FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
20-11-06 20:28  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Lufy pomalowane aerografem - jak najbardziej, ale powinienes wg mnie maskować taśmą każdy nałożony kolor, przed malowaniem następnym. Uzyskałbyś wtedy ostre przejścia między kolejnymi kolorami. Na okręcie, i to na dodatek w tej skali, raczej nie ma prawa być "łagodnych" przejść między kolorami.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie!!!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
12-01-07 12:03  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

po pierwsze primo kleiłem na styk poszycie kadłuba, ale tak jak mówiłem prosze nie oceniac tak ostro bo to moj pierwszy model okrętu, a jeszcze zeby było śmieszniej to jest to okręt trudny (mogłem coś łatwiejszego wybrać)

po drugie primo lufy malował mój kolega który się tym zajmuje i myślałem ze jak dałem mu wzrór to tak zrobi, jednak myliłem się, ja nigdy areografu nie trzeymałem w rękach.

POZDRO

 
26-01-07 01:33  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
kanibal   

Co do luf zgadzam się z Piterem - przejścia między kolorami nie powinny być płynne. Oddaj lufy koledze by poprawił co spartolił... (na gwarancję:-). Życzę miłej pracy przy tym pięknym okręcie. Pozdrawiam

 
26-01-07 02:54  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
Student 

 

akurat w najbliższych latach planuje zaczęcie budowy tego okrętu. Co prawda niewiele jest do niego zdjęć ani publikacji, ale może to i dobrze.
Odnośnie samego modelu, to już koledzy ci powiedzieli na temat malowania luf.
Na przyszłość jeśli wykonujesz model w standardzie, to staraj się z miejsca retuszować elementy.
Jeśli będziesz w przyszłości sklejał okręty, to jak już skleisz szkielet, to najpierw staraj się dobrze przykleić burty, a dopiero później do tego dopasuj poszycie dna. Może to jest trochę "lewa" metoda, ale skuteczna. Bo z tego co widzę (chociaż to tylko zdjęcie i mogę się mylić) to na rufie brakuje ci trochę poszycia (jakiś metr w skali 1:1). Gdy będziesz dopasowywał kadłub do poszycia burt, to tego typu sytuacji unikniesz. A Dno i tak jest całe czerwone, to jak skrócisz jedną, dwie czy pięć części to nawet tego nikt poza tobą nie zauważy.

Najważniejsza sprawa, to "nigdy nie ufaj autorowi i zawsze sprawdź przynajmniej 2 razy na sucho zanim skleisz"

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
20-02-07 21:18  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
Kondzik   

kiedy jakis coag dalszy relacki??foteczki??

 
20-02-07 23:44  Re: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Off topic; Kondzik chyba zdał sesje i się nudzi ;-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
12-02-08 15:35  Odp: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam, stocznia od 2 dni powolutku rusza. Za kilka dni przedstawię obszerniejszy materiał zdjęciowy :) Pozdrawiam

 
22-11-12 00:06  Odp: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
macek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

i PoW poszła na dno ........

 
22-11-12 00:50  Odp: [relacja] HMS Prince of Wales GPM 198
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Że cosiestałosie??

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024