FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-10-18 08:59  [R] HMS Victorious, BM, 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zastanawiałem się, czy jest sens zakładać kolejną n-tą relację kolejnego okrętu, ale faktycznie mieszać wstawki w innej relacji trochę bez sensu, no i jeśli jest zainteresowanie to OK.

Model nabyłem drogą wymiany, od dawna chodził za mną. Coraz bardziej interesuję się powojennymi konstrukcjami lotniskowców. Mam już Karela Doormana ze skośnym pokładem (eks HMS Venerable), ale to waterlinie i prosty modelik ze Scaldis. Victorious to jest właśnie to. Hangar w kształcie prostopadłościanu ma wewnątrz nadrukowane elementy ścian, sufitu i czarny pokład z białymi pasami. Szyby otwartych wind też są. Na to wchodzi jak widać taki „podpokład”, na który naklei się 1 mm kolorowy pokład właściwy.

Jak to w brytyjskich lotniskowcach, najwięcej jest zabawy na pokładzie dziobowym i rufowym, po których zamknięciu można iść dalej, przykleić pokład itd. To już 3ci model brytyjskiego lotniskowca jaki wykonuję i właśnie bardzo podobnie jest z tymi pokładami: dziobowym i rufowym. Tylko W Colosie zamiast kabestanów była wyciągarka kotwiczna.
Victorious jest bardzo zdetalizowany. Na każdy kabestan wchodzi chyba ok. 20 elementów. Model sklejam weekendowo u żony w Świebodzicach, ona szyje hobbystycznie, ja dłubię i tak oglądając razem kojeny sezon…JAGA w salonie urządzonym na wspólną pracownię ;) Więc tematycznie niedaleko, komandor Harmon Rab i pułkownik Sara McKenzie, lotniskowce, Tomcaty, sala sądowa, itp. na ekranie i kartonowe dłubanie.

Powiem tylko, że w gablocie stoją też sklejone szkielety USS Baltimore i HMS Londona, też czekają na swoją kolej obklejania kadłuba ;)















--

Post zmieniony (03-01-19 08:27)

 
18-10-18 09:48  Odp: [R] HMS Victorious, BM, 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Ech, Ty wielbicielu szkieletów. Ale podglądam
Pzdr

 
18-10-18 11:19  Odp: [R] HMS Victorious, BM, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Sven, możesz dać namiary na te pomarańczowe nici?

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
18-10-18 13:55  Odp: [R] HMS Victorious, BM, 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie wiem, wziąłem to co było u żony: jutro zobaczę, ma tego całą gamę tęczy, miały być pastelowe ale znalazłem takie. Mam za to inne pytanie, skończyły mi się zapasy łańcucha mosiężnego 3,8 x 2,8 mm (RB model), ale w tym rozmiarze nigdzie nie można tego dostać, tylko na zamówienie z długim czasem oczekiwania. Wie ktoś może dlaczego tak kiepsko jest teraz z dostępnością łańcuszków do modeli okrętów?

Edit: tutaj mają tego multum:

https://www.koralina.pl/e-sklep/chains

--

Post zmieniony (18-10-18 14:56)

 
18-10-18 20:32  Odp: [R] HMS Victorious, BM, 1:200
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zasiadam i kibicuję.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-10-18 21:27  Odp: [R] HMS Victorious, BM, 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

JA także zasiadam i kibicuję, miałem kiedyś go w planach ale jakoś minęło natchnienie na ten model, ale mam nadzieje że dzięki twojej relacji wena wróci i także go w przyszłości popełnię ;)

 
20-10-18 15:28  Odp: [R] HMS Victorious, BM, 1:200
Art1980 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ja też zasiadam zwłaszcza że ostatnio pytalem o nowoczesne lotniskowce i namawiałeś do kupna tego modelu. I już był w koszyku ale zrezygnowałem poczekam na coś polskiego wydawcy, będę wiernie kibicował mam nadzieję że dojdzie dalej niż do szkieletu 😃

--

 
20-10-18 19:13  Odp: [R] HMS Victorious, BM, 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jest dalej: hangar, szyby wind i wyposażane pokłady. Tradycyjnie pelikanowe stopery łańcuchów.

Nić na bębnach to jakaś poliestrowa, na opakowaniu pisze: "100% POLYESTER SEWING THREAD".



--

Post zmieniony (03-01-19 08:21)

 
01-11-18 13:29  Odp: [R] HMS Victorious, BM, 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zanim zamknę pokład dziobowy, którego wyposażenie stanie się niemal niewidoczne zdjęcie dokumentujące:



Powoli szykuje się pokład startowy



--

Post zmieniony (03-01-19 08:21)

 
01-11-18 18:39  Odp: [R] HMS Victorious, BM, 1:200
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Różne odcienie koloru na arkuszach, czy mi się wydaje?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024