FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-01-13 16:06  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
rawot89   

Hej Majster! Jak tam prace przy siódemce? Mam dwa pytania - czy impregnowałeś czymś arkusze przed sklejaniem i jeśli tak to czym a dwa - czym szpachlowałeś czoło lokomotywy?

 
09-01-13 21:57  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witaj rawot89! Na chwilę obecną pracuję nad wózkami lokomotywy, ale niestety prace wloką się niemiłosiernie z powodu małej ilości czasu. Odnośnie twoich pytań, modelu w ogóle nie impregnowałem, ani nie szpachlowałem. Całość pokryłem jedynie podkładem akrylowym w sprayu (firmy Novol) w celu zagruntowania powierzchni i zamaskowania drobnych ubytków, szczelin itp. Jedynie na czole lokomotywy użyłem miejscami więcej podkładu co do złudzenia może przypominać zaszpachlowaną powierzchnię. Jeśli chodzi o impregnację to zależy ona według mnie głównie od tego czym będziesz malować model. Jeśli będziesz malował model akrylami to impregnacja będzie konieczna, ponieważ farby te mogą zniekształcić niezaimpregnowane powierzchnie modelu. Ja swój model maluję farbami syntetycznymi (również w sprayu). One akurat nie odkształcają modelu, jednak nieco dłużej schną. Jeszcze odnośnie czoła lokomotywy. Czoła lokomotywy, które widać na poprzednich zdjęciach już nie istnieją i zostały wymienione na ciut lepsze wg. "mojego projektu" :D . W najbliższym czasie zaprezentuje je na zdjęciach. I jeszcze jedna rzecz odnośnie impregnacji. Myślę że do do tej "operacji" najlepszy będzie bezbarwny lakier w sprayu. Wielu modelarzy pokrywa nim całe arkusze z częściami jeszcze przed wycięciem. Ja jeszcze czegoś takiego nie używałem, ale warto poeksperymentować :) a tak jeszcze z ciekawości spytam, też sklejasz ten model ?
Pozdrawiam

 
09-01-13 22:53  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
rawot89   

Hej Majster:) Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Też jestem za malowaniem modelu tego typu więc rozwiałeś moje wątpliwości;) Co do modelu - w piątek zamierzam zakupić wycinankę a potem się zobaczy. Póki co zbieram dane i oglądam inne relacje, min. Twoją. Mam jeszcze pytanie odnośnie czoła lokomotywy - czemu je zmieniłeś? Czy te z wycinanki zawierają jakieś błędy, lub mają nieprawidłowy kształt?

 
10-01-13 13:31  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
pazdzioch 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A takie pytanko .... udostępnisz części z przedziałami WN

 
10-01-13 21:06  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25- wyd. Angraf Model 2/2012
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

rawot89, czoła lokomotywy znajdujące się w wycinance nie mają żadnych błędów. Wymieniłem je ponieważ słabo się do nich przyłożyłem i w efekcie po sklejeniu oba czoła miały miejscami luki sięgające szerokości nawet 3mm. Wypełniłem te luki podkładem, ale po oszlifowaniu, miejsca które wypełniłem nadal były odrobine nie równe, więc dodałem do wniosku że lepiej będzie jeśli je wymienię.
pazdzioch, niestety części przedziałów WN rozrysowałem sobie dość tradycyjną metodą, czyli za pomocą ołówka i kartki z bloku technicznego. Gdybym je jeszcze miał to porobił bym jakieś skany. Jak skończę siódemkę to zrobię jeszcze raz te części i udostępnię w sieci, jednakże to jeszcze może trochę potrwać, ale jeśli masz trochę cierpliwości to w jednym z moich wcześniejszych postów znajduje się link do dokumentacji technicznej EU07 i na jej podstawie sam możesz zrobić sobie części ;)
Pozdrawiam

Post zmieniony (30-07-14 17:16)

 
01-08-14 16:24  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam wszystkich
Po dość długiej przerwie od Siódemki, postanowiłem dokończyć to co zacząłem. W ostatnim czasie skleiłem i pomalowałem wózki. Podczas ich sklejania nie obyło się bez problemów. Jak już wspomniałem w jednym z moich ostatnich postów w wycinance brakuje połowy elementów nr. 19**, 24+a+b+c oraz 21 i trzeba je sobie dorobić we własnym zakresie. Oprócz tego w instrukcji jest dość poważny błąd, a mianowicie w instrukcji jest rysunek belki bujakowej, ale nie ma tam zaznaczonych numerów części z jakich się ona składa. Na jednym z niemieckich forów modelarzy kartonowych znalazłem pewien post, w którym ktoś sam zrobił rysunek belki bujakowej i zaznaczył z jakich numerów się ona składa. Poniżej link:

http://www.kartonbau.de/forum/index.php?page=Attachment&attachmentID=458711&h=f08cb456de443633c4d67bd9fa3198705b5a782d&s=74e1043ca7c7f463797a783feca5b45a82e1778b

Poza tymi błędami, wózki sklejało się w miarę dobrze. Od siebie dorobiłem jedynie przewód uszyniający. Poniżej kilka zdjęć sklejonych wózków:




Oczywiście sprzęg międzywózkowy jak najbardziej ruchomy ;)



Oprócz wózków zostało wymienione poszycie zewnętrzne lokomotywy, czołownice oraz reflektory, które jak można było zauważyć w którymś z postów z sprzed prawie 2 lat nie wyglądały zbyt "pięknie". W chwili obecnej pracuję nad dachem lokomotywy i efekty prac, zaprezentuję w najbliższym czasie:)
Pozdrawiam

 
04-08-14 07:59  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

fajne fajne :) po cichutku kibicuję :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
04-08-14 12:37  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Byłbym zapomniał – miło poznać kolejnego użytkownika miętówki :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
04-08-14 12:56  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Mnie również;)

 
04-08-14 21:38  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Fajnie ze relacja ruszyła dalej, podglądam sobie postępy. Wózki wyglądają efektownie, nie myślałeś żeby dorobić pasy kontrolne na kołach? W jakich barwach będzie buda lokomotywy? Ja w przyszłości planuje zrobić w barwach IC. Czekam na kolejne fotki.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024