FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-04-19 14:48  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Sławko   

Dauntless. Sposobów jest kilka, można wydrukować samemu na drukarce atramentowej, laserowej lub oddać do jakiejś firmy poligraficznej.

Ja akurat drukowałem w domu na atramentówce i tu mogę coś podpowiedzieć.
Gramaturę papieru kangaroo podał na arkuszach - 160 g/m2 - trzeba zwrócić uwagę, czy drukarka obsługuje taki rodzaj papieru, powinna być informacja gdzieś w instrukcji obsługi.
Przy wydrukach jakichkolwiek a w szczególności przy PDF-ach trzeba sprawdzić czy sterownik bądź program nie próbuje przeskalować wydruku dopasowując go do formatu papieru - zawsze należy wybierać wydruk w oryginalnym rozmiarze (w PDF opcja "faktyczny rozmiar").
Dobre wyniki uzyskiwałem na drukarce Canona MG5350 drukując na papierze z bloku technicznego firmy Canson (gramatura chyba 170 albo 180 g/m2). Nie pamiętam dobrze jaki ustawiałem wybór papieru w sterowniku drukarki ale to chyba był jakiś papier wysokiej rozdzielczości premium czy coś w tym stylu. Nie było to raczej ustawienie dla papierów fotograficznych.
Taki wydruk trzeba sobie zabezpieczyć by tusz się nie rozmywał w trakcie budowy modelu, u mnie dobrze sprawdził się popularny impregnat do drewna - Capon.

 
10-04-19 10:30  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Skonczylem oplamowanie modelu. Zrobilem dwie wersje, jedna samolotu z jednostek obrony Japonji (z szerokim bialym pasem na tylnym kadlubie i skrzydlach) i drugi z rozmazanymi plamami z jednostki operujacej poza Japonja.



Juz sie prawie zdecydowalem zaprojektowac Ki-46-III jako nastepny model.

 
10-04-19 12:47  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Byłoby SUPER gdybyś zaprojektował Ki-46-III i go udostępnił. Od czasu wydania z Malego Modelarza (tam wersja Kai była, ale chyba rozpoznawcza jest ładniejsza) mam do niego ogromny sentyment.

 
10-04-19 13:32  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dobra robota! Mi się bardzo podoba ten z białymi pasami.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
10-04-19 13:47  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Sławko   

Grafika pierwsza klasa :)
Mnie akurat bardziej urzekła wersja z rozmytymi plamami ale i ta z białym pasem też kusi.
Przyjemnie było by popracować z takim modelem.

 
10-04-19 20:16  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie wiem co przysparza mi szybsze bicie serca. Czy perspektywa tego modelu w maskowaniu łaciatym, czy ten zapowiadany Ki 46...

Czekamy zatem na link do pobrania tych łaciatych piękności :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
16-04-19 08:19  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Kleje wersje z rozmazanymi plamami. Jak skoncze to ten model udostepnie i natychmiast zaczne kleic ten drugi.



--

 
16-04-19 12:16  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Na początku chciałem Ci bardzo podziękować za Twoją robotę, niepotrzebnie udostępniasz to za darmo, ale Twoja sprawa. Robisz wspaniałą robotę, tyle ciekawych tematów; Val KI-45, Kate, potem K-46. Naprawdę jestem w niebo wzięty. kontrastuje to do tego co oferuje większość wydawców i projektantów, czyli stare oklepane tematy typu P-24, P-11 czy Me-109 i Spity... A tu nagle taki wysypek ... Może pokusiesz się w przyszłości o Aichi B7a i następce Kate, Nakajimę B6N2 Jill...
Pozdrawiam i powodzenia.

Post zmieniony (29-04-19 21:07)

 
17-04-19 20:46  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Andrew, jesteś świetnym facetem, dziękuję bardzo za wspaniałe modele! Te arcydzieła! Chciałbym poznać los twojego modelu MiG-21, czy masz ochotę umieścić go w innym sklepie, na przykład na stronie internetowej Emila Zarkova http://zarkovmodels.com? Bardzo chciałbym kupić twój model w plikach PDF.
--------
Nadal możesz robić to, co MaksArt zrobił w swoich modelach - podaj szczegóły tłumaczenia "materialnej wdzięczności")

Post zmieniony (17-04-19 21:32)

 
17-04-19 21:11  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

A jak fajnie byłoby zobaczyć MiG-25 w swoim wykonaniu ...

 
26-04-19 07:58  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Sonczylem wersje z rozmazanymi plamami.



