FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
05-08-14 16:04  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

W sumie nie myślałem nad tymi pasami, ale mogę jeszcze dorobić. Lokomotywa docelowo ma wyglądać tak:



Zdjęcie nie jest mojego autorstwa, pochodzi ze strony http://www.naszlaku.cal.pl

 
05-08-14 16:31  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Ooo, działający ZT Katowice. Koło nastawni KO2.
To były czasy.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
05-08-14 17:21  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Ostatnimi czasy krążą plotki, że ma się tam wprowadzić PKP Energetyka ( początkowo, że jakiś prywaciarz). W marcu skoszono na terenie całej szopy trawę, a właściwie to sporych rozmiarów zarośla, odmalowano bramki przy wyjeździe z hali, słupki ukresowe i wiele innych elementów oraz uruchomiono kilka razy obrotnicę. Z tego co słyszałem to wykorzystana ma być tylko jedna z hal, ale jak narazie to skończyło się jedynie na odmalowaniu wyżej wymienionych elementów i odpaleniu obrotnicy, a od momentu zamknięcia szopy po dziś dzień, nie widziałem tam żadnego pojazdu szynowego.

 
08-04-15 13:24  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Adrian   

Witam, jak idą prace?? Sam zakupiłem ten zestaw, a teraz przeglądam różne relacje. Mam nadzieje, że model nie umarł :)

--
Ukłony przesyła Adrian

 
23-09-15 19:56  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Cześć!

Męczę się nad tym modelem i mam problem jak przykleić zgarniacz do czołownicy. Rysunki niewiele wyjaśniają. Może masz ten etap za sobą i coś mógłbyś podpowiedzieć?:)

Poza tym mam wrażenie, że silniki są zamontowane do góry nogami(?) w stosunku do ramy.

 
07-03-21 20:00  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Darek   

Witam, czy temat jeszcze aktualny?

 
08-03-21 21:11  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam, można powiedzieć, że aktualny i nieaktualny. Nieaktualny, bo z tego co tutaj wcześniej zaprezentowałem zachowały się jeszcze gdzieś wózki, natomiast pudło trafiło na śmietnik jakieś 4-5 lat temu. Nie będę ukrywał, że wyszło to jak wyszło i w dużym stopniu przyczynił się co do tego brak doświadczenia.
Natomiast jest wciąż aktualny, bo mam zamiar rozpocząć budowę od nowa i w dalszym ciągu postępy prac będą prezentowane w tym wątku. Kiedy to nastąpi- nie wiem i nie obiecuję żadnego konkretnego terminu, w każdym razie zapewniam, że prędzej czy później do tego dojdzie. Ci co mieli do czynienia z tym modelem, wiedzą jaką chu**ię zaserwowało nam wydawnictwo Answer i niestety, ale żeby zrobić z tej wycinanki i nieszczęsnych laserów porządny model Siódemki, to trzeba włożyć od siebie wiele serca i własnej inwencji, no i kserówki części też będą potrzebne. Swoją drogą ciekaw jestem reakcji ludzi jakby się przywiozło na jakąś wystawę niby gotowy już model z wybrakowanymi częściami, ale to tak na marginesie :)
W każdym razie, jak już rozpocznę jej budowę, to mam zamiar wycisnąć z tego modelu w miarę możliwości tyle ile się da.
Pozdrawiam

 
14-03-21 22:25  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Adam Z 

 

Majster, dramatu nie ma aż takiego ;) Wiadomo jakie opinie są o tym modelu, ale da się go skleić, ale jak ktoś chce to poprawnie zrobić nie obejdzie się bez dokładnego przemyślenia, jak i gdzie coś przykleić. Ja już mam końcówkę sklejania (zostało parę drobnych detali oraz dopieszczanie malowania), więc niedługo planuję galerie.
Pozdrawiam


--

 
15-03-21 01:06  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Mam ten model w skali 1:45. Jestem ciekaw, czy da się go dobrze wykonać w "kartonowym standardzie" ? Nie spotkałem tego modelu "na gotowo" na konkursach modelarskich na jakich bywałem. Zapytam Kolegów - czy czoło lokomotywy jest poprawnie odwzorowane ?
Majster - gratuluję samozaparcia ! To cecha prawdziwego modelarza.
Adam-Z - piękny model. Czekam na galerię.

Pozdrawiam,
Zdzisław

 
15-03-21 10:35  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Adam Z 

 

Zdzisław, też miałem obawy co do poprawnego odwzorowania, ale po drobnych usprawnieniach stwierdzam że tak. Dobrze jest odwzorowane. Tam powstaje problem odbić rzeber na czołownicy, więc trzeba wykonać "podwójne opasanie" czoła. Dodatkowo zmniejszyłem średnicę reflektrowów bo są za duże i wygląda to nienaturalnie. Z tego co wiem do model w 1/45 jest przeskalowany z 1/25, więc będziesz miał te same bolączki co w 1/25 ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024