FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-06-16 13:49  [R/G] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Chyba lubie modele, ktore nie pasuja mi do niczego.
Ostatnio zauwazylem ze ruskie inzyniery udostepniaja ciekawe wynalazki i tym razem sie nie powstrzymalem. Rzucilem wszystko inne na bok i wydrukowalem.
Temat ciekawy bo ni to budowla, ni rakieta, najbardziej mi podchodzi pod artylerie - przeciwlotnicza.
Sam model po wydruku fajnie wyglada, niemniej waloryzacja stacji mogla by byc delikatniejsza i lepiej dopracowana, ale w gaszczu 'brudow' niedociagniecia gina.
Wg mnie mozna calosc spokojnie calosc pomniejszyc o polowe, aby model byl bardziej kompaktowych wymiarow, ale przypuszczam ze chodzilo tu o trzymanie sie skali pojazdowej.
Wszystkie czesci wydrukowalem na kartonie 180g, potem doczytalem ze to co ma byc naklejane na tekture mozna wydrukowac na 80g, ale uwazam ze lepiej bylo drukowac na tym samym papierze.
Co do czesci do podklejania jest tego duzo jak na sam model bo prawie polowa kartek. Poki co podklejam co potrzeba.

Jak napisalem w temacie zaczynam od podstawki.

Glowna czesc poszka na 1,5 mm reszta na 0,8mm. Zmienilem tez koncepcje laczenia modulow na jedna wrege.
Calosc retuszowana akwarelami, ktore juz maja chya z 20 lat.




Pora isc do gory.
Ogolnie mozna zrobic reszte obrotowa, ale wg mnie mija sie to z celem. Zastanawiam sie tylko nad dwiganiem rakiety.

--

Post zmieniony (18-08-16 14:36)

 
20-06-16 14:38  Odp: [R] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajnie, też na dniach będę zabierał się za ten model, tylko, że ja bede go miał wydrukowanego na papierze 200 g. W takim układzie do podklejenia wystarczy tektura 1 mm?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
20-06-16 19:18  Odp: [R] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Witam
Również uznałem ten model za wart zainteresowania i pobrałem z myślą
o sklejeniu . Temat bardzo oryginalny i będzie fajnie prezentował się na półce.
Będę śledził Twoją relację na bieżąco i życzę powodzenia.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
23-06-16 07:03  Odp: [R] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Pora isc dalej z budowa, czasu malo, dzieci wrzeszcza i czekaja na wakacje.

Nastepny w kolejce uklad obracania calym ustrojstwem. Pare paskow i kolek i calosc gotowa. Mam lekkie zastrzezenie co do tryb ktore podobno tym obracaly, ale przyjme to za znosne uproszczenie.

Tak na dzien dzisiejszy wyglada stopka chatki.



Teraz pora na chatke baby jagi.
Poki co wszystko idealnie pasuje, czego balem sie ze swojeo wydruku.

Perez - 0,8 lub sztywna 0,5 wystarczy. jedyne miejsce gdzie grubosc ma znaczenie to duze pudelko gdzie trzeba podkleic prawie wszystkie boki i 2 wregi. Skrytoklejstwu mowie stanowcze nie.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
25-06-16 14:30  Odp: [R] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Jak juz nozka jest pora na chatke baby Jagi.

Sama chatka jest dosc prosta, Jedynie moge sie dorzucic do rozwiazania szkieletu. lepiej byloby zrobic szkielet osobno i potem go okleic, a nie tak jak jest w modelu wiekszoc wpierw naklejamy i potem razem do kupy. Wszystko pasuje, ale trzeba potem retuszowac 1 mm tekture od spodu w 2 miejscach. Jak juz to zrobilem stwierdzilem, ze mozna by dodrukowac jeden arkusz i miec jako zapas. Coz, madry polak po ....

Z rozpedu zabralem sie za stojak na miotle, bo baba jaga na czyms latac musi.
Zamiast na 1mm tekture nakleilem to co trzeba na 0,8 mm i w zypelnosci wystarcza. Gorna czesc oklejki wyszla mi o pare mm za dluga, reszta pasuje jak ulal. Aby nie bawic sie z retuszem tektury z jednego z zapasow wycialem paski i o wiele lepiej to wyglada.

Pora zabrac sie za reszte stojaka na miotle a potem za sama miotle do baby Jagi.

Calosc narazie na sucho. Wpierw chcialbym zamosowac wyrzutnie do chatki a potem reszte do nozki.



--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
22-07-16 13:09  Odp: [R] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Pora odkurzyc watek.

W miedzyczasie powstala chatka baby jagi i stojak na miotle.

Sama chatka kleila sie dobrze, jedyne co mozna by zmienic to szkielet. Po sklejeniu calosci wszystkie krawedzie od spodu trzeba retuszowac - 1 mm tektura. Projektant mogl podejsc do tego troszke inaczej. Wpierw kompletny szkielet a potem calosc oklejamy.

Stojak na miotle jest w zasadzie bez szkieletu. Tylko boczne elementy sa podkjejone. Tylna scianka byla ciupke za duza. Nie wiem czy miejsca przyklejenia w przedzie sa poprawne gdyz na rysunkachlada ze maja byc og gory nie od dolu jak mam w wydruku. Ale co i jak przekonam sie dopiero pryz montowaniu miotly.

Ramie zrobilem ruchome, ale zasieg nie jest jakis duzy.
Teraz drobne elementy i rakieta.

A tak to wyglada po zlozeniu na sucho.


--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
25-07-16 14:17  Odp: [R] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Nie proznujemy, jedziemy z tematem dalej.

Postanowilem zbudowac czlon rakiety, aby dokonczyc budowe wiezy.
Calosc ogolnie dosc prosta. Zmienilem konstrukcje na polaczenie na jedna wrege i pasek laczacy. Z przodu dorobilem w polowie pierwszego segmentu dodatkowa wrege w ktora trzyma pitot/pret na dziubku.



Jak na skale 1:25 nie bedzie to maly model.
Pora na drobniejsze elementy i skladanie calosci do kupy.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
12-08-16 19:43  Odp: [R] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hej, mam pytanie, czy mógłbyś mi wydrukować (oczywiście za opłata, model z Russkich Inzynierów? (oczywiście za opłata) na odpowiednim papierze w odpowiedniej rozdzielczosci ?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
13-08-16 16:59  Odp: [R] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Powoli bo powoli, ale do przodu.
Rakieta juz jest cala. Skrzydla/lotki sa klejone na styk, troche balem sie takiego rozwiazania, ale jest dosc wytrzymale.



Kolejnym etapem jest drutologia. Tego najbardziej nie lubie w modelach kartonowych. Zastanawialem sie nawet nad wydrukiem kartki z duza powierzchnia zielonego i zrobienia ich z papieru, ale jednak bylyby kwadratowe i nie przekonywalo mnie to.
Postanowilem pobawic sie lutownica. Troche czasu zeszlo, ale efekt zadowalajacy. Na fotkach montaz do lutowania i calosc zrobiona podkladem. Teraz czeka mnie malowanie i suchy pedzel, bo jednolita zielen barierek bedzie sie mocno odznaczac na ciapkach chatki.




--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
13-08-16 17:00  Odp: [R] W-1000, Russkije inzyniery 1:25 od PODSTAWki
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Perez69 - wyslalem mejla.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024