FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-05-18 02:03  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Skrzydło dolne, o ile można je tak nazwać? I osłona silnika. Starałem się jak mogłem najlepiej, ale i tak nie wyszło idealnie. Jeszcze długa droga do ładnych wyobleń przede mną.

[/URL]



W następnym odcinku:


--

Post zmieniony (28-01-19 00:21)

 
05-05-18 00:27  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powoli zbliżam się do końca z kabiną.

[/URL]

Jak widać została górna część rozcięta wstępnie na dwa elementy (a ostatecznie zostanie przecięta na trzy), bo nie będę zamykał środka. W tym modelu będzie można zobaczyć całe wnętrze. Zresztą nie rozumiem tego typu podejścia, że robi się cały środek a następnie go zamyka, aby móc go jedynie obejrzeć na zdjęciach. Ale to tylko takie moje zdanie.

I rzut oka na całość w kabinie do tej pory.

[/URL]

Teraz dopiero na to wpadłem, że część z Was może się zastanawiać dlaczego większość moich zdjęć jest okrągła. Otóż zdjęcia robię przez zegarmistrzowskie szkło powiększające, dlatego obiektyw łapie obudowę szkła.

--

Post zmieniony (28-01-19 00:30)

 
05-05-18 00:50  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czy ktokolwiek dysponuje zdjęciami fotela pilota z tego samolotu?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
05-05-18 10:07  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Replika Fokker EV

Odrestaurowany (brak pasów bocznych)

Powodzenia w budowie życzę.

Post zmieniony (05-05-18 10:10)

 
24-01-22 22:23  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie ponownie!

Tak, wiem, zaskoczenie... Po trzech latach z szafy wypadł trup. Dlaczego? Bo podjąłem sobie solennie, że w tym roku wezmę się za kończenie rozgrzebanych i zapomnianych modeli. Nawet, jak postawiłem na nich krzyżyk. A dlaczego na tym modelu postawiłem krzyżyk? Ano dlatego, że starałem się najlepiej jak mogłem, chciałem pokazać wnętrze, aż kolega bierze kadłub do ręki i mówi, że szkielet przeszkadza... Bo jakby 1 mm szkieletu pomnożyć jako skalę, wyjdzie, że samolot jest obity 33 mm sklejką...

Model jednak nie wykonał manewru Cevy, bo trochę serca włożyłem. Nawet chciałem go komuś podarować. Ale ostatecznie na płacie zacząłem ćwiczyć wykonywanie wyobleń i został. Leżał trzy lata. Aż po Dornierze i kilku innych powróciła ochota na wielką wojnę. Padło przyrzeczenie, a ponieważ Fokker był w najbardziej zaawansowanym stadium prac i konkurs modelarski blisko, to przysiadłem i w tydzień ukończyłem. Codziennie po kilka godzin i poszło.

Fotel pilota:



Atu sposób robienia sprzączek. Na pensetę o zadanym kształcie zawijam drut (kilka razy) i rozcinam. Najładniejsza sprzączka idzie na oklejenie, reszta do kosza



Poprzednia busola nie wytrzymała próby czasu, zrobiłem nową lepszą:



Silnik, tutaj posiłkowałem się mocno zdjęciami. I to chyba jest moje fatum, że ten tak samo jak w Gee Bee po walorce też nie chciał wejść w osłonę. Ale ostatecznie się udało. Stwierdzam, że owijanie jest lepsze od wycinania 500 krążków, dlaczego tak twierdzę - zobaczycie w następnej odsłonie.

























Karabiny maszynowe. Tu chciałem zrobić coś czego jeszcze nikt nie robił. Stwierdziłem, że pokuszę się o podnoszoną pokrywę komory zamkowej. Udało się :) Celownik to było morderstwo...















Poszycie kabiny zrobiłem tak, że jest demontowalne, widać pięknie cały środek.

Płat, aby zdążyć na konkurs wziąłem stary, zdarłem poprzednie poszycie i z nowej wycinanki wziąłem nowe. Kleiło się samo, lekko momentami oszlifowałem i finał. Poskładany do kupy i finał.









Usterzenie i linki do sterów



I rzut oka na całość:





















Uwaga, to nie jest koniec relacji... Teraz ciąg dalszy, czyli model po poprawkach, robiony na podstawie materiałów od Ryszarda. Ten będzie miał w sobie jeszcze więcej i będzie miał poprawione to, co tutaj zawaliłem. No i diabelnie chciałbym z nim zdążyć na Redę, bo pewnie Ryszard się wybierze. A zatem...

Ciąg dalszy nastąpi!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-01-22 22:51  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

I to jest duży plus trupów z szafy- jeszcze się styczeń nie skończył, a Ty juz masz na koncie jeden ukończony model w tym roku:-)
Ciekawe, ile tam jeszcze tego u Ciebie leży:-)
Trzy lata... co to jest:-)
Sympatyczny model, bardzo fajnie wyszedł:-) Gratulacje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-01-22 22:56  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam ich 11...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-01-22 23:06  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mucha - kończ zaległości, wszak przy nich okres oczekiwania na galerię końcową jest krótszy ;-)
Wychodzi Ci to zawsze ciekawie , zatem do dzieła!
No i zamiast mozolnych wygibasów z soczewką dla robienia mikrofotografii, zachęcam do korzystania z aplikacji „lupa” ( ja taką mam w moim Samsungu...).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-01-22 23:30  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witam w klubie. U mnie też cała "trupiarnia" i solenna przysięga, że coś z niej skończę. W zeszłym roku mówiłem tak samo i jeden model udało mi się w ten sposób doprowadzić do finału. Obstawiałem właśnie tego Fokkera w innym malowaniu, w nowym wydaniu KK, ale widzę, że jak nie zacznę swojego, to Paweł nie wyda nowego ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-01-22 10:21  Odp: [R] Fokker EV MM 7/98
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rafał - znam ten ból... ;-D

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024