FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-09-18 11:27  [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
Mam pytanie, czy ktoś z Was orientuje się gdzie w Warszawie, albo w Kielcach, produkuje gabloty na modele. Pytałem kilka firm, ale żadna nie chce wysłać gotowych gablot; a zamawiać płytki i samemu sklejać to nie widzi mi się, o ile małe gabloty np. na czołg i małe żaglowce jeszcze można samemu sklecić o tyle gabloty na pancerniki i wielkie żaglowce mogą wyjść różnie.
Ktoś, coś?
Pzdr.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
29-09-18 12:03  Odp: [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tamat modelarski. Przenoszę do działu głównego.

pozdr,
k

 
29-09-18 12:18  Odp: [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jakis czas temu zalozylem podobny temat. Kolega chyba. Nie szukal.:-)

Tam ktos doradzil mi aby pojsc do lokalnego, malego szklarza i tam zapytac. Akurat wtedy mieszkalem w Pruszkowie, poszedlem, zapytalem i pan powiedzial ze bez problemu zrobi gablote pod wymiar. Wymiar 130x30x30 pod pancernik. Cena 120 zl bez podstawki, samo szkło.

Co prawda nie zrobilem do tej pory ale to pokazuje, ze ci mali przedsiebiorcy nie maja raczejnz tym problemu.

Pytalem tez z drugiej strony Warszawy w Dziekanowie Lesnym u producenta luster. Tez bez problemu. Tylko oni chyba juz zmienilibranżę.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
20-12-19 15:58  Odp: [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Odświeżam wątek, bo sam chciałbym zamówić gabloty w Warszawie lub gdzieś obok. Firm w internecie ogłasza się sporo, ale jak przychodzi do zamówienia gabloty to spotykam się ze ścianą - niekompetencji, olewania albo milczenia. Podaję dokładne wymiary, swoje dane, nie zostawiam żadnych wątpliwości i jak dotąd - nic z tego nie wyszło.

Oto firmy, których NIE POLECAM:
https://taniareklama.pl/gabloty-reklamowe-z-plexi - wypełniłem na ich stronie formularz dwa razy, poprawiłem mailem - zero reakcji przez trzy tygodnie
https://plexiwarszawa.pl/gabloty-z-plexi-pleksi/ - jak wyżej
https://folplex.pl/ - dostałem wycenę mailem ale na tym się skończyło. Gość od dwóch tygodni nie jest w stanie odpowiedzieć na proste pytania - gdzie odebrać gablotę i ile trwa realizacja zamówienia.

Do kilku innych wysłałem maile z konkretnym zapotrzebowaniem, minęło kilka dni więc na razie nie podaję (negatywnych) namiarów. Ale czas leci i zaczyna mnie to niepokoić. Wszyscy już wyjechali za granicę, czy jak?


Gablota ma być z PLEXI (polimetakrylan metylu) - czyli nie ze szkła ani z polistyrenu przejrzystego.
--

Post zmieniony (20-12-19 15:59)

 
25-12-19 12:41  Odp: [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Kiedyś u nich zamawialem, nie robią gablot, ale wysyłają płytki plexi na wymiar. Firma javis, robią w Białymstoku i Warszawie.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
25-12-19 13:13  Odp: [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Na Allegro firma Grafer z Paczkowa oferuje gabloty i wykonuje je na dowolny wymiar. Fakt nie jest tanio ale precyzja i wykonanie na świetnym poziomie. Zamawiałem wielokrotnie spore gabloty z przesyłką do Krakowa i nigdy nie było najmniejszego problemu. Gabloty zawsze odpowiednio zabezpieczone. Szanują każdego klienta.

 
25-12-19 13:56  Odp: [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jeśli szukasz gabloty z pleksi, to polecam tę firmę z Bytomia:

https://www.stanplex.pl/

Zamawiałem u nich dużą gabarytowo gablotę (długa na 50cm, wysoka na 80cm), do tego zrobioną z giętej pleksi o grubości 4mm. Z wykonaniem nie było problemu, a sama jakość jest bardzo dobra. Również wysyłka to nie problem- gablota była wysyłana aż do.... Holandii. Nie było żadnych problemów ze strony firmy że tak daleko trzeba wysłać itp itd. Po prostu wzięli ode mnie rysunki, zrobili gablotę, zapakowali w sposób pancerny i wysłali kurierem do NL. Tak więc bardzo polecam :)

--

 
07-01-20 13:39  Odp: [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
ślady 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam
Panowie/Panie pytanie odnośnie gabloty z plexi na model.

Przy wymiarach 65x15x25cm (na niszczyciel) jaką grubość Plexi wybrać?
bo mam do wyboru:
3mm (cena 95netto)
5mm (cena 140netto)

czy 3mm będzie wystarczająca sztywna? czy lepiej dopłacić do tej grubości 5mm?

Z góry dzięki za rade i informację.

 
07-01-20 14:01  Odp: [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Cześć doradzę co nieco jeśli mogę. 3mm zdecydowanie o takich wymiarach wystarczy . malutkie wymiary gablotek na czołg , samochód to 2mm plexi zawsze brać a takie gabaryty i na okręty więkrze to 3mm.
Jesli chodzi o firmę która robi gablotki z plexi to polecam tą firmę w okolicach Warszawy.
http://www.neko.pl/
Fakt nie robią normalnie gablotek modelarskich ale kiedyś robili dla mnie wyjątek i trochę gablot mi porobili. Do tej pory mam w domu i jestem zadowolony . Pięknie kleją na tzw, trzy czyli pleksi gięta . na pancerniki i duże gabaryty też zrobią , ale to trzeba zapytać . Cenowo to różnie wychodziło ale nie zdzierali , warto. Zadzwońcie zapytajcie czy jeszcze takie coś zrobią , hasło Gablotki Modelarskie:)). Pan Michał P.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (07-01-20 14:01)

 
07-01-20 17:36  Odp: [Sklepy] Gablota na modele (Warszawa, Kielce)
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ktoś kiedyś polecał firmę Adplex z Wrocławia. I faktycznie dziś wysłałem zapytanie i dziś mam odpowiedź.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024