FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 26Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-09-13 11:03  [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam Szanownych Kolegów, no i Koleżanki oczywiście też.

Ponieważ „Catarzyna” nie uwinęła się w porze wakacyjnej, która, przynajmniej w moim przypadku sprzyja modelowaniu samolotów, postanowiłem rozpocząć kolejną budowę, kolejnego okrętu.

Będzie to:



Na ile znam historię szeroko rozumianego „okrętownictwa”, kolekcja okrętów jaką zamierzam posiadać, bez tytułowego „Drednota” byłaby kolekcją ułomną.

Wielu z Was wie zapewne, że okręty przełomu XIX i XX wieku dzielimy na te przeddrednotowe i podrednotowe. „Dred” stanowi więc oficjalną, nawet nie umowną, cezurę jeżeli chodzi o konstrukcje i przeznaczenie „bojowe” okrętu wojennego, a rola twórcy nowoczesnej floty Wielkiej Brytanii (i pomysłu samego HMS Dreadnougt’ta), tj. Johna Fishera, jest nie do przecenienia.

Inspiracją dla mnie do zajęcia się w końcu tym tematem była/jest (kończę II tom), lektura rewelacyjnej książki Roberta K. Massie o tytule „Drednought”. Na to dwutomowe, blisko 1000 stronicowe opracowanie, trafiłem kilka miesięcy temu poszukując materiałów o „Dredzie”. Książka, wbrew tytułowi, wcale nie zajmuje się opisem budowy okrętu (traktuje o tym zaledwie jeden rozdział), ale opisuje w sposób niezwykle barwny i „trzymający w napięciu” proces narastania konfliktu europejskiego, którego efektem była I WŚ. Mnóstwo cytatów z pamiętników bezpośrednich aktorów dramatu, nieskończona ilość anegdot, a przede wszystkim barwny i „soczysty” język powodują, że od książki nie można się wręcz oderwać (raz spędziłam z nią do 3 w nocy). Wspaniale podaje obraz i atmosferę tamtych czasów. Gorąco zachęcam Was do tej lektury.

Poza wspomnianą pozycją podstawową, czyli opracowaniem Roberta Massie, posiadam również Anatomię „Dreda”. Profile Warship oraz broszurowe opracowanie rosyjskojęzyczne o Dredzie.

Ktoś kiedyś rzekł, iż takich materiałów jak do Bismarcka, to już mieć nie będziemy. Z pewnością to stwierdzenie jest prawdziwe w odniesieniu do HMS „Drednought”. Łącznie naliczyłem kilkanaście fotografii, które mogą mieć wpływ na „detalizację” przy realizacji tego projektu.
Oczywiście Wasza pomoc w tym zakresie będzie bardzo ważna.

Budowę modelu rozpocząłem 24 sierpnia 2013 r. Jak zwykle będę wykonywał go standardzie, bez zbędnych szaleństw, na które nie pozwalają dostępne materiały.
Muszę po prostu zobaczyć i mieć w 3D ten okręt, który kończył i zaczynał epokę w budownictwie okrętów wojennych. Był więc tytułowym końcem i początkiem, też w zakresie budowanej przeze mnie kolekcji modeli okrętów.

Przeglądnąłem kilka relacji i wiem o „niespodziankach”, które mnie czekają. Jednej już doświadczyłem tj. feralnej wręgi nr 9. Trzeba było kombinować.

Po przydługim wstępie, zapraszam Was serdecznie do uczestnictwa w relacji.





Edycja: dodałem znacznik [R}--

Post zmieniony (02-01-22 21:05)

 
03-09-13 11:11  Odp: HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
janek1_22   

"Lubię to" ;) Kiedyś pisałem do MM i mam te felerną wręgę poprawną na poczcie. No ale teraz to już pozamiatane. Pozdrawiam

 
03-09-13 11:35  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tytuł mnie zmylił. Myślałem że poprzestaniesz na szkielecie ;-)
Jeśli można to prosiłbym gdy już będziesz miał kadłub o porównanie z Bismarckiem :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-09-13 11:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajnie. Miło będzie podglądać. Myślę że do Dredzia przymierza się większosć okretowców. Półka byłaby "goła " bez niego.
Przestraszyłem się że kończysz na szkielecie. Uffff.
Pzdr

Post zmieniony (03-09-13 11:54)

 
03-09-13 12:04  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam iz wielkim zainteresowaniem będę śledził ta relacje gdyż na ostatnim spotkaniu z kolegami poruszyliśmy temat Dreadnoughtów. Sam posiadam ten model i właśnie zakupiłem wręgi do niego. Nie wiem czy kupujesz czasopismo Okręty w wydaniu czerwcowym 5.2013 jest przedstawiony model w 3d bardzo z detalizowany polecam.

http://www.sklep.kagero.pl/category/czasopisma-okrety
http://www.amazon.com/The-Battleship-Dreadnought-Anatomy-Ship/dp/1844862062
http://www.sklep.kagero.pl/21-the-battleship-hms-dreadnought.html
http://www.history.navy.mil/photos/sh-fornv/uk/uksh-d/drednt9.htm
http://www.royalnavalmuseum.org/visit_see_20th_dreadnought.htm

Mozę tutaj znajdziesz coś interesującego, powodzenia będę tutaj zaglądał.

Post zmieniony (03-09-13 12:05)

 
03-09-13 12:43  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Bede z przyjemnoscia zagladal. Po tym, czym uraczyles nas przy "Bismarcku", to mozna domyslac sie, czego sie spodziewac. Rozumiem, ze wyklad na zakonczenie jest rowniez przewidziany? :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-09-13 15:16  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oczywiście zasiadam. Tylko mała prośba, możecie napisać o co chodzi z tą osławioną wręgą 9 ?? Mam go w 2D i ta wiedza może się przydać.

 
03-09-13 16:13  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
janek1_22   

Wręga ta nijak nie pasuje :) obejrzyj sobie arkusze i jest ona nawet na oko dużo mniejsza od sąsiadujących wręg nr 10 i 11. Link do pliku wrzuciłem do szufladek. Pozdrawiam

 
03-09-13 16:38  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Też myślałem, że ,,nastapił koniec na samym poczatku" :) A poważnie to cieszę się na kolejną relację z modelem w Twoim wykonaniu. Będzie co ogladać, oj bedzie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-09-13 17:30  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

O proszę. No to mnie zaskoczyłeś. Zasiadam zatem :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 26Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024