FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-07-16 08:21  [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5



Przymierzałem się do tego byka dwa lata i w końcu się odważyłem. Po dokładnym przejrzeniu wycinanki stwierdziłem, że oprócz pracochłonności nie ma w nim nic czego nie da się zrobić. Wyposażony w cenniejszy od złota zestaw palonych wręg i gąsienic ruszyłem z kopyta. Z czasem zapewne poziom trudności wzrośnie a zapał nieco opadnie, ale do szczęśliwego końca zamierzam dotrzymać.

Model chyba wszystkim znany więc nie trzeba przedstawiać w szczegółach. Gruby blok A3, bardzo ładnie wydany. Jest to stary projekt przerysowany komputerowo. Grafika jest bardzo ciekawa, choć malowanie jest nieprawidłowe. Nic to, będę go malował. Choć naprawdę szkoda. Jedyne do czego można mieć obiekcje to rysunki techniczne w formie rzutów bocznych. Wykonane ręcznie, owszem bardzo starannie i jest ich dużo, ale jednak brakuje kilku aksonometrycznych. Trochę niejasności z tego wynika i trzeba mocniej pogłówkować, żeby się domyśleć o co chodzi.

Mam nadzieję, że nie dam ciała.

Na dzień dzisiejszy mam skończone owrężenie. Wzmocniłem je w kilku miejscach i usztywniłem. Trzeba z nim uważać, zauważyłem, że schnąc ma tendencję do zginania się w banana. Przeleżawszy całą noc pod obciążeniem, kadłub bardzo ładnie się "spiekł". Żadnych zwichrować nie zauważyłem.






No, to do boju.

 
20-07-16 17:26  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Podglądam i kibicuję.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
20-07-16 17:59  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Widziałem już na żywo sklejony ten model i prezentuje się rewelacyjnie. Będę tu zaglądał. Powodzenia w budowie.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
20-07-16 20:12  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
ribik   

W tej skali można tylko jedno powiedzieć, rozmiar się liczy.

 
20-07-16 21:33  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Prof. Volta   

Ciekawy kolos. Czekam końca relacji. Będzie co oglądać. Efekt będzie powalający, na pewno.

 
21-07-16 18:09  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kalafior no wreszcie będzie relacja ze sklejania jak to napisałeś tego byka i dobrze, gorzej, że znowu nastąpi pacianie, booo nieprawidłowe malowanie, a przepraszam na podstawie czego tak wnioskujesz, że się zapytam z ciekawości ?

[ciach by Rafael - mysle, ze innych to story nie musi interesowac. Chcesz sobie z Kalafiorem pogadac, to na privie prosze...]

 
21-07-16 19:51  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

W sumie to nie wiem o co mniej więcej chodzi ale dobrze, że temat zakończony :P

A co do tego malowania, to o co właściwie chodzi? Nie znam się specjalnie na pancerce, nawet takowej nie kleję ostatnimi czasy, ale ten model wybitnie mi się podoba i wydawało mi się że jest opracowany w miarę poprawnie. Chodzi o kolory czy rozkład plam kamuflażu? Czy może jeszcze co innego?

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
21-07-16 20:25  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Chodzi dokładnie o kolor "zielony" na modelu, który jest nieprawidłowy. Co do rozkładu plam trzeba by prześledzić zdjęcia oryginalnego pojazdu.

TWARDY

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
21-07-16 20:42  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ekspert się odezwał pokazując zdjęcie jednego z wielu malowań Twardego, a takie malowanie widziałeś http://www.realitymod.com/forum/f128-polish-forces/116875-vehicle-pt91-twardy-2.html, albo takie http://www.panoramio.com/photo/32974065

 
21-07-16 20:48  Odp: [R]Czołg PT-91 Twardy 1:16 GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Przeczytaj jeszcze raz:

1. Potwierdzasz że kolor jest nieprawidłowy
2. Oryginalny pojazd - czyt pojazd z numerami takimi jak na modelu.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024