FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-04-16 10:10  [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie po dłuższej przerwie i popełnieniu IS-3 ruszyłem z budową starszego brata tej bestii i tnę IS-2 z modelika.
Model będę malował w polskich barwach z numerem bocznym 422 do modelu wykorzystam żywiczne koła i gąsienice ze sklepu Panzer Hobby Art
Oto kilka fotek z kolejnych etapów budowy nie mam zamiaru was za nudzić bo model za pewne znany wielu z was .

Co prawda wykonałem całe wnętrze ale zrezygnowałem z malowania go .


Po pomalowaniu podkładem przyszedł czas na to co sprawia mi najwięcej radochy mianowicie malowanie ,użyłem farb akrylowych Vallejo.
A wygląda to tak:



Obecnie bawię się z gąskami dziś chcę je pomalować jak tylko skończę to wstawię kilka fotek.

Post zmieniony (04-04-16 12:36)

 
03-04-16 15:19  Odp: [R] IS-2 Modelik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo obiecujący początek. Podoba mi się to co już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-04-16 16:16  Odp: [R] IS-2 Modelik
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Już mi się micha uśmiechnęła.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
04-04-16 13:30  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Super model powstaje.
Jeśli budujesz wóz o N422 to jest to chyba jedyny z polskich IS-2 u którego na zdjęciach widać taśmę gąsienicy złożoną z ogniw z zębem i bez zęba .
Czeka Ciebie obcinanie ząbków w co drugim ogniwie i szlifowanie.
Kolejną jego cechą jest obecność karabinu DSzK na wieży.
Fajnie by było także do wieży wsadzić jakiegoś luda w hełmofonie.
Powodzenia !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-04-16 23:02  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Piterpanzer strasznie mnie zmartwiłeś tymi gąsienicami nie byłem świadom tego że ta maszyna miała ogniwa na przemian obecnie moje gąski są już pomalowane i złożone w taśmy myśl że mam teraz obcinać zęby szlifować itp to dramat .

 
06-04-16 23:52  Odp: [R] IS-2 Modelik
rambo23   

:)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dopisek moderatora.
Bardzo proszę o czytelniejsze formułowanie postów. Tymczasem mamy jedno zdanie bardzo wielokrotnie złożone rozpoczęte z małej litery i bez znaków przestankowych.... Można jedynie mgliscie się domyślać,co miałeś na myśli...
MARIUSZ

Post zmieniony (16-05-16 14:21)

 
07-04-16 07:31  Odp: [R] IS-2 Modelik
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chłopie, jaki plastik? Co ty bredzisz? O co chodzi z tym ciągłym marudzeniem na malowane modele? Już mnie to wpienia. Jak się nie podoba to nie komentuj, klej w standardzie i odpuść. też zacznę narzekać na klejących w standardzie, że kolor nie ten, źle dobrany retusz, że model czysty, że nie wygląda jak prawdziwy itd.
daroo761, model wychodzi świetnie. Jedziesz dalej.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
07-04-16 07:39  Odp: [R] IS-2 Modelik
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj, coś się koledze pomieszało jak widać. Jakiś dziwny trend ostatnio. Klej daroo dalej bo zapowiada się piękny model a glupotami sobie głowy nie zawracaj.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
07-04-16 07:49  Odp: [R] IS-2 Modelik
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Piękna praca malarska... choć jak dla mnie, to na zbiornikach za duży kontrast w modulacji Ci wyszedł. Niemniej – mam kogo podpatrywać :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-04-16 09:21  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Rambo 23 to co robię to nadal jest model kartonowy tylko z większym nakładem pracy a co do teorii iż wydawcy nie będą mieli co sprzedawać jest mylna bo dlaczego kupuję mnij modeli ? bo opracowania są coraz bardziej dokładne i pracochłonne więc używając dodatków jestem w stanie skleić więcej modeli w swoim życiu.
Mam nadzieję że zalapałeś o co mi chodziło.

