FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-01-18 23:45  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Myślę że nie ma co poganiać wydawcy. Jak wznowi działalność i będzie miał co pokazać to na pewno nas o tym poinformuje i zaktualizuje stronę. Rok się dopiero zaczął, a wydawca napisał: "Do zobaczenia, mam nadzieję, jeszcze w tym roku :)" więc wcale nie jest pewne że cokolwiek się pojawi w 2018. Nie wiem jak wy, ale ja póki co biorę się za klejenie już wydanych modeli, żeby czekanie się zbytnio nie dłużyło.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-02-18 00:08  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Temat pojawił się po to, aby fakt zapowiedzianej w innym wątku reaktywacji nie umknął szerszemu gronu. Wydawało mi się, że lepiej będzie tu wpisywać ewentualne pytania do wydawnictwa, niż zaśmiecać inny temat. Mam nadzieje, że sam pan Waldemar coś więcej doda :).

--

 
01-02-18 17:16  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Plany reaktywacji są poważne. Nie ustaliłem jeszcze konkretnej daty. Muszę pozamykać różne tematy związane z poprzednią pracą. W planie jest uruchomienie wydawnictwa w drugiej połowie roku 2018 i wydanie dwóch modeli nad którymi od dawna pracowałem na raty, w wolnym czasie i przypływie weny twórczej. W opracowaniu jest więcej niż dwa modele. Mam zamiar zastosować najnowsze umiejętności w opracowaniu skinów. Jeśli chodzi o detalizację, będzie to coś pośredniego miedzy KA i KK. Czyli dość lecz nie przesadnie zdetalizowany, za to poświęcę dużo energii by skiny były maksymalnie naturalne. Myślę dać maksimum efektu wizualnego lecz pewne elementy będę rozsądnie upraszczać w 3D. No i cena przystępna będzie...
Sugestie mile widziane :)

--

Post zmieniony (01-02-18 17:22)

 
01-02-18 17:32  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To ja bardzo, bardzo proszę o FW-189 🙂

--

 
01-02-18 18:14  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja mam w podpisie link do całej listy pomysłów ;-) Ale gdybym miał z niej wybrać jedną rzecz to byłby to He-219.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-02-18 19:01  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Listy propzycji chyba nie ma sensu pisać bo jest ogólna lista życzeń. Zaraz się zacznie koncert życzeń nr 2. A jeśli chodzi o prawdobodobne pierwsze ukazania po wznowieniu to i tak nie mamy wybory bo są przecież zaprojektowane a inne w trakcie. Co do kolejnych to też się podpisuję pod He 219 ale w tym półczarnym malowaniu.

 
01-02-18 19:26  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zdecydowanie popieram to co napisał ABC, mam nadzieję, że do momentu wydania nowego modelu nie będzie podane co za model się pojawi, aby było większe WOW, albo " o luuudzie znowu kotlet ": )

To jest naprawdę niesamowita informacja, chyba tylko totalni optymiści wierzyli, że jeszcze będzie dane zobaczyć nowy model z KW-CM - no cóż czekaliśmy tyle lat poczekamy i te następne miesiące.
Nie da się ukryć, że ostatnim modelem jaki skleiłem był właśnie model z tego wydawnictwa - sklejanie wspominam z jak najlepszej strony - poza kilkoma drobiazgami nie było zastrzeżeń, a model trudny i pracochłonny tak do opracowania jak i do sklejania.
No i najważniejsze to była rewelacyjna grafika dla obu wersji modelu i bardzo przystępna cena za takie opracowanie.
Teraz czytam, że grafika ma być jeszcze na wyższym poziomie - no to może być bardzo ciekawie - piękna sprawa.

 
01-02-18 21:31  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Również niezwykle się ucieszyłem z informacji o możliwym powrocie ;)
Jeśli o detalizacji mowa- często w przypadku kabin samolotów, zwłaszcza ciasnych, sporo elementów po sklejeniu nie widać, i w takich sytuacjach uproszczenia są jak najbardziej do przyjęcia.
Natomiast jeśli chodzi o resztę detali na zewnątrz płatowca, ucieszyłbym się gdyby odwzorowanie było "pełne", jak we wcześniejszych modelach.
O grafikę modelu jestem akurat spokojny :D
Liczę też, że w odpowiednim czasie pojawi się relacja z klejenia modelu testowego na forum, jak w przypadku Sztukasa. Nie wiem jak u innych, ale u mnie często, nawet podczas oglądania białej surówki apetyt na dany model rośnie ^^

Pozdrawiam, kibicuję i czekam :)

--

 
01-02-18 23:19  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje panie Waldemarze za wyczerpująca na tym etapie informacje. Najbardziej ucieszyła mnie ta informacja:
"Jeśli chodzi o detalizację, będzie to coś pośredniego miedzy KA i KK. Czyli dość lecz nie przesadnie zdetalizowany, za to poświęcę dużo energii by skiny były maksymalnie naturalne. Myślę dać maksimum efektu wizualnego lecz pewne elementy będę rozsądnie upraszczać w 3D".
Właśnie na takie modele od dawna czekam. Moje najulubieńsze wydawnictwo niestety za bardzo się rozpędziło z detalizacją. Może rynek tego oczekiwał? Bo ja na pewno nie :). Niemniej jednak jak pan zapowiada że wizualnie bedzie jeszcze lepiej a detali będzie w granicach rozsądku to ja biorę każdy model w ciemno. Rozumiem dokładne odzwierciedlenie sylwetki i niezbędne w tym celu uszczegółowienie zewnętrzne, ale nie przemawia do mnie tworzenie masy małych elementów zwłaszcza w kabinie samolotów w obszarach niemal niewidocznych po sklejeniu. Przecież kosztuje to sporo czasu projektanta, a przez to generuje się droższe modele. Zatem powodzenia i proszę nie zbaczać z obranej ścieżki rozsądnej detalizacji ;).

--

 
05-03-20 23:16  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Rekrut 

 

Czy coś wiadomo w tym temacie?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024