FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-07-16 16:50  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
RAVEN6   

No to kilka złotych w kieszeni zostanie. Mam już tamto wydanie, więc na co mi dwa... A liczyłem na jakieś nowe, ciekawe malowanie. Naprawdę akurat Bf-109G miał ich mnóstwo - było z czego wybierać. No ale to przecież redakcja MM wie najlepiej, więc nie mnie się odzywać;-)

 
25-07-16 16:52  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam nadzieję, że te kilka poprawek nie polegało między innymi na usunięciu swastyki ? : ))))

 
25-07-16 16:57  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
RAVEN6   

Halogen - wydanie z 2007 r. nie miało naniesionych linii wycięć pod rynienki km-ów. pewnie o tę poprawkę chodzi (na stronie Kartonowej Kolekcji jest arkusz z korektą)...

 
25-07-16 17:14  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pewnie masz rację.

 
25-07-16 18:34  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
Grzebiuszek 

 

Szkoda że nie włoski/fiński/bułgarski/węgierski... ale i tak kupię. A jak poprawność polityczna dokona cięć w okolicy ogona... to mam jeszcze wydanie z 2007go :)

--

 
25-07-16 18:37  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ponieważ padło w tym wątku moje nazwisko jako autora modelu Me 109 czuje się w obowiązku do napisania kilku słów.
Pragnę oświadczyć, że nie mam nic wspólnego z obecnym wydaniem tego modelu w MM, przy założeniu iż ma to być wznowienie mojego starszego projektu z 2007 roku. Model Me 109G-2 był moim ostatnim projektem przygotowanym dla MM-a i opublikowanym w 2007 r. Od tamtego czasu nie współpracuję z wydawcą "Małego Modelarza", a wszystkie moje nowe projekty można zobaczyć jedynie w Kartonowej Kolekcji. Oficjalnie i nieoficjalnie nic mi na temat nowego numeru MM nie wiadomo. Redakcja nie kontaktowała się ze mną w sprawie wznowienia tego modelu. Tym samym, jeśli zostały dokonane jakieś zmiany w projekcie Me 109 to z pewnością nie ja ich dokonałem. W przypadku wydawcy MM-a chyba już normą stało się nie informowanie autorów o wznowieniach ich modeli - patrz chociażby wątek o Ark Royal i wpisy autora - Akry. Jaki jest LOK, a właściwie Zarząd Główny LOK czyli wydawca MM-a każdy wie, bo temat był na tym forum poruszany niejednokrotnie.
Na zakończenie dodam, że w KK będzie z pewnością dostępny kolejny, nowy model Me 109. Dwa poprzednie (wersje G-5 i F-4) rozeszły się, a jak wiadomo rynek nie lubi próżni. Kto zechce to kupi tego z MM-a, a inni jeśli równie zechcą poczekają na nowego, bardziej wypasionego i udoskonalonego meśka z KK.
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
25-07-16 18:48  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pawel, zrob zimowego, pliiiiz :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-07-16 18:56  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Dzięki za informacje - teraz wiem, że MMa mogę sobie darować.

W kwestii malowania stodziewiątki - może tym razem jakiś zagramaniczny (nie niemiecki)?

--
pozdrawiam
Piotr


 
25-07-16 19:09  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wiem, że na jednej 109-tce się nie skończy. W tym roku pewnie zrobię jedną (przecież inne tematy też czekają), ale po niej spróbuję przygotować całą serię. Wtedy kwestię Me 109 będę miał załatwioną na co najmniej dwa albo i trzy lata :)
Na razie wiem co i jak poprawić względem mojego ostatniego projektu Me 109.
P.S. Kółka do Me już mam :-)

--
http://www.kartonowa.pl

 
25-07-16 19:17  Odp: [Z] Me -109 G Mały Modelarz
RAVEN6   

Panie Pawle, w stosunku do Bf-109G-5 mjra Grafa ciężko będzie coś poprawić. według mnie to było opracowanie idealne. Ewentualnie można dodać klapy jako oddzielne w opcji do wykonania.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024