W rezultacie tego klejenia zrobilem kilka malych modyfikacji. Oszklenie kabiny pilota jakos pasowalo gorzej niz w pierwszej wersji, wiec je tez zmodyfikuje.

Ostatnie zdjecie to oslona silnika w wersji z nierozmazanymi plamami. Jak widac te plamy lacza sie dobrze, ale przy polaczeniu skrzydla-kadlub trzeba bedzie zrobic kilka malych zmian.

Co do Mig-21- model w trzech wersjach jest gotowy. Nie mam kompletu zdjec z budowy ale co jest pomoze w klejeniu a model nie jest skomplikowany. Wolalbym go skleic i zrobic instrukce jak do Ki-45 ale OK, postaram sie go "wydac" (darmowo do sciagniecia) powiedzmy w nastepnych 2 tygodniach.

Co do innych japonskich samolotow.
Aichi B7a chyba zaprojektuje bo jego bryla jest stosunkowo prosta i nadaje sie do "recznego" projektowania. Ale mam kilka zaczetych i nawet prawie skonczonych modeli do ktorych musze sie zdyscyplinowac i skonczyc.

--

 
26-04-19 08:20  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Bardzo pięknie !
Gratuluję i Dziękuję !

Pozdrawiam.

 
26-04-19 09:08  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo ładnie się prezentuje. Dziękuję za możliwośc darmowego ściągnięcia Twoich modeli.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
26-04-19 11:14  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Andrew, cześć! Wspaniałe wiadomości, dziękuję bardzo za wszystkie modele !!! Naprawdę nie mogę się doczekać MiG! Powodzenia dla ciebie !!!!
--------
Kamuflaż Ki-45 jest również nieporównywalny z resztą twoich modeli, dziełem sztuki ... co za przyjemność nawet po prostu rozważyć twoje prace!

 
26-04-19 17:24  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
mario9 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Za wszystkie modele dzięki serdeczne:)
Jednak za Mig-21 szczególne dzięki:)
Już nie mogę się doczekać aż wezmę go na matę.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
29-04-19 16:17  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Kangaroo, a udostępniasz gdzieś tego ciapatego Toryu do pobrania, bo świetny jest? Jak widzę, to dałeś się namówić na Ryuseia :)

 
29-04-19 21:05  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Na samym początku chciałem Ci bardzo podziękować za Twoja ciężką i owocną pracę. Coś niesamowitego. W ciągu dwóch miesięcy wydałeś więcej nowość niż inni projektanci z naszego podwórka razem wzięci. Wielkie dzięki! Mam kilka pytań ale może nie wszystko na raz. Co do Ki-45 z łatami to faktycznie, przejście skrzydła-kadłub wymagają poprawek bo plamy się rozchodzą i widać różnice w odcieniach. Kołpaki śmigieł też są jakieś krzywe w stosunku do siebie ale to chyba nie wina opracowania bo w poprzednim było wszystko ok. No i kabina faktycznie jakoś troszkę się wygina do środka. Ale to jest chyba wszystko proste do naprawy, zważywszy na fakt że w poprzednim modelu tego nie było... Czekam teraz na KI-46 mam nadzieje że we wszystkich trzech wersjach. Potem Aichi B7a i byłoby wspaniale zobaczyć tego B6N2. To by było prawdziwe HALO na kartonie. Zaskoczenie dziesięciolecia. Może podołasz tematowi..;-) Pozdrawiam i dziękuję. Owocnej pracy!!!

 
13-05-19 11:57  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

To jest jednak dosyc pracochlonny model- sklejenie tej wersji zajelo mi prawie 13 dni intensywnego klejenia.



Linki do modeli

https://www73.zippyshare.com/v/a3Sro5ck/file.html
https://www73.zippyshare.com/v/wftOCA19/file.html
https://www73.zippyshare.com/v/08EW783O/file.html

 
13-05-19 12:51  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Andrew, cześć! Dziękuję bardzo za tak wspaniały prezent, przepraszam, że straciłem chęć zrobienia samolotów z czasów II wojny światowej. Naprawdę nie mogę się doczekać Twojego MiG-21F, jeśli jestem gotów zapłacić za wzory w formacie PDF, przygotowałem już nożyczki, papier i drukarkę)

 
13-05-19 20:08  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

kangaroo chłopie .. szacun, jesteś wielki!

 
13-05-19 22:31  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

No dobra poszło....

