FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
24-03-17 20:35  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry.

Ciąg dalszy zmagań.

Okleiłem kadłub na nowo nowymi oklejkami - inna laserówka w econo mode i nawet kolor taki jak powinien. Trochę smug niestety wynika ze stanu technicznego drukarki ale w sumie oddaje to stan faktyczny kadłuba z wszystkimi zadziorami od holowników i innych eksploatacyjnych ekscesów.
Generalnie kadłub bez pod-poszycia lub piankowania to nie kadłub - przynajmniej w moim wykonaniu. Udało mi się również znaleźć Bison Glue czyli jak podejrzewam butapren i wyszło bez odkształceń. Spasowanie rewelacja (no prawie).

W międzyczasie praca nad nadbudówką.







Kłaniam się.
Darmuszka

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
24-03-17 20:43  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo mi się podoba to co robisz.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-03-17 20:44  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co wy tam darnuszka palicie, że wam tak ładnie wychodzi to projektowanie ?

 
24-03-17 21:09  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam.

Dziękuję za dobre słowo.
Gdy okleiłem kadłub pierwotnymi oklejkami wikolem to pomimo, że modelarstwo ma być przyjemnością, prawie się "popłakałem" ze złości. Druga wersja trochę mi poprawiła humor ale jestem zrozpaczony moimi umiejętnościami klejenia.

Jak Wy nakładacie butapren czy tez klej polimerowy na duże powierzchnie? Ciągnące się nitki i możliwość zabrudzenie oklejki spowodowały, że zamiast 6 arkuszy musiałem wydrukować z 20. Zgroza. Marnotrawstwo tuszu, czasu i papieru.
Kleicie takie oklejki punktowo? Tylko po szwach? Nakładacie klej na oklejki czy na docelowe miejsce jej przyklejenia? Bezpośrednio z tubki lub strzykawki czy nakładacie jakimś pędzelkiem?

Potrzebuję porady jak zrobić nadbudówkę? Może projektanci z forum poradzą? Podpatruje jak to jest zrobione w Regulusie. Boję się zrobić frontowy szot z dwóch warstw papieru 0,5 mm sklejonych razem i przedzielonych cienka folia w miejscu okien bo nie wiem jak opracować w praktyce to obłe zagięcie na narożach?
Najgorszy jest to przejście na dole nadbudówki gdzie obły kształt przechodzi w naroże. Siedziałem nad tym 4 godziny.
Macie jakieś pomysły?
Nadbudówka ma w sumie wysokość około 10 cm zatem maleństwo. Docelowo pokłady maja mieć 1mm grubości ale coś pomiędzy? Zrobić całą nadbudówkę z kartonu 1mm i potem okleić? Pomocy :-)

Halogen:
Palimy HFO 380 CST (Max. 3.5% S) (ISO 8217:2010 standard) czyli najgorszy "zylc" jaki się udało zdrapać z asfaltu :-)

Kłaniam się
Darmuszka

 
24-03-17 22:09  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Darmuszka: Napisz ile ton tego "zylcu" jarasz na dobę, a nie chwalisz się zawartością siarki ;-)

Co do nadbudówki: ja bym zostawił tylko przeszklony mostek. Poniżej mostka dajesz zwykły klocek (pudełko). Na pudełko naklejasz folię imitującą szkło w oknach. i z zewnątrz dookoła zwykła oklejka z kartonu. I tak praktycznie nic nie będzie widać, co jest w środku przez te małe okienka.
Też Ci wymyślili na dole zaokrąglone narożniki. Nie zazdroszczę. Ja bym chyba od dziobu dolny kawałek (wysokość jednego pokładu) zrobił oddzielnie. A od pierwszego pokładu w nadbudówce po mostek zrobił przód z jednego kawałka z zaokrąglonymi narożnikami i miejsce łączenie dał dopiero na krawędziach gdzie masz załamanie nadbudówki w połowie długości. Skrzydło mostka powinno dać się spokojnie wyprofilować w tym samym kawałku.

Post zmieniony (24-03-17 22:22)

 
24-03-17 23:12  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Idzie to bardzo ładnie! Ale te narożniki, to chyba złośliwie ktoś tak zaprojektował, żebyś teraz miał pod górkę. Nie ma wyjścia, chyba musisz to zrobić z dwóch podzespołów, jako rzecze Szkutnik.
Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
25-03-17 12:09  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wikol to typowy "wyciskacz łez" u modelarzy :-)
Na duże powierzchnie najlepszy chyba klej w spraju.
Mocno kibicuję
Pzdr

 
22-05-17 13:37  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam Panowie ponownie - małe uaktualnienie.

Powoli to dość wszystko się "wydarza" z rożnych powodów:

1. Wiedźmin 3 - PS4
2. Annuale, itermediate ISPS, ISM and MLC, serwisy i inne Audyty i przyjemność z tzw "third party"
3. Wiedźmin 3 - PS4
4. The last of us - Remastered. - PS4

Miłośnicy gier w pełnie zrozumieją punkt 1, 3, 4
Pływająca brać w pełni zrozumie punkt 2.

Ot samo życie.

Nadbudówka główna nieskończona - meczę się bardzo.
Część kominowa w trochę lepszym stanie. Relingi i schody wołają o pomstę do nieba - ale nie potrafię lepiej. Żaluzje kominowe robiłem na szybko na 98 rpm - stąd nierówności. Aby mnie zrozumieć sklejcie cokolwiek w małym fiacie na wyboistej polnej drodze - podobne wrażenia.
Najbardziej jestem "dumny" z prześwietlonej kabiny operatora dźwigu.
No cóż - ktokolwiek, kiedykolwiek podejmie się sklejenia modelu testowego - będzie miał sporo uwag - do poprawy wiele elementów., Ciężko uwzględnia mi się grubość papieru bo z braków drukuje albo na 80, 160 albo na 240-stce. :-(
Poniżej fragmenty "Al Dasmy" :-)












Nie mam groszówki - ale w moim przypadku to chyba lepiej.
Kłaniam się.
Darmuszka

 
22-05-17 15:40  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

O k... basen. Jeszcze coś takiego montują na współczesnych statkach?.

Nadbudówka cacy - tylko ta niebieska podklejka w oknach. To trzeba wymienić na lekko szary.

No nie chce mi się wierzyć, że aż tak białe żaluzje masz na wyjściu z komina. Czym wy tam palicie. Chyba nie mlekiem. ;-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
01-06-17 19:16  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam - ostatnie wejście przed wakacjami.

Kilak fotek tego co udało mi się wyklecić. Nie za dużo ale powoli do przodu.
Model zaliczył kilka upadków, gdyż dwukrotnie zsunął się na pokład podczas wibracji mimo maty antypoślizgowej stąd główna nadbudówka nieco pogięta.

Mam nadzieje zdążyć na Fiestę w Wawie i przygarnąć Horneta :-) Niedługo zjazd w Djibouti.







Szkutniku - basen jest ale nikt nie korzysta - za daleko. Poza tym o północy IRTC i żołnierze już w blokach. W tym miesiącu 8 ataków.

Kłaniam się.
Darmuszka.

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024