FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-12-14 03:24  [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam :) Jestem tu u Panstwa nowym czlonkiem, ale modelarstwem kartonowym interesujé sie od wielu lat. Na koncie mam sklejonych doslownie tylko kilka modeli (glównie okrety wojenne) lecz nigdy nie skleilem okrétu klasy wyzszej niz niszczyciel (lub tez kontrtorpedowiec jak kto woli hehe:). Poniewaz postanowilem rozpoczac duzy jak dla mnie projekt, zdecydowalem sie zasiegac porad i poddawac sie krytyce doswiadczonych budowniczych w internetowym klubie modelarzy. Nie ukrywam, ze relacje zaczalem juz wczesniej na forum kartonowki.pl (pod ta sama nazwa postu) jednak mam nadzieje, ze to nie zbrodnia jesli intencje moje sá takie, aby zasiegac opini jak najwiekszego grona modelarzy :) Z góry przepraszam za brak polskich znaków, ale korzystam obecnie z komputera w UK.
Bede sie staral prowadzic relacje rzetelnie i z duza iloscia wyraznych zdjec. Mam cicha nadzieje, ze ktos to przeczyta heh;)
Na poczatek powiem, ze zdaje sobie sprawe, iz nie jest to pierwsza relacja z Takao. Widzialem juz zakonczony Takao przez np. Batonusa (szczeka mi opadla z wrazenia :O )
Moze zrobie tak, ze w skrócie przeniose watki z zachowaniem wszystkich zdjec i dalej juz bedzie na biezáco :) Dotychczasowa relacje umieszcze tu jak tylko naucze sie dodawac tu fotki.
--

Post zmieniony (20-10-15 14:29)

 
04-12-14 03:39  No Subject
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

--

Post zmieniony (04-12-14 10:08)

 
04-12-14 08:54  Odp: Japonski ciezki krazownik ''Takao''
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Dwa slowa ze strony administracji...

Wojtku,

- relacje zakladamy, jak mamy co pokazac. Prowadzenie rownoleglych relacji nie jest zadna zbrodnia, ale odsylanie zainteresowanych na inne forum to juz nie wyglada za dobrze. Skoro rejestrujesz sie tutaj, zakladasz watek, to i tutaj pokaz, co chcesz pokazac
- swoje posty mozesz edytowac, nie musisz pisac jednego pod drugim
- jesli juz prowadzisz relacje, to otaguj temat znacznikami [R] lub [Relacja], zreszta jest to widoczne, gdy przegladasz liste watkow...

Prosze o dostosowanie sie do powyzszych punktow i jednoczesnie zapraszam do prowadzenia relacji...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-12-14 13:36  Odp: Japonski ciezki krazownik ''Takao''
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj Rafael,
Jasne, ze sie dostosujé do Twoich uwag. Jestem tu nowy wiéc oswajam sie jeszcze heh :)
Dziékujé za te informacje.
Co do fotek, to postaram sie najpózniej do jutra wstawic pierwsze zdjécia. Cxy w zw. z tym mogé prosic o nie usuwanie jeszcze tego postu do soboty?
Aha i jeszcze jedno pytanko odnosnie nazwy postu. Faktycznie nie zwrócilem uwagi na zaznaczenie go jako R-elacja. Cz mozna jeszcze jakos edytowac nazwé?
Jesli nie to moze faktycznie poproszé o usuniécie tego postu. Zaloze post o tej samej nazwie juz poprawionej i od razu z zalaczonymi zdjéciami.
Prosze o odpowiedz i pozdrawiam

--

Post zmieniony (04-12-14 13:39)

 
04-12-14 13:51  Odp: Japonski ciezki krazownik ''Takao''
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mozesz przeedytowac pierwszy post, a w nim tytul watku. Na zdjecia poczekamy, pamietaj o dopuszczalnych rozmiarach fotek i miniaturkach :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-12-14 14:43  Odp: [Relacja] Japonski ciezki krazownik ''Takao''
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miło w tytule dowiedzieć się jakie wydawnictwo jest na macie IMHO

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
04-12-14 14:51  Odp: [Relacja]Takao - Military Model 1/95 - Japonski krazownik ciezki
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

nie ma sprawy juz zmieniam :)

--
Zlota mysli u mnie w robocie:
Teoria jest wtedy gdy niby wszystko wiemy, ale i tak nic nie dziala. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko dziala, ale nie wiemy dokladnie dlaczego. My laczymy teorie z praktyka tzn. nic nie dziala i nikt nie wie dlaczego.

 
04-12-14 15:09  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Kleiłem ten model i bardzo fajnie się prezentuje. To był mój pierwszy model po powrocie do modelarstwa i pierwszy po "odkryciu" forum Konradusa ;-)
Z tego co pamiętam to wszystko pasowało bez problemu, jedynie wysokie barbety wież były trochę za krótkie.
Będe kibicował Twojej budowie:-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
04-12-14 15:17  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Uważaj bo pokład po dłuższym czasie traci kolor z pomarańczowego na jasny-żółty. Myślę że kolory burt też wyblakną. musisz je koniecznie zaimpregnować lakierem. Stare modele mają to do siebie niestety.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
04-12-14 15:25  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. Military Model 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj Najger,
ojoj tu bym polemizowal co do latwosci sklejania i dopasowania. Ja mimo iz dopiero jestem w fazie szlifowania szkieletu i wycinania burt to juz wypunktowalem dwie rzeczy, z których jedna szczególnie mi podciela skrzydla. Kluza kotwiczna jest tak wyskoko pod 1,5 mm pokladem, ze musialem podciac poklad nad kluza o 1,0 mm, ale to male piwo. Gozej z nawodna czescia pasa pancerza. Moze zróbmy tak, ze jednak wkleje te zdjecia najpierw, a potem bede sie wypowiadal. Na zdjeciach na prawde staralem sie sporo pokazac :)

--
Zlota mysli u mnie w robocie:
Teoria jest wtedy gdy niby wszystko wiemy, ale i tak nic nie dziala. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko dziala, ale nie wiemy dokladnie dlaczego. My laczymy teorie z praktyka tzn. nic nie dziala i nikt nie wie dlaczego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024