FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-08-12 13:11  [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam wszystkich. Jest to moja pierwsza relacja z budowy modelu, jednak forum te przeglądam już od dłuższego czasu. Mam na imię Dawid, mam 16 lat i modelarstwem
kartonowym zajmuję się od dwóch lat. Pierwszy model kartonowy jaki skleiłem to modelikowa stopiątka (chodzi mi o tramwaj typu 105N), model jak na pierwszy raz wyszedł
w miarę dobrze jednak nie nadaje się on do pokazania szerszemu gronu.
Skleiłem też kilka obiektów kolejowych w skali 1:87 - są to m.in. ST44, EP08, WM15A,
SM25, SN61, oraz dwie węglarki typu 1W i 17W.

Teraz przejdę do rzeczy. Model, a w sumie jego budowa, którą pragnę Wam zaprezentować
przedstawia polską uniwersalną lokomotywę EU07. Model ten przedstawia lokomotywę w wersji 303E. Odnośnie samej wycinanki jestem trochę zszokowany, ponieważ nie
zawiera rysu historycznego, czy danych technicznych lokomotywy, a nawet króciutkiego
opisu budowy modelu. No cóż, jakoś dam sobie radę bez tego, w końcu jest internet.
Według mnie jak na taki model to rysunki montażowe też są nie co ubogie, ale mniejsza z tym. Podczas sklejania kabiny natknąłem się na bardzo poważny błąd, a mianowicie w
wycinance, oraz zestawie wycinanym laserowo znajdują się części na wykonanie tylko
dwóch foteli, a powinny być cztery, po dwa na jedną kabinę.
Szczerze powiem że pomimo tych ,,niedoskonałości'' model skleja się naprawdę bardzo
dobrze (przynajmniej na tym etapie, na którym jestem ;) ).
W modelu część elementów znajdujących się w kabinie wykonałem we własnym zakresie (są to m.in. skrzynie shp/ca, zawór syren, grzejniki,trzpień blokady pantografów,
nastawnik jazdy,przełączniki na pulpicie sterowniczym,przewody hamulca pomocniczego,
klamki i okienka w drzwiach przedziału maszynowego i WN, przewód zasilający radiotelefon...).
Już chyba wystarczająco nanudziłem ;) poniżej przedstawiam efekt moich
10-dniowych zmagań... a i jeszcze okładka.



Kabina maszynisty :)


Przewody hamulca pocniczego




Radiotelefon




58,5cm, a będzie jeszcze dłuższy jak dojdą zderzaki




Kolejne zdjęcia z budowy będę starał się regularnie dodawać, liczę na Wasze komentarze, oraz uwagi ;)

--

Post zmieniony (12-08-12 15:01)

 
12-08-12 13:23  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zamiast linków do zdjęć wklej ich miniaturki. Jak to zrobić dowiesz się tutaj - KLIK

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-08-12 13:40  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Dziękuje za linka bardzo się przydał :)

 
13-08-12 21:31  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Majster modelik fajny ,będę ci kibicował ,chętnie bym zobaczył twoje modele w skali 1:87 może wrzucisz jakąś galerię ? , a wracając do modelu to proponuję ci abyś pomalował
na jakiś ciemny kolor elementy szkieletu pudła skoro chcesz zrobić przeszkloną budę , a pewnie chcesz :)
pozdrawiam

 
13-08-12 23:22  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

radek111 Dziękuję za radę :) tak też uczynię, ponieważ mam zamiar oszklić budę lokomotywy. A propo galerii z modelami w skali 1:87 to postaram się ją zrobić, również pozdrawiam :)

 
16-08-12 19:38  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam wszystkich.
Dziś kolejna odsłona moich prac nad modelem. Wykonałem cztery fotele, według własnego
projektu, ponieważ tak jak już wspomniałem w moim pierwszym poście, w wycinance znajdowały się części na wykonanie tylko dwóch foteli, a nie miałem ochoty przerysowywania części ani użerania się z wydawcą.
Poniżej fotki.

W teorii fotele wyglądają tak:





A w praktyce tak:





Na chwilę obecną pracuję nad drugą kabiną. Jutro po południu wyjeżdżam, więc prace nad modelem zostaną wstrzymane na tydzień, ale pomimo tego postaram się jeszcze jutro dodać jakieś zdjęcia.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (16-08-12 19:41)

 
17-08-12 15:09  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
belfast 

 

Szkoda że nie pokusiłeś się o uwypuklenie ram okien..
a tak poza tym to bardzo fajnie Ci to idzie :D

--
Nikt nie mówił, że będzie łatwo.. a jeżeli tak mówił to go zabij bo kłamał!!:)

 
17-08-12 15:36  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

W sumie to mogę spróbować z tym uwypukleniem.

Post zmieniony (17-08-12 15:47)

 
17-08-12 16:27  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
belfast 

 

Spróbować zawsze można, jak nie wyjdzie to zostawisz jak jest a jeżeli się uda to efekt będzie dużo lepszy :D

--
Nikt nie mówił, że będzie łatwo.. a jeżeli tak mówił to go zabij bo kłamał!!:)

 
01-09-12 10:58  Odp: [Relacja] Elektrowóz EU07 1:25 (wyd. Angraf)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam wszystkich po 2-tygodniowej przerwie.
Przedstawiam Wam efekt mojej kilkudniowej dłubaniny, a mianowicie wyposażenie drugiej
kabiny, czyli pulpit sterowniczy, grzejniki, nastawnik jazdy.
Może nie jest to jakaś nowość, ponieważ te same elementy zostały już zaprezentowane w
poprzednim poście, podczas budowy pierwszej kabiny, no ale zawsze coś ;)
Poniżej zdjęcia.

Zestaw wyposażeniowy :)







Wyposażenie na swoim miejscu





W kabinie brakuje jeszcze grzejników szyb czołowych, oraz kranu hamulca pomocniczego. Dodam jeszcze że mam zamiar dorobić do obu kabin podstawki pod rozkład jazdy, oraz osłonki przeciw słoneczne. Może Wy macie jeszcze jakieś pomysły na ,,ulepszenie'' obu kabin ?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024