FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 
03-06-17 11:56  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

I dlaczego ja z takim starym nie jeżdżę i dlaczego nie latam? 😉 Model fajny, bez dwóch zdań!

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
03-06-17 21:22  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Rozrasta się ta "łupinka". Bardzo mi się podoba.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
04-06-17 12:34  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
XYZ    

Kompletnie nie rozumiem modelarzy tzw kartonowych. Oklejają szkielet dna częściami gdzie wygląda to tak jak na Twoich zdjęciach zamiast oklejać dno listewkami np i wyszlifować na obło. Chyba statków koledzy nie widzieliście. Wyglada to pózniej na połce jak śmieć. Robicie modele tak samo jak na początku kiedy wydali pierwsze Małe Modelarze czyli od lat 50 tych.
Nawet modele żaglowców mają bardziej do realiów i nowocześniej wykonywane poszycie np Shipyard niż wy ktorzy robicie modele statków czy okrętów stalowych. Druk fajny, temat tez.
Szukam planów przy okazji jak juz piszę lini teoretycznych części podwodnej Yahre Viking.

Post zmieniony (04-06-17 12:40)

 
16-05-18 11:49  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Helou

Żeby nie było, że Aframax zezłomowany.
Nadal się robi. Niestety albo page file się zatyka albo komp już za słaby i nie mogę wyrenderować wszystkich elementów na pokładzie - stąd tylko kilka poglądowo.
Sklejonych już też sporo ale niestety zdjęcia gdzieś się zawieruszyły a model obecnie w domu - stąd tylko renderki.



Postimg działa ale nie wiem dlaczego wcześniejsze foty nie sa widoczne? Zmiana adresu?

Kłaniam się
Darmuszka

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
16-05-18 12:48  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
A już myślałem że projekt wylądował gdzieś na plaży w Indiach lub Bangladeszu :-)

No to jeszcze dorysować manifold, instalację p-poż, klika zaworków na rurociągach i będzie koniec.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
16-05-18 13:32  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Helou.

Kochany Szkutniku.
Własnie re-otworzyli scrap yard w Pakistanie. Mieli trochę problemów po ostatnim wybuchu pod Karachi :-( Ale na razie omijam szerokim łukiem. Pogadamy za 20 lat :-0

Roboty jeszcze po pachy. No i kilka zagwozdek.

Pytanie do forumowiczów / Rhino ekspertów.

Jak rozwinąć na papier takie ustrojstwo :-( Chodzi mi o te zamkniętą przewłokę) - closed chock znaczy. Myślicie, że na BCG da się naciągnąć ze spłaszczonej rurki? 5 mm szerokość całej konstrukcji :-( Mi się nie udało.

 
16-05-18 17:18  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Potnij to na kawałki wzdłuż widocznych na powierzchni poprzecznych linii, albo dodatkowo przetnij to pionową płaszczyzną w osi dziób/-rufa - ułatwi to rozłożenie i sklejenie, ale będzie łączenie dwóch połówek widoczne...

Wcześniejszych foto nie widać. Załadujesz je jeszcze raz?

EDIT:
teraz doczytałem, że 5mm szerokości? Może lepiej uprościć cały element?

--

Post zmieniony (16-05-18 17:21)

 
16-05-18 17:38  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

@Agzaim Bar Tholo

Kilka fotek gwoli przypomnienia:


,



Niestety fotki z podporami rurociągów, deck housami i dźwigami gdzieś mi wyparowały :-(

 
16-05-18 17:56  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Na widok szkieletu oczy wypadły mi na biurko i poturlały się za monitor! Nie często mi się to zdarza! Szkoda było taki szkielet okleić poszyciem. Projekt bardzo mi się podoba.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
16-05-18 18:14  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

@Jurgen

Dla Ciebie extrasy :-)

, ,

Tego poniżej nie ma ale opcja istniała :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024