FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-09-16 13:24  [G] Pak 35/36 1:25 GPM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam. W dzisiejszym odcinku temat pasujący do miesiąca września -armata przeciwpancerna Panzerabwehrkanone 36 kal. 37mm. Projekt Pana Pawła Jaszczaka, autora większości artylerii GPMu. Chciałem na takim właśnie przykładzie sprawdzić co też ten autor oferuje :). Powiem tak -nie jest źle. Fajna grafika, spasowanie ok. Jedyne co mi przeszkadza w tych projektach to: długie elementy zwijane w "ślimaka" wydrukowane na kartonie, zamiast na cienkim papierze oraz przesadne stosowanie podklejenia kartonem 1mm części małych i o skomplikowanym kształcie. O co chodzi? Przykładowo skrzynki na wewnętrznej stronie osłony (zwykłe prostopadłościany) składają sie z 3 warstw: 1mm + 1mm + 0,5mm + klej. Nie przewidziano w wycinance oklejki na boki, mamy więc do wyretuszowania grubość około 3mm!
Jeszcze jeden szczegół, nie sugerujcie się tą surówką na okładce, koła są inaczej skonstruowane w wycinance, do tego pokrętło wysokości jest ustawione, nie wiedzieć czemu, po prawej stronie.
Korzystając z okazji pobiadolę na cenę modelu, choć nie mam tego w zwyczaju. Otóż te 2 strony części kosztują 40zł. Dla porównania Kanone 18 z GPMu, które liczy 18 stron części kosztuje 70zł. Rozumiem, że samo wydanie modelu, jakiegokolwiek, kosztuje swoje ale na litość boską!


Dość marudzenia. Kto rozważa klejenie tego modelu niech się nie waha, całkiem fajny model.





Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (03-09-16 13:24)

 
03-09-16 13:36  Odp: [G] Pak 35/36 1:25 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajna pukawka.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
03-09-16 15:37  Odp: [G] Pak 35/36 1:25 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś to działo. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-09-16 19:14  Odp: [G] Pak 35/36 1:25 GPM
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Ładny model wykonałeś , a grafika GPM-u w pancerce zawsze mi się podobała.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
03-09-16 20:31  Odp: [G] Pak 35/36 1:25 GPM
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Świetna sprawa! Szkoda, że nie dodałeś nitowania na całości - byłoby więcej przestrzennych *******ek do zbierania kurzu ;)

PS: pociski to karton czy jakieś zaadoptowane skądś?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
03-09-16 20:38  Odp: [G] Pak 35/36 1:25 GPM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Kroolo, nity zrobiłem wikolem zmieszanym z farbą na tej dolnej płycie i średnio mi się to podobało. Pociski to rurki z kartonu i denka zalane wikolem, fajnie się wklęsły. Pomalowane złotolem z Dragona.
Dzięki za komentarze :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-09-16 06:42  Odp: [G] Pak 35/36 1:25 GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Duże to to nie jest, ale ładne tak.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024