Post zmieniony (07-04-16 09:22)

 
07-04-16 10:34  Odp: [R] IS-2 Modelik
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Super model będzie. No i polskie malowanie.
Ja też nie preferuję plastikowych dodatkowych, ale tylko na swoich modelach.
Akceptuję w 100 % odmienność upodobań modelarskich.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
07-04-16 11:41  Odp: [R] IS-2 Modelik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A czy przypadkiem te co drugie ogniwo bez zęba nie było dzielone, dwuczęściowe?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
07-04-16 18:52  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Różnie było z ogniwami.
Poszukajcie gdziś moich zdjęć pomnikowego IS2 z Lęborka, ma w taśmie 2 różne ogniwa, jednak wszystkie z zębem, ba ma z tyłu osłonę km zaadoptowaną z T34.
Nasze IS 2 z 4PczC były w wersji póżnej jednak po przeglądnięciu fotek tylko N422 miał odmieną taśmę gąsienicy.
Ci którzy mnie kiedykolwiek odwiedzali wiedzą, że na moim tarasie leży właśnie taki kawałek taśmy IS 2 z ogniwami dzielonymi, o których Ceva wspomniał. Obecnie w PL chyba nie ma żadnego pomnikowego pojadu z taśmą z co drugim zębem, wszystkie są "uzębione".

--

Post zmieniony (07-04-16 18:52)

 
07-04-16 19:04  Odp: [R] IS-2 Modelik
kolejny_cichy   

http://www.strefacichego.pl/?module=museums&id=102
Takie gąski są na ISU 152, który stoi na Forcie Czerniakowskim.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
07-04-16 22:13  Odp: [R] IS-2 Modelik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Pomnikowego to nie znam, ale muzealny SU-152 z dzielonymi ogniwami stoi w Drzonowie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-04-16 17:37  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pany, a co ma SU czy ISU do samego modelu Józefa?? Najprościej będzie wybrać po prostu inne oznakowanie, Piotrek na pewno ma w zanadrzu jakieś kalki do "naszego" Józefa z niedzielonymi ogniwami ;) sam model wygląda godnie i jakiego typu by nie założyć, to żywiczne ogniwa nadadzą mu tylko rasowego wyglądu Ja próbowałem takie ogniwa z papieru zrobić ale skończyło się na kilku jako prototypy pod żywicę bo nawet ja nie miał bym ochoty tego dłubać gdy się trzeba z jednym ogniwkiem wulgarnie kochać przez min. 3 godziny by to jakoś wyglądało...

--
GG 6801515

 
08-04-16 17:56  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jarosław wbrew pozorom pojazdy te mogły mieć ogniwa stosowane zastępczo/wymiennie.
I tak stary SU 152 czy KW jeśli "dożył" wieku sędziwego, a wymiany doczekał to miał póżne, czasem kilka późnych w taśmie, a IS2 mógł w trakcie produkcji dostać ogniwa z zapasów magazynowych. Zobacz, że specyfikacje danego ogniwa wymieniają po kilka pojazdów. Dlatego warto pilnować zdjęć i na nich bazować budując model. Jeśli czegoś nie widać, bo dokumentacja słaba wtedy oprzeć sie na regułach serii z tego okresu.

--

Post zmieniony (08-04-16 17:56)

 
08-04-16 18:04  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sam wiesz, że z braku ( póki co ) ogniw dzielonych, łatwiej będzie znaleźć udokumentowany wóz i założyć mu choćby dowolnie mieszane późne ogniwa niż przerabiać późne ogniwka na dzielone chyba że masz ciekawszą sugestię?
Ja bym się za wszelką cenę N-422 nie trzymał...

