FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
28-11-12 10:35  Odp: [Pytanie] Malowanie aerografem
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Maluję aero już od jakiegoś czasu. Przeszedłem przez wszystkie rodzaje farb i mój ostateczny wybór padł na emalie Model Mastera. O chwili kiedy je używam skończyły się problemy z przedwczesnym zasychaniem farby, pluciem i innymi niespodziankami. Wystarczy je tylko odpowiednio rozcieńczyć. Do rozcieńczania używam rozcieńczalnika Wamodu, sporo go we flaszce, jest tani i naprawdę dobry. Rozcieńczenie farby + ciśnienie kompresora to kwestie nie rozłączne i niestety sprawa doświadczenia i eksperymentów. Dodam że aero mam te z niższej półki polskiej firmy , kompresor zresztą też. A modele ( co prawda plastiki ) można pomalować dokładnie i precyzyjnie.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
28-11-12 11:36  Odp: [Pytanie] Malowanie aerografem
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Ślimak, czy pisząc rozcieńczalnik masz na myśli "zmywacz do farb akrylowych", który znajduje się na stronie Wamodu ? Czy to jest tożsame ? Być może to pytanie jest durne, ale chcę się upewnić.
Dziękuję wszystkim za informacje. Bałem się że to wina mojego sprzętu (polsko-chińskiego), ale widzę, że wielu jedzie na tym samym i dają radę, a kłopot leży gdzie indziej. W wolnej chwili porobię testy z rozcieńczalnikiem a może przetestuję też Model Mastera.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
28-11-12 18:29  Odp: [Pytanie] Malowanie aerografem
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Nie, nie, " Boń cie Broże " Zmywacz jak sama nazwa wskazuje to po prostu zmywacz do farb akrylowych. Posiadam zresztą to ustrojstwo, nie wiem z czego to jest , ale genialnie usuwa wszystko i farby akrylowe i olejne. No i po malowaniu wspaniale czyści aerograf . Rozcieńczalni masz tutaj : http://www.mojehobby.pl/products/Rozcienczalnik-75ml..html

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
28-11-12 19:19  Odp: [Pytanie] Malowanie aerografem
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Przyjąłem, że Model Masters są akrylami, a to farby olejne i stąd zamieszanie. Nie chcę wracać do farb olejnych (przed Pactrą malowałem Humbrolem). Wyczytałem, żeby pactrę rozcieńczać alkoholem i tego się będę trzymał..

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
28-11-12 19:48  Odp: [Pytanie] Malowanie aerografem
Pancho   

Model master (Testors) robi również akryle, seria 4xxx, bardzo dobre moim zdaniem. Te farby są również sprzedawane pod marką Italeri w opakowaniu a'la Vallejo :)

Post zmieniony (28-11-12 19:51)

 
28-11-12 23:08  Odp: [Pytanie] Malowanie aerografem
AWOT   

Jeśli nie masz stabilnego ciśnienia na wyjściu ze sprężarki to nie da się dobrze malować. Warto zainwestować w zbiornik wyrównawczy (np stara gaśnica, czy nawet butelka PET) i w reduktor ciśnienia. Reduktor co prawda nie jest zbyt tani ale pozwala zaoszczędzić nerwów i dostosować ciśnienie do rożnych sposobów malowania.

--

AWOT

 
29-11-12 07:06  Odp: [Pytanie] Malowanie aerografem
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

AWOT, dzięki za info. Widziałem na allegro kompresor ze zbiornikiem 3l. Sądzisz że to wystarczy, by kompresor nie ładował się co chwila ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
29-11-12 21:50  Odp: [Pytanie] Malowanie aerografem
AWOT   

A nie lepiej zmontować sobie własną sprężarkę z agregatu od lodówki? Na koncie mam już osiem zbudowanych sprężarek w różnych wariantach od mini do maksi. To naprawdę nic trudnego a pracuje tak cicho, że zdarzało mi się malować model w środku nocy i nie uprzykrzałem życia sąsiadom.

Pozdrawiam

--

AWOT

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024