FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-10-13 19:05  [R/G]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Zainspirowany ostatnio relacją Hastura Kogi Elbląskiej oraz Janusza i jego Pinty, postanowiłem również coś podłubać. Wybór padł na Santa Marię wydaną w serii Okręty wielkich odkrywców. Na początek zdjęcia okładki.



Dzięki pracy mam dostęp do forniru, który to postanowiłem wykorzystać do tuningu modelu. A oto co narazie stworzyłem.



--

Post zmieniony (21-08-16 18:56)

 
12-10-13 20:53  Odp: [R]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Kibicuje!!! :)

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
12-10-13 21:19  Odp: [R]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja też.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-10-13 21:38  Odp: [R]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
janusz 

Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 21
 

Z pewnością będę często gościem tej relacji.

 
12-10-13 22:02  Odp: [R]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na początku lat siedemdziesiatych ubiegłego tysiąclecia :) usiłowałem na podsawie MM zbudować Santa Marię z zapałek. Poszło na to mnóstwo zapałek, wikolu i na końcu dymu z prawie wykonanego kadłuba. Mam nadzieję, że Tobie z kartonem pójdzie lepiej :). Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-10-13 22:39  Odp: [R]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

To i ja się melduję na widowni i wytaczam beczkę rumu, co by się przyjemniej oglądało kolejne żagle na forum.

Wycinanka dość stara, ale takie opracowania fajnie nadają się do waloryzacji. Z pokładami poszło ci naprawdę dobrze. Ciekaw jestem jaki to fornir, chyba że użyłeś różnych, żeby zrobić różne odcienie koloru desek.
Jeśli dobrze widzę to zrobiłeś podposzycie pod część podwodną. Ciekaw jestem spasowania poszycia.

PS
Mariaszek zmajstrował Pintę więc teraz trzeba znaleźć chętnego na Ninę i będzie flota seniora Kolumba :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
12-10-13 23:26  Odp: [R]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Pamiętam tę wycinankę! To były początki mojej modelarskiej przygody, pełen zapału odłożyłem kieszonkowe i udało mi się zakupić ten numer. Chyba nawet skończyłem model, ale jak na 11-latka to raczej efekt nie mógł być powalający. Niemniej jednak cieszyłem się niezmiernie z dobrnięcia do końca klejenia:)
Z zainteresowaniem będę śledził Twoją relację, człowiek jednak sentymentalny jest.

 
13-10-13 17:08  Odp: [R]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Dziękuję zainteresowanym relacją za wsparcie.

Borowy - mam nadzieję że dotrwam do końca budowy, i model nie wyląduje w piecu :)

Hastur - na pokład zastosowałem fornir z gruszy, ale jaki to gatunek to Ci niestety nie jestem wstanie odpowiedzieć. Natomiast kolor poszczególnych desek wynikał z różnych warstw forniru. Podposzycie to tak naprawdę poszycie z wycinanki, było po prostu przewidziane do pomalowania farbą.

Yogi - Ja też popełniłem kiedyś za szczyla ten model i pamiętam że jak na jeden z pierwszych moich modeli wyszedł przyzwoicie. Niestety nie dotrwał do dzisiejszych czasów, ale na półce stoi jeszcze zdezelowana Nina. A ten egzemplarz modelu dostałem jeszcze w podstawówce od kolegi z klasy, no właściwie to odkupiłem wraz z całą jego kolekcją modeli.

--

Post zmieniony (03-02-14 22:50)

 
13-10-13 17:24  Odp: [R]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Jak brzmi stare przysłowie "Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą" - praca wre w stoczni ;)
Okleiłem fornirem (dąb jasny) nadburcia wewnętrzne. Będzie to fornir którego użyję do oklejenia całego kadłuba statku. Wykonałem również listwy wzmacniające burty oraz pionowe wzmocnienia burt (listewki sosnowe). Listwy na burtach to oryginalne części modelu pogrubione tekturką 0.5 mm, i naklejonym fornirem.



--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
13-10-13 21:33  Odp: [R]Żaglowiec Santa Maria,czyli karton na tuningu ;)
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

No lecą wióry i to porządnie ;) Mam tylko jedna uwagę jeśli można, listwy poziome jakoś tak białe krawędzie mają. Chyba, że fornir robi takie złudzenie...

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024