--

Post zmieniony (09-04-16 16:38)

 
08-04-16 21:56  Odp: [R] IS-2 Modelik
kolejny_cichy   

Ja tylko podałem przykład gąsienic.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
09-04-16 11:35  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Panowie po przeczytaniu waszych uwag doszedłem do wniosku że nie przygotowałem się do tematu i źle zrobiłem wybierając na pałę numer pojazdu .
Gąsienice mam już pomalowane i jedynym sensownym wyjściem z sytuacji będzie zakupienie nowych kalek do modelu który nie wymaga przeróbki.

 
09-04-16 20:45  Odp: [R] IS-2 Modelik
rambo23   

załapałem kiedyś tez się uczyłem malowania (lata 90) ale okrętów teraz też wole pojazdy wojskowe i samochody.

Kiedyś też zaczynałem od plastikowych modeli samolotów.

A model super wychodzi :)

 
16-04-16 16:46  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam pora na małą aktualizację mojego wątku prace nad gąsienicami dobiegły do końca .
Postanowiłem zostawić je bez zmian na oglądałem się zdjęć tego czołgu m.innymi tego z Lęborka i wydaje mi się że są tam zęby na każdym ogniwie lecz jedne gładkie a inne z otworem ,niestety nie znalazłem fotek maszyny z nr 422 .
Obawiam się że mój IS będzie bardziej wariacją na temat niż konkretną maszyną,niestety .


 
16-04-16 16:52  Odp: [R] IS-2 Modelik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Otwory w zębach to jest wynik zużycia eksploatacyjnego gąsienicy więc nie masz co się nimi przejmować.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-04-16 17:04  Odp: [R] IS-2 Modelik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Działaj, działaj będę miał się na kim niedługo wzorować :) Świetnie te gąsienice wyglądają.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-04-16 17:57  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Otwory w zębach to jest wynik zużycia eksploatacyjnego gąsienicy więc nie masz co się nimi przejmować."
Otóż mylisz się mój drogi, powtarzalność kształtu otworów i i grubość zęba na krawędzi otworów sugeruje, że tak ma być albo i nie w zależności od nie wiem czego... producenta? rodzaju formy? okresu produkcji? Na pewno nie jest to jednak efekt wytarcia, znam przypadki wytarcia obręczy kół jezdnych na Józefach prawie że na wylot ale ogniwa? nie spotkałem się z takim przypadkiem.

--
GG 6801515

 
16-04-16 23:41  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jarek otwory, na ogół w kształcie przypominającym owal to skutek użytkowego wytarcia.
Daroo tak jak pisałem, lęborski IS jest ciekawy, bo ma 2 różne rodzaje ogniw, jak i zmienioną osłonę wieżowego km, pochodzącą z T34.
IS2 z jednostki wojskowej, także z Lęborka jest bardziej seryjny. Oba nie są pojazdami używanymi w 4PCZC. Trafiły na stan WP po wojnie.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-04-16 01:37  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotrek, przyjrzyj im się dobrze, wszystkie mają kształt regularnej łezki, nie są owalne a gdyby to było efektem wytarcia to wyjaśnij mi proszę brak znanych ogniw w stanie pośrednim w którym otwór był by w początkowym stadium powstawania?
Jeżeli twoim zdaniem te ogniwa wykazują znamiona wytarcia po bokach zębów to ja nie mam więcej pytań...


