze. Przecież fugi między cegłami w większości przypadków są równe z licem cegły no może czasami lekko wklęsłe albo i wypukłe. Z tym, że nawet jeżeli są wklęsłe to w przekroju ta wklęsłość jest wycinkiem koła łączącego obie krawędzie cegły. Także zarówno górne, jak i dole oraz wszystkie boczne krawędzie nie są widoczne. Sam jak budowałem swoje ceglanki myślałem czy by tak nie zrobić, ale jak przeskalowałem to wyszło mi, że fugi musiałyby mieć 16,5 mm (cegiełka wydrukowana na kartoniku 0,33 mm w skali 1:50) lub minimalnie 7,5 mm (papier ksero 0,15 mm również w skali 1:50). Takie głębokości fug są raczej niespotykane, no chyba, że mur zaniedbany i zaprawa się już wysypuje. Wiem, Ty robisz w skali 1:25, ale i tak nawet połowę płytsze jakoś do mnie nie przemawiają.

Tylko nie pomyśl, że to jakiś atak na Ciebie lub Twój model. To tylko takie moje przemyślenia związane z tematem, a że relacji budowlanych, szczególnie własnej twórczości jak na lekarstwo, to przynajmniej tu mam kogoś z kim można powymieniać poglądy :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
17-11-12 15:41  Odp: [R\G] Kapliczka przydrożna II - projekt własny - skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witaj
Dzięki za słów kilka. Absolutnie nie podchodzę do nich jako do ataku na mnie ;-) Przyznam się, że szykując się naklejania pojedynczych cegiełek nie przeliczałem wielkości "wklęśniecia fugi" tylko moim zdaniem tak po prostu wygląda fajniej. Faktycznie patrząc na budowle z cegieł (a mieszkam w kamienicy z takiego materiału) nie sposób się z Tobą nie zgodzić - fugi miedzy cegłami są równo z licem cegły. Ale jak zawsze jest jakieś ale ;-) Widziałem dzisiaj ogrodzenie z cegły klinkierowej gdzie fugi były "wsunięte" prawie jakiś 1 cm w głąb cegły. Pozostaje jeszcze sprawa płytek klinkierowych (czy jak tam one się zwą) imitujących cegłę, a naklejanych na murek. Pomiędzy nimi czasami też nie ma fug i widać boczne krawędzie. Wiele w tym temacie zależy chyba od wykonawcy.
A tak w ogóle to się cieszę, że model się podoba
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
17-11-12 20:34  Odp: [R\G] Kapliczka przydrożna II - projekt własny - skala 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,prosty i elegancki,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024