FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 26Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-09-13 15:46  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Gen84, Andreas.
Dobre pytania.

1) Pokład
Cały czas rozważam naklejenie na oryginalny pokład, kopii z innych opracowań o fakturze, która bardziej odpowiada rzeczywistości (jestem zauroczony grafiką pokładów z GPM np. Admiral Hipper, Hiei). Pewnie się do tego przymierzę. Ale jednak z drugiej strony dobrze by było zostawić tak jak jest i nie ingerować w intencje autora. Zobaczymy.

2) Podposzycie.
Dobrze zauważyłeś Andreas.
Podposzycie „szczebelkowe” przy Bisie było o wiele szybsze i łatwiejsze. Ale właśnie przy Dredzie postanowiłem przećwiczyć instalację podposzycia pełnego, czego wcześniej nie praktykowałem. Wzorowałem się na relacji klasyka, tj. Cevy z budowy jego Conte di Cavour’a
Jakie wnioski.
Otóż podposzycie pełne jest 3 x więcej pracochłonne od „szczebelkowego” ale, już z perspektywy układania poszycia właściwego, dochodzę do przekonania, że jest znacznie wygodniejsze i pewniejsze. Otóż, przy szczebelkach nieostrożne „uchwycenie” kadłuba stwarza ryzyko „odciśnięcia” się szczebelków” na listkach poszycia dna.
Pełne: jest trudniej ale lepiej.
Nadal nie jestem przekonany do pianki ani w wersji docinania ani wypełniania z „podajnika”. Ale oczywiście nie zarzekam się, że w przyszłości nie sięgnę to tej metody.

ZbiG
Miałeś "niespodziewanki" przy oklejaniu szkieletu poszyciem?
Argument, że oklejki pasują "idealnie", tylko że... są za krótkie po długości, jest dla mnie "rozbrajający" :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-09-13 16:38  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Hmm, co do "rzeczywistości" pokładów drewnianych było już morze dyskusji.
Ten z "dredzia" osobiście mi się bardzo podoba i jest bardzo "podobny" do tego co zobaczyłem na HMS Belfast.
Znowu znamy mi podczas pływania "mokry" pokład "Zawiszy Czarnego" nijak nie przypominał "forsowanych" pokładów na forum, o bulajach z drucika nie wspomnę :-)
Fakt faktem GPMowskie z Hippera są mocno efektowne i cieszą oczy.
Pzdr

 
04-09-13 18:23  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
pompa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Powodzenia Art w budowie.W relacji z KGV umieściłem zdjęcie "BIS,KGV,Dred" tak dla celów porównawczych dla zainteresowanych

 
07-09-13 23:17  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Łał, super jestem pod wrażeniem ........, a z resztą czego innego można się spodziewać po profesjonaliście :-)

Post zmieniony (07-09-13 23:19)

 
07-09-13 23:28  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jakie 4 mm - 8 mm, a nie to film taki był : ) Fakty to, czy mity ?

 
08-09-13 07:36  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak dla mnie to jest mistrzowska robota, widać ART wie co chce zrobić i to robi. Pamiętajmy również że to mały modelarz, nie wiem czy dobrze zauważyłem ale część arkuszy jest drukowana wzdłuż a część pod włókna co utrudnia modelowanie.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
08-09-13 11:38  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam bardzo ładne wykonanie dołączam się do pytania Marka dotycząca jakim klejem kleiłeś oklejkę do kalki i jakiego kleju użyłeś do przyklejenia oklejek do kadłuba. Mam pytanie dotyczącą modelu widzę ze mały modelarz ma zakładki, to jak teraz będziesz naklejał burty to nie wyjdą zgrubienia w miejscach zakładek? Ciekawi mnie jak to będziesz rozwiązywał ta ciekawostkę. Pytam dlatego ze zamierzam sklejać następny model który właśnie jest na zakładkę, a nie na styk.

 
08-09-13 13:45  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Skąd taka nagła zmiana planów? Miał być Hood, a jest Dreadnought. Choć nie ukrywam, że mnie ona cieszy, bo za Hoodem jakoś nie przepadam. A chętnie obejrzę Dreadnoughta w mistrzowskim wykonaniu.
Przyłączam się do pytania Grzegorza. Dlaczego nie zacząłeś od burt i nie kleisz na styk? Wiem, że projekt przewiduje inaczej, ale jest to do zrobienia.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-09-13 15:04  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przy okazji dyskusji o sklejaniu kadłuba warto wspomnieć o deskowaniu pokładu tzn. o szerokości desek, które w modelu wydają się za szerokie http://s1218.photobucket.com/user/fiemat96/media/HMS%20Dreadnought/SDC14965.jpg.html, na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=OgrBL0zjYZU w 3.03 min.widać fragment pokładu i wygląda na to, że te pokrywy mają średnicę 3 desek, a w modelu mają średnicę 2 desek, co może także oznaczać, że to pokrywy są za duże, ale chyba raczej tak nie jest.

 
08-09-13 19:04  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
heljodor 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam
HALOGEN-masz rację deski w oryginale z mm-u są za szerokie.
ART-szczęka mi opadła i nie mogę jej znaleść:-)
Przepiękne poszycie.


Pozdrawiam heljodor

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 26Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024