FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
17-12-21 20:21  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
SeWo77   

Wygląda to świetnie, byle w druku odcienie na arkuszach były identyczne.

 
18-12-21 09:15  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Alex 55 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na radzieckich P-39 Gwiazdy malowano na amerykańskich białych, malując białą podstawę. Dlatego w pobliżu gwiazdy zwykle farba była inna. I tak świetnie, czekamy.

--
Z góry przepraszam, korzystam z tłumacza online

 
18-12-21 12:01  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To prawda Alex. Jednakże na tym egzemplarzu, nie znalazłem różnicy w kolorze analizując zdjęcia, co prawda czarno-białe. Też mnie to zdziwiło. Na innych egzemplarzach różnica jest widoczna i sugeruje inny kolor niż oryginalny. Prawdopodobnie P-39 K były wysyłane bez znaków lub tylko z gwiazdami. Już P-39 N wysyłano z oznakowaniem pełnym amerykańskim, choć może nie wszystkie. Biorąc pod uwagę, że mając kilka zdjęć P-39K z tego miejsca i okresu, nie widzę różnicy w odcieniu szarości kadłuba w okolicach gwiazd, uznałem, że bezpieczniej będzie pozostawić kolor oryginalny. Ponieważ tak naprawdę nie wiem jaki mógł to być inny kolor. Jeśli taki w ogóle był na tych sztukach właśnie.

Post zmieniony (18-12-21 12:23)

 
18-12-21 17:16  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Alex 55 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Ta sama maszyna w późniejszym okresie, numer zmieniony na 130. Na Kobrze z numerem 100 na zdjęciu widać niebieskie kółka, nie malowano ich na tym samochodzie

--

Post zmieniony (18-12-21 17:21)

 
18-12-21 17:24  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Aleks   

Witam!
Zebrałem model, jest coś dobrego do powiedzenia o rozwoju, podobało mi się, to dobry model!

Z minusów zwrócę uwagę na połączenia między częściami 4 i 5, 6 i 7, potrzebują dodatkowych elementów do sklejenia od środka na zewnątrz, fakt, że w nowej wersji podzieliłeś część 5 na trzy części jest kwestią kontrowersyjną, ale nie jest pozbawiony logiki i częściowo rozwiązuje problem łączenia części 4 i 5, ale jeśli tylko wydłużysz przednią część boku kokpitu, część 45, otrzymasz dobrą podporę do sklejenia części 4, ale do wygodnego sklejenia kokpitu i ogona, trzeba dodać dodatkowy element do sklejenia od środka na zewnątrz pomiędzy częściami 6 i 7, w rzeczywistości są to najbardziej niepoprawne technologicznie miejsca w modelu, ale te połączenia są jednymi z najbardziej zauważalnych

dodatkowo bardzo brakuje rezerwy kolorystycznej, w modelu jest wiele miejsc, które chciałem dodać objętości

w przypadku zainteresowania proces montażu na zdjęciach można obejrzeć pod linkiem https://cloud.mail.ru/public/46aw/3JKwervg5

--
przepraszam, używam tłumacza

 
18-12-21 18:46  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

OK Alex55. To nie jest fotografia tylko interpretacja artysty. Interpretacji nie mogę traktować jako dokumentacji. Oczywiście mam te materiały także.
Oglądałem, analizowałem. Wybrałem fotografie jako pewnik. Jedne interpretacje artystyczne uwzględniają inny kolor inne nie. Wygląda tak, że
wszystko idzie instynktem stadnym i jeden artysta powiela drugiego artystę. Ja wybieram inną drogę...
Już kiedyś popełniłem ten błąd robiąc czcionkę cyfr numerów seryjnych. Były podobne do oryginału ale niestety nie 1:1...
Od tego czasu tylko fotografie... Żadne okładki, modele plastikowe czy kalkomanie... Fotografie oryginałów wyłącznie.
Na fotografiach egzemplarzy P-39K-1 z Kubania nie znalazłem nigdzie śladów innego koloru. Takie są fakty. Bardzo długo i wnikliwie rozkminiałem ten problem.
P39-K1 Pokryszkina z numerem seryjnym jak na zapodanym obrazku miała numer burtowy 13 a nie 130 od 2 kwietnia 1943, przynajmniej do końca kwietnuia... P-39N-0 miała numer 100 i tam nawet początkowo nie zamalowano granatowych kół wokół gwiazd.
Czcionka cyfr jest podobna ale nie prawidłowa. Umieszczenie cyfr na stateczniku nie zgadza się. Kolor łopat śmigła też się nie zgadza.
Ponieważ P-39K-1 miały śmigła Aeroprop koloru szarego. Ten sam autor pokazuje interpretację artystyczną P-39 innego ASA twierdząc, że jest to P-39 K1. Jednak po kołpaku oryginalnego egzemplarza o tym numerze seryjnym wynika, że jest to co najmniej wersja P-39L lub najwyżej P-39M.
Artyści często popełniają błędy i miksują dokumentacje. Nie jest to wiarygodne źródło...Niestety. Kalkomanie dobrych firm... ( widać, że wykonano dobrą robotę śledczą ) W przypadku P-39 K1 z Kubania także nie znajdziesz dla tego egzemplarza innego niż oryginalny, koloru wokół gwiazdy.

Do Aleksa: Sugerujesz się chyba starym wydaniem P-39 KWCM. W nowym opracowaniu wszystko jest rozwiązane jak trzeba.:)
Pisałem o tym wcześniej. Część 45 jest właśnie tak zrobiona jak sugerujesz. Dodatkowo podzieliłem ją na ściany z zakładkami i podłogę.
Dzięki nowym rozwiązaniom logika budowy jest lepsza. Samą kabinę będziesz składać całkiem inaczej ( Łatwiej ). Dodatkowo
jest teraz podparcie pod oszklenie z każdej strony. To całkowicie ułatwia zabudowę oszklenia. Poprzednie rozwiązanie było do zrobienia, ale
dość trudne.





Post zmieniony (19-12-21 01:22)

 
19-12-21 00:42  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cud, miód i orzeszki.

 
19-12-21 07:16  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Papier i prąd nie tanieją , a więc odwrotnie . Więc nadmiernie się nie podniecajcie wizją wydania tej Aircobry i innych modeli. Model na dzisiejsze koszty produkcji to by musiał kosztować w detalu z 90 zł sam golas bez dodatków i szkiełka. Już to widzę jak się dużo sprzeda.

 
19-12-21 07:55  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Alex 55 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ABC, Dobry model zawsze będzie w cenie, a pieniądze to tylko pieniądze)
Nas i tak jest coraz mniej, zostali sami fani tektury

--
Z góry przepraszam, korzystam z tłumacza online

 
19-12-21 09:14  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Aleks   

mad_vins , bardzo dobrze, według wcześniej przedstawionych kirtinków nie było do końca jasne jakie zmiany zostały wprowadzone, bardzo długo zbierałem stare wydanie z ulepszeniami, będzie bardzo przyjemnie pracować z nową wersją

--
przepraszam, używam tłumacza

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024