--
GG 6801515

 
17-04-16 09:21  Odp: [R] IS-2 Modelik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jaro, twoje zdjęcie pokazuje że możesz krążyć koło prawdy, ale nie koniecznie ją posiadać.
Fakt, wykończenie tych otworów może sugerować celowe ich powstanie, tylko w jakim celu? Otwór ulżeniowy, bez sensu, bo zysk masy jest pomijalnie mały. Otwór technologiczny, jakoś nie mogę sobie wyobrazić po co? Może to jakiś sygnalizator zużycia gąsienicy, kiedy otwór odsłania się w miarę zużycia? Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Podejrzana trochę może być tylko różna wielkość otworów skoro miały by być tam od początku.
Gąsienice tego typu które do tej pory widziałem miały różne wielkości otworów od dopiero zaznaczającego się do całkiem sporego (większego jak na twoich zdjęciach) więc nie wyglądały na nic innego jak na zużycie. Niestety nie próbowałem się doszukać wykończenia krawędzi otworu takiego jak Ty pokazałeś. Wskazówką byłyby pomiary szerokości zęba tylko jaki wziąć punkt odniesienia? Nowe ogniwo? Z jakiego zakładu i z której serii? Przed czy powojenne?
Niestety zostaję przy swoim czyli przy zużyciu.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-04-16 09:34  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Jaroslav masz rację co do tych otworów napewno wykonano je w trakcie procesu produkcji ale bał bym się je wykonać w zywicznych gąskach z uwagi na ryzyko iż mogą się pokruszyć albo pękną.
Ale spróbuję na zapasowym ogniwku które zostało ni z IS3 bo przy budowie tego modelu poszły wszystkie pomimo że miało być jak dobrze pamiętam w zapasach 6 ogniw to poszły wszystkie a nawet musiałem dołożyć coś z IS3.

W najbliższym czasie wstawie fotki jak wygląda model z zamontowanymi gąskami i zwis jest bardzo mały.

Mam prośbę do kolegów jeśli ktoś posiada zdjecia wieży był bym wdzięczny za podzielenie się nimi.

Post zmieniony (17-04-16 09:38)

 
17-04-16 10:03  Odp: [R] IS-2 Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To są po prostu 2 różne typy ogniw wystarczy popatrzeć na poniższe zdjęcia, na zębach kompletnie nie widać żadnych oznak tarcia się zębów o koła czołgu - widać to dokładnie na 1- 4 zdjęciu - zobaczcie kształt wystających zewnętrznych powierzchni gąsienicy dla zębów z otworami i bez, oraz jak wygląda otwór na zewnątrz gąsienicy w miejscu gdzie znajduje się ząb - jedne otwory są z poprzeczką drugie bez.

http://www.berlin-1945.com/wp-content/uploads/2010/04/MWP_IS-2_walkaround_061.jpg
http://www.berlin-1945.com/wp-content/uploads/2010/04/MWP_IS-2_walkaround_241.jpg
http://www.berlin-1945.com/wp-content/uploads/2010/04/MWP_IS-2_walkaround_451.jpg
http://www.berlin-1945.com/wp-content/uploads/2010/04/MWP_IS-2_walkaround_211.jpg
http://data4.primeportal.net/tanks/carrey/is-2/images/is-2_28_of_83.jpg
http://data4.primeportal.net/tanks/carrey/is-2/images/is-2_31_of_83.jpg
http://data4.primeportal.net/tanks/carrey/is-2/images/is-2_27_of_83.jpg
http://data4.primeportal.net/tanks/carrey/is-2/images/is-2_27_of_83.jpg
http://www.net-maquettes.com/pictures/kv-1s/?afg487_page_id=2#afg-487
http://data3.primeportal.net/tanks/jan_peters/js2/images/js2_23_of_50.jpg
http://data3.primeportal.net/tanks/jan_peters/js2/images/js2_30_of_50.jpg

Post zmieniony (17-04-16 10:12)

 
17-04-16 10:24  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Ja osobiście sądzę że otwory te były wykorzystywane w trakcie produkcji gąsienic i służyły do wyjmowania z form lub transportu w miarę zmiany procesu technologicznego pojawiały się lub znikały podyktowane moglo to być wielkością produkcji i czasem realizacji taka jest moja teoria co do tych otworów.

 
17-04-16 10:56  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Darku, jak byś miał na podorędziu dremela i frezy dentystyczne to mógł byś się pokusić o ich wycięcie. Ja tak będę robił ze swoimi pewnie. Różnica tylko że ja swoje ogniwa sam odlewam więc margines błędu mam nieograniczony. Jak zostawisz takie jak są to też będzie świetnie co z resztą już widać :)
Zdrów!

