FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
17-08-16 12:50  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
Greg77   

Los Daniellos, Krzychu - to są sztance biopsyjne - pisałem o nich - można kupić u nas http://dermatologiczne.pl/sklep/?sztance-biopsyjne,7,1

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
20-08-16 20:02  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Greg dzięki za linka , będę zamawiać :)
Krzychu , robisz ciekawe projekty :))

--

Post zmieniony (20-08-16 23:27)

 
23-08-16 00:28  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Greg77: dzięki za wyjaśnienie co to jest.
CIDER: dziękuję. :)

Czas na kolejną aktualizację:




Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (23-08-16 00:32)

 
29-08-16 01:42  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!

Na początek powtórka z poprzedniego odcinka czyli inna metoda obklejania kadłuba:



Zapowiadało się ciekawie jednak coś chyba poszło nie po jego myśli bo z niej zrezygnował i rozpoczął oklejanie kadłuba metodą tradycyjną:




Zapewne część oglądających stwierdzi, że to wina projektanta, tylko, że kolega tester nie zgłaszał żadnych poprawek co do szkieletu ani poszycia. Cóż czasem tak bywa, że coś nie wyjdzie.

Potem już poszło zwyczajnie:



Jednak tutaj Tim mnie zaskoczył bo przyklejając górne poszycie zauważył dwa odbarwienia i... wydrukował jeszcze raz tą część.



W sumie taki drobiazg mi nie przeszkadza bo w końcu to tylko model testowy. Tu nie musi być super jak na konkurs.

Dalej bez niespodzianek:




I na koniec kilka fotek z budowy stanowiska strzeleckiego:




I tym optymistycznym akcentem żegnam się z Wami do następnego wpisu. :)

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
29-08-16 13:43  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
Matey   

Kolega tester może zdał sobie sprawę, że jednak pojedynczo jest łatwiej.
Czy jest taka możliwość żeby do modelu dołączyć jako opcję części poszycia z innymi numerami taktycznymi np 332 i 346? To załoga samolotu 332 podczas patrolu spostrzegła tonącego MS Rio de Janeiro storpedowanego przez ORP Orzeł i skierowała jednostki ratownicze w to miejsce, więc poniekąd jest on związany z naszą historią.

 
30-08-16 01:07  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Matey: większej roboty z dodaniem innego numeru by nie było tylko problem jest w tym, że w posiadanej przeze mnie dokumentacji nie mam, żadnego zdjęcia maszyn o tych numerach. Cześć Hoverów miała śmigła trójłopatowe i różniła się detalami. Nie mając zdjęć nie wiem czy akurat właśnie one nie miały tych różnic.

Tymczasem prace lekko przyspieszyły i kadłub jest już pokryty poszyciem:



Teraz pewnie będą stateczniki lub skrzydła.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
30-08-16 08:00  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wszystko mi się podoba poza bałaganem na biurku... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-08-16 21:02  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
Matey   

332 na pewno miał śmigło dwułopatowe bo to jest ten samolot, którego pozostałości czyli śmigło właśnie, silnik i zbiorniki znajdują się w muzeum Norweskiej Królewskiej Marynarki Wojennej w Horten (gdzie MF 11 były produkowane)
Znalazłem w internetach tylko jedno zdjęcie 322 (najprawdopodobniej).


Co do 346 to mam jedno zdjęcie ( z Stonehaven, Szkocja)

Jest to moje zdjęcie zdjęcia z książki, więc jakość średnia, ale wyraźnie widać dwułopatowe śmigło (kamuflaż został naniesiony już po inwazji niemieckiej przed ewakuacją via Szkocja do Finlandii gdzie służył z numerem NK-173).

 
30-08-16 21:50  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
Matey   

Dodatkowo śmigło trójłopatowe metalowe było alternatywnym (wg monografii) rozwiązaniem. Na niektórych zdjęciach widać te same samoloty z różnymi rodzajami śmigieł. Jaki był szczególny powód doboru? Warunki atmosferyczne? Typ zadania?
Może na forum jest ktoś mądrzejszy i będzie w stanie odpowiedzieć, i może się czegoś ciekawego dowiemy?

 
03-09-16 01:46  Odp: [R] Hover M.F. 11 1:33 - sklejanie testowe.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
MARIUSZ: to nie jest bałagan tylko nieład artystyczny. ;)
Matey: Dzięki za zdjęcia. Co do 322 to nie ma sprawy. Dodanie nowego numeru to kilka minut. Będzie jako opcja. :)
Jeśli chodzi o numer 346, no tu jest większy problem bo tak jak wspomniałeś jest na nim kamuflaż. W monografii jest wprawdzie plansza barwna prawej burty podobnie pomalowanego 328 (z adnotacją, że nie wiadomo jakie dokładnie miał kolory), ale nie mam materiałów jak miał pomalowane skrzydła, a na zdjęciu widać, na ich natarciu, że jakiś kamuflaż był.
No chyba, że chcesz normalny szary przed ewakuacją to ok, mogę dodać ten numer.

Czas na kolejną aktualizację:











Hover przypomina teraz bardziej kurczaka niż samolot bo niby jakieś tam skrzydełka ma, ale polecieć to nie poleci. ;)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (03-09-16 01:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024