Post zmieniony (13-05-19 22:35)

 
13-05-19 22:43  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziękuję, jesteś fantastyczny.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-05-19 23:42  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Brak instrukcji.

 
14-05-19 02:52  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Mirek 



 - 2

Andrew,
Swietna robota i wielkie dzieki za udostepnienie modeli.

Dauntless,
Instrukcja jest ta sama co do poprzedniej wersji - zmiana kamuflazu nie ma przeciez znaczenia.

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
14-05-19 06:38  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Bardzo ładnie.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
14-05-19 09:44  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wielkie dzięki

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
14-05-19 10:30  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuję!

 
14-05-19 15:02  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Niestety nie mogę pobrac tych modeli bo z tymi linkami jest coś nie tak.Czy może ktoś mi podesłac juz pobrane modele.Z góry dziekuje.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-05-19 16:09  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Mam tą samą prośbę co Jorzik.

Dzięki
Berp@wp.pl

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
14-05-19 16:10  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Greg77   

Jorzik - poszło , BERP - idzie

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
14-05-19 20:01  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Greg 77 bardzo Ci dziękuję,
Andrew wspaniała modelarska robota, dziękuję za udostępnienie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
15-05-19 00:21  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Dzięki za model, ale zmian w plamach na przejściu skrzydło-kadłub nie zrobiłeś chyba żadnych, przynajmniej takich nie widzę....

 
22-05-19 18:56  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Andrew, cześć!) Jak się mają sprawy z MiG-21?

 
23-05-19 20:06  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

no właśnie co tam dalej z Ki-46 i Aichi D7a...

 
10-06-19 15:18  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Piotr 73   

Kangaroo modele Ki 45 są super. Mam prośbę czy nie można by do nich dodać masztu antenowego (należy przy tym pamiętać, że był montowany w różnym miejscu w zależności od wersji to znaczy w samolotach bez uzbrojenia w postaci działek 20mm Ho-5 montowanych skośnie na grzbiecie kadłuba czyli Ki-45 Kai Hei maszt był montowany za osłoną kabiny pilota (dobrze jest to widoczne na dołączonym zdjęciu:

https://laststandonzombieisland.files.wordpress.com/2014/04/ki45-left-to-rot.jpg

W wersji z działkami 20mm Ho-5 montowanymi skośnie na grzbiecie kadłuba czyli Ki-45 Kai Tei maszt był montowany za nimi po środku między kabinami tak jak na tym zdjęciu:

http://albumwar2.com/wp-content/uploads/2018/09/05547-728x920.jpg

Można by również w części oznaczonej w modelu nr F2d zaznaczyć otwór na lufę działka 37mm Ho-203 umieszczanego w nosie samolotu jak na zamieszczonych zdjęciach:

https://s3.eu-west-2.amazonaws.com/abpic-media-eu-production/pictures/full_size_0181/1272539-large.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/Japanese_Kawasaki_Ki-45_Toryu_aircraft_at_Kallang_Airport%2C_Singapore_-_194509.jpg

https://s3-ap-southeast-2.amazonaws.com/awm-media/collection/OG1449/screen/4090683.JPG

Przy sklejaniu modelu w wersji z działkami 20mm Ho-5 montowanymi skośnie na grzbiecie kadłuba czyli Ki-45 Kai Tei należy pamiętać aby nie montować lufy działka 20mm Ho-3 umieszczanego w wycięciu pod kadłubem (w tej wersji było zdemontowane). Różnice w wersjach uzbrojenia ładnie wyjaśnia instrukcja modelu Ki 45 wydanego przez Zoukei-Mura (short nose & long nose)

https://2.bp.blogspot.com/-G9NQQUUg1LA/XJJJrfrg5_I/AAAAAAAClLQ/ahTBS3xc71guEweNLUDP3WQ6I8hMU62uwCLcBGAs/s1600/Zoukei-Mura%2BKi-45%2BToryu%2BNick%2B%25288%2529.jpg

Pozdrawiam
Piotr
PS.
Nie mogę już się doczekać zapowiadanego Ki-46

 
10-06-19 16:26  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Greg77   

Piotr 73 - a nie przeginasz???

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
10-06-19 17:54  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

No bez jaj. Taki maszt to sam możesz sobie dorobić i przykleić tam gdzie chcesz w zależności od wersji.

--
Pozdrawiam!

 
11-06-19 01:08  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Piotr 73   

Jasiek pewnie, że mogę sobie dorobić i przykleić maszt antenowy tylko proszę podaj jego wymiary w skali 1/33 jakiej powinien być wysokości i