--
GG 6801515

 
17-04-16 12:49  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie bardzo chce mi się udowadniać czyja racja jest mojsza, ale jest takie zdjecie is 2 z Krakowa, lewej burty i tam jedno z ogniw, najpewniej nowe nie ma otworu. Pojazd był w renowacji ,wiec czy taśma została obrócona i czy jest po tej samej stronie to nie wiem. Jarek , przeglądnij zdjęcia poznańskiego IS2 z wyjazdów, gdzie był w ruchu, popatrz jak "podcierało " zęby na tych krótkich dystansach. Stwierdzenie, że zęby nie obcierały kół jest kompletnie błędne, ta taśma jest pływającą, musiała mieć luz, a już na pewno w czasie skrętów. Popatrzecie na filmy. Jest zdjęcie także z garażu w Poznaniu, gdzie ząb jest przytulony do koła (także nie chce mi się go ładować) . Ogniwo od IS`a które posiadam ma ząb pełny, nie zdążył się wytrzeć, bo łobuzy z 4DP Józka popsuły.
Taśma zapasowa z przodu lęborskiego Józefa także ma zęby pełne.
Jarek na Cytadeli pierwsze ogniwo z prawej na przedniej zapasowej taśmie ma pełny ząb, 3 pozostałe z otworem, jak możesz zbadaj je, czy to ten sam rodzaj.

Mam też fotkę z Lęborka, gdzie otwory są raz bardziej z lewej, a raz bardziej z prawej strony zęba, to musiałby być duży rozrzut produkcyjny.
Daroo zmartwiłeś mnie tym, że ogniw wystarczyło na styk. Is 2 i 3 to ta sama długość taśmy, ten sam rozstaw kół. Można to tylko tłumaczyć rozjechanymi projektami modeli lub ustawieniem koła napinającego.Jakieś inne pomysły?

--

Post zmieniony (17-04-16 13:03)

 
17-04-16 13:35  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Piterpanzer policzyłem ilość ogniw w taśmie na modelu i wyszło po 84 ogniwa na stronę co daje łącznie 168 ogniw dołożyłem z poprzedniego zestawu 4 lub 5 ogniw w paczce powinno być 182 ogniwa więc powinno mi zostać 12 szt ! a tak naprawdę wychodzi że to co było w zestawie brakło by mi aby zamknąć drugą taśmę a powinno zostać mi na zapasowe ogniwa montowane na przedniej i tylnej płycie.
Wniosek jest jeden otrzymałem nie kompletny zestaw szkoda że nie przeliczyłem ich nim zacząłem zabawę .

Oto fotki modelu z gąskami.


 
17-04-16 13:51  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotras, ja nigdy nie twierdziłem, że zęby nie wycierały się w wyniku tarcia o krawędzie obręczy kół- to jest oczywiste tak samo jak oczywistym jest fakt że owe kroplowate otwory mają swe źródło w formie odlewniczej i nie wynikają z przetarcia bo to wykluczało by grubość ściany zęba wokół otworu dochodzącą do 8 mm i nie wywiniętą do wewnątrz... Tu się znowu posłużę przykładem Arkowego Józefa :



To tylko przykład ale metal pod obciążeniem czy w wyniku tarcia się nie tylko wyciera ale i odkształca po najmniejszej linii oporu. Tu widzisz obręcz z krawędzią zawiniętą do środka a dalej zjechaną "na amen"- mającą w wyniku zużycia postrzępione i wywinięte do środka krawędzie. Znasz z autopsji ogniwo posiadające taki strzęp metalu zawinięty do wewnątrz otworu w zębie w wyniku tarcia zanim się przetarł całkiem i odpadł? Ja nie spotkałem się z takim a pracując nad swoimi ogniwami zbadałem temat dość dokładnie co zresztą wiesz.

