FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-07-16 15:49  [G] S.M.S. Thuringen Wydawnictwo GPM skala 1:200
Dżuma 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam was ponownie.
Po zakończeniu Derfflingera i Jagdtigera zabrałem się za model niemieckiego drednota "SMS Thuringen" z wydawnictwa GPM(nr GPM 103). Model w skali 1:200 zakupiłem w składnicy harcerskiej we Wrocławiu na Kurzym Targu, gdy jeszcze istniała, także trochę lat spędził w szafce. Model jak przy wcześniejszym "Derfflingerze" malowałem areografem - moim zdaniem wyszedł lepiej jak jego poprzednik, ale nadal nie tak jak chciałem. Najważniejsze jednak, że udało się go w końcu skończyć bo przerwa w sklejaniu trwała prawie 8 miesięcy. Następny okręt będę się chyba starał sklejać bez malowania, ale co do wyboru modelu jak i techniki wykonania jeszcze się zastanawiam - na razie wziąłem na tapetę starą Panterę z GPM-u aby się trochę zrelaksować.
Co do samego modelu Thuringena, kleiło się go całkiem dobrze. Lufy metalowe, łańcuchy kotwiczne jak i relingi kartonowe oraz fototrawione zakupiłem w GPM-ie. Standardowo nie obyło się bez strat. Przez długą absencję zapodziały się gdzieś świetliki - także musiałem sobie dorobić, wyszły trochę większe, ale tragedii nie ma. Parę elementów relingów uszkodziło mi się, i musiałem je poprawiać już na gotowym modelu, także wyglądają jak wyglądają, ale poprawki są znośne - lepiej nie potrafiłem. Na banderach/flagach się nie znam, także przeskalowałem i użyłem te z "Derfflingera".

Także po ponad dwóch latach dłubania przedstawiam wam model "SMS Thuringen" - za waszą radą do zdjęć użyłem niebieskiego tła.

Miłego oglądania.



--

 
05-07-16 22:36  Odp: [G] S.M.S. Thuringen Wydawnictwo GPM skala 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Cieszy oko, choć na mój gust malowany okręt w tej skali powinien być bardziej "uplastyczniony" - deskowanie to już koniecznie, bo to takie lodowisko wychodzi :-)
O malowaniu pisałeś, trochę bardziej przyłożyłbym się do olinowania.

Ale i tak zazdroszczę Ci fajnego mebla :-)
(dla mnie okręty w tej skali to już meble)
Pzdr

 
06-07-16 20:30  Odp: [G] S.M.S. Thuringen Wydawnictwo GPM skala 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Mnie się podoba i fajnie wyszło, trzeba tylko by poprawić olinowanie; podejrzewam, że użyłeś "sztywnej" liny. Lepiej korzystać z bawełnianej i przeciągnąć ją np. wikolem.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
06-07-16 21:26  Odp: [G] S.M.S. Thuringen Wydawnictwo GPM skala 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

http://archiwum.allegro.pl/oferta/s-m-s-thuringen-bugansicht-1914r-i5891140278.html
Witam,ładny ,choć brakuje mi wykończenia bulajów,teraz są takie wielki czarne dziury,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-08-16 23:10  Odp: [G] S.M.S. Thuringen Wydawnictwo GPM skala 1:200
Dżuma 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale brak czasu ostatnio mi tak doskwiera, że ledwo udało mi się utworzyć wątki w giełdzie.

Jeśli chodzi o pokład to miałem dylemat jak to robić, ale wiedziałem, że na tą chwilę nie podołam lepszemu wykonaniu niż samo malowaniu. Tak samo chodzi o bulaje. Na razie próbuję czytać wątki w dziale Technicznym, ale z braku czasu marnie mi to idzie.

Jeśli chodzi o olinowanie, to rozumiem, że też chodzi o jego jakość wykonania w głównej mierze, a nie rozmieszczenie? Nie mogłem coś dojść do porozumienia ze schematem ogólnym z modelu i sugerowałem się paroma zdjęciami z internetu(chodzi o jego rozmieszczenie).
Nić jaką wykorzystałem nie wiem z jakiego jest materiału, ale gdzieś mam zdjęcie jej nazwy, muszę ją znaleźć i sprawdzić. Ogólnie największy problem miałem z tymi linami na śródokręciu, żeby wyglądały po ludzku, bo wg schematu schodziły chyba luźnie po łuku i nie potrafiłem tego wykonać.

Chciałbym na następnym modelu okrętu, zastosować jak najwięcej waszych doświadczeń i sugesti z działu "Technika", ale doskwiera mi brak czasu aby ten dział zgłębiać. Dlatego też zabrałem się za wczesny model "Pantery" z GPM-u. Ze względu na ten brak czasu, też niestety nie mogłem przyjść na Czajkowskiego na Zlot, czego mi bardzo szkoda, bo byłem pełen podziwu dla wykonania modeli, które widziałem dwa lata temu na ul. Kołątaja.

 
30-08-16 21:21  Odp: [G] S.M.S. Thuringen Wydawnictwo GPM skala 1:200
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Całkiem, całkiem. Mój Turingen leżakuje na strychu. Pewnego dnia wiatr i firanka przetestowały wytrzymałość na upadek z 1.5 metra. Kadłub wytrzymał nadbudówka już nie.
Straciłem na razie serce do tego modelu.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024