FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-11-12 02:20  [Relacja] Fokker E. V Kartonowa kolekcja 1:33
Golebievicus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich.
Jestem nowicjuszem na forum, chciałem więc napisać kilka słów o sobie, ale wyszło ich kilkaset i nie chcę, żeby zaśmiecały relację. Zainteresowanych odsyłam tutaj

Pierwsze o czym chcę powiedzieć, to grubość tektury na którą nakleiłem szkielet. Autor proponował tekturę o grubości 0,8-1 mm. Skorzystałem z najgrubszej dopuszczalnej i to był błąd. Jak dla mnie jest za gruba, musiałem poszerzać wszystkie wcięcia wręg. Wydaje mi się też, że szkielet wyszedł za gruby. Nie przymierzałem jeszcze poszycia, ale mam obawy, że może go zabraknąć. Jednak bezpośrednią przyczyną dla której szukam porady jest problem z częścią 20. Wg rysunków powinna być ona (szary prostokąt) naklejona poziomo tuż za pojemnikiem amunicyjnym, prostopadle do kokpitu. Kokpit jest jednak dwustronny. Tej drugiej strony jednak zupełnie nie będzie widać. Ale wierzyć mi się nie chce, że zaprojektowano i wydrukowano część, która jest nieprzydatna. Oglądałem zdjęcia różnych relacji dostępnych w sieci, ale przeważnie albo ta część jeszcze nie jest naklejona, albo już jest zasłonięta przez skrzydło. Proszę o podpowiedź, czy to przeoczenie autora, czy jednak ja coś robię źle?



Na tym samym zdjęciu widać też drugi problem. Za fotelem powinna się znaleźć niewielka łukowata wręga, jednak nie mam na nią miejsca! Tylna część kabiny na którą będzie doklejony fotel jest przyklejona pod właściwym kątem. Podłużna część 16b również jest naklejona prawidłowo. Nie przejmować się wyrzuceniem jednej części czy jednak będzie ona później niezbędna?

Dodatkowo zamieszczam jeszcze kilka zdjęć i proszę o konstruktywne uwagi.








Jak widać nie zapowiada się ideał, ale postaram się, aby cieszył oko zwykłych ludzi ;)

PS
Jak widać skorzystałem z ImageShack. Najważniejsze się udało, ale jakbym nie kombinował, nie wyświetla się mój avatar...

--
Moje posty nigdy nie mają na celu obrazić kogokolwiek i nie są ironiczne, chyba, że są ironiczne i mają taki cel.

 
20-11-12 11:51  Odp: [Relacja] Fokker E. V Kartonowa kolekcja 1:33
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wręge za kabiną lepiej wklej bo do niej doklejasz poszycie a ono jest lekko zaokrąglone, i bez niej może ci ten element nie wyjść. Taka moja rada ;p

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
20-11-12 12:03  Odp: [Relacja] Fokker E. V Kartonowa kolekcja 1:33
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Tekturka do podklejania - w przypadku modeli p. Mistewicza lepiej używaj tej 0,8mm. Przy podklejaniu grubszą mogą czasami pojawić się niewielkie problemy. No i działaj dalej - modele tego projektanta klei się bardzo fajnie. :-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
20-11-12 21:57  Odp: [Relacja] Fokker E. V Kartonowa kolekcja 1:33
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Dobry model wybrałeś na come back, projekty Pana Mistewicza mają tę cudowna właściwość że chociaż by im mocno przeszkadzać to one i tak się sklejają i za to autorowi miejsce w Panteonie. Ale do rzeczy część 20 o której piszesz w prawdziwym Fokkerze nie istniała ponieważ uzbrojenie było przymocowane bezposrednio do kratownicy podobnie ja pojemnik na amunicję. Polecam monografię oficyny Kagero poświęcone obu straszym braciom E.V tzn. Dr I i DVII tam doskonale jest to rozrysowane. Natomiast w wycinance autor użył części 20 jako podstawy do karabinów i dlatego jest ona oparta na tablicy przyrządów i zasłania jej tył który jak słusznie nadmieniłeś jest rewersem tejże tablicy. Dziwisz sie czemu autor tak postapił? Mam na sumieniu kilka modeli Pana Pawła i wiem że projektuje on swoje modele tak by sprawiały wiele radości zarówno początkującym jak i tym co nie jeden model maja na sumieniu. A w tym wypadku zastapienie części 20 odpowiednio dobranym drutem i widać zarówno rewers tablicy jak i skrzynkę na amunicję. Z resztą na tym forum kolega Lipa buduje podrasowanego E.V i powiem szczerze ja jestem pod wielkim wrażeniem tej relacji. Trzymam kciuki za Twój model.

Pozdrawiam.

Paweł O.

 
24-11-12 13:35  Odp: [Relacja] Fokker E. V Kartonowa kolekcja 1:33
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To kiedy zobaczymy aktualizację ??

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024