Arkowy Józek ma jeszcze jedną ciekawostkę pośród ogniw zapasowych ;) ale jak mniemam chodzi Ci o pierwsze z 4 po środku... To jest ogniwo starszego typu co zresztą widać na pierwszy rzut oka:


Ciekawe są dwa boczne ogniwa, z pewnością nie należą do Józefa....

Co do ostatniego, trzeba wziąć poprawkę, że formy przygotowywali ludzie, najczęściej bez kwalifikacji, w strachu, głodzie i wojennym pośpiechu.. Sam wiesz, że radziecka produkcja w okresie wojennym nie wyróżniała się starannością... Przesunięcie nic nie znaczącego otworu w te czy wew te nie miało raczej znaczenia i obaj znamy ciekawsze przypadki ( nie chcę użyć tego słowa - "niechlujstwa" ) bo ci ludzie z pewnością robili co mogli i jak potrafili najlepiej...

Ok, znam parę ogniw z owalnymi otworami ale to nie może być dziełem przypadku, że wszystkie zachowane pojazdy z rodziny mają otwory "wytarte" na zbliżonym poziomie lub nie mają ich wcale bez ogniw w stanie pośrednim... to jest matematycznie możliwe ale w praktyce nierealne.

Pozdrówka ;)

--
GG 6801515

 
17-04-16 14:07  Odp: [R] IS-2 Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie wiem nad czym jeszcze dywagujecie - przecież to są całkowicie różne ogniwa odlewane z form, a kształt ogniwa daje model wkładany do formy.

 
17-04-16 14:39  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotrek, nad tym, że próbuję wytłumaczyć ludziom, że to są INNE ogniwa a nie żadne "wytarcie" ;)
I we dupie mam czy moje jest mojsze... można się upierać ale fakty, czyli same zachowane ogniwa i ich stan bez stanów pośrednich wskazuje dobitnie że jednak moje jest mojsze ( choć mam to we dupie jak wspomniałem )Tak więc oto mamy pierwszy w świecie udokumentowany przypadek że czarne jest czarne a białe jest białe bez żadnych tam pośrednich szarości ;)

--

Post zmieniony (17-04-16 14:48)

 
17-04-16 17:20  Odp: [R] IS-2 Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dla mnie niesamowite jest, że jakieś dziwaczne teorie o przetarciu się ogniw snuje akurat Piterpanzer, że Ceva to akurat mnie nie dziwi, bo kiedyś snuł teorie, że bomby się nie brudzą , bo kiedy miały by się niby pobrudzić : )))), więc w tym przypadku też może mieć kolejną swoją wizję.
Ogniwa z otworem w zębie są wykonane w wersji lżejszej, oszczędnej na materiale - widać to właśnie w tym, że zastosowano ulżenie w zębie jak i we wgłębieniach w ogniwach, których jest więcej niż w ogniwach z zębem bez otworu.

 
17-04-16 18:39  Odp: [R] IS-2 Modelik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wow! Passerze Wszystkowiedzący ale Ty jesteś elokwentny, oczytany i w ogóle. W try miga jesteś w stanie sobie przypomnieć co dany człowiek powiedział i napisał kilka lat temu. Nieprawdopodobne. Czy Ty przypadkiem nie jesteś kapusiem? ;-)

Teoria o dwóch różnych rodzajach ogniw poparta zdjęciem, raczej mnie przekonuje.

Ps. Passerku drogi nie bomby, a rakiety jeśli już....

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-04-16 18:46  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Darek , czy mam podesłaś te 14 ogniw, teraz, czy ewentualnie przy kolejnym zamówieniu?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-04-16 19:58  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek, cały myk polega na tym, że na ostatnim zdjęciu pokazałem 2 rodzaje ogniw ale wciąż mówimy o jeszcze innym ;) Otwory w zębach lub ich brak można zauważyć na ogniwach takich jak te trzy akurat tu z otworami. Ogniwa całkiem płaskie z wierzchu nie mają otworów więc mówimy o trzech różnych typach. Łącznie naliczyłem ich 5 nie licząc tych bezzębnych połówek ;)

--
GG 6801515

 
17-04-16 20:29  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie ma co skupiać się na autorze wypowiedzi, raczej na meritum.
Zostawiłem Forum i przeglądałem książki, skupiając się na zdjęciach fabrycznie nowych pojazdów serii KW i IS/ISU. Co do KW dylematu nie ma .
Szczerze mówiąc nie wiem jak jest z IS.
Argument Jarka o braku etapu przejściowego i grubości zęba jest sensowny, ale w książkach jedno i tylko jedno zdjęcie zdjęcie wydaje się pokazywać ogniwo z otworkiem w fabryce. Pozostałe z fabrycznie nowymi IS`ami wg mojej oceny mają ząb pełen.
Podobnie pokazują schematy.
Rysunek techniczny ogniwa, bo to chyba najważniejsze pokazuje, że ząb był pusty w środku, ale o ściance pełnej.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-04-16 20:48  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To były 2 różne typy ogniw, z dziurą i bez. To nie jest żadne wytarcie.

--

 
17-04-16 22:12  Odp: [R] IS-2 Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście Wojtusiu chodziło o bomby, ale mniejsza z tym, a tekst o kapusiu świadczy o tym. że jak jesteś niezłym modelarzem tak jednocześnie kiepskim ludkiem .

 
17-04-16 22:23  Odp: [R] IS-2 Modelik
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Zainteresowaliscie mnie swoją dyskusją. Znalazłem takie oto foto z produkcji ISU 122 w fabryce Czelabińsk Kirow:



Fabryczne, widoczne otwory w zębach. Nawet większe niż omawiane.

--

 
17-04-16 23:30  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wg mnie to SU152, a nie ISU.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-04-16 23:55  Odp: [R] IS-2 Modelik
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Zgadza się, moje niedopatrzenie.

 
18-04-16 21:42  Odp: [R] IS-2 Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I bomby i rakiety Wojtusiu http://papermodels.pl/showthread.php?tid=5017&page=3, co ja zrobię, że pewne rzeczy które mnie mocno kiedyś rozśmieszyły pamiętam bardziej niż pierwszy pocałunek : ))), przypomniałem, żeby nie było, że coś zmyślam.

Wracając do tematu ogniw to było nie było, ale znam zapach odlewni i kilka zwiedziłem nie tylko jako turysta, jakieś tam pojęcie o odlewnictwie posiadam : ))))

 
18-04-16 22:19  Odp: [R] IS-2 Modelik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

O Passerze Wszechwiedzący po stokroć z forów wyrzucony, łaskawie i uniżenie proszę wymaż ze swojej pamięci pierwsze pocałunki, zaprawdę są bardziej wartościowe rzeczy do gromadzenia w Twej zacnej i niestety ograniczonej pamięci. Przepełnienie pamięci może sprawić że znowu sodówa Ci uderzy, poniesie Cię w pole i znowu nas opuścisz...
To co jest na tej trzeciej stronie śmiesznego? Bądź łaskaw w swej błyskotliwości i wskaż błądzącym w ciemności Twe prawdy do objawienia.

ps. Świat już nie jest niestety ten sam od kiedy zaprzestałeś raczyć nas swoją twórczością modelarską, a jedynie pozostawiłeś słowo pisane...
Nie jest...


Hje, hje, hje....

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
19-04-16 22:07  Odp: [R] IS-2 Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Żałosne Ceva są te twoje teksty.

Wracając do tematu ogniw w których zęby mają otwory to nawet są produkowane takie zestawy do modeli plastikowych http://www.bnamodelworld.com/military-vehicles-tanks-tracks-wheels-master-club-mtl-35026
I na koniec zdjęcie modelu plastikowego, który ma wyjątkowo realistyczne malowanie - śmiało można coś wykorzystać w kartonowym modelu http://www.network54.com/Forum/110741/thread/1249864662/1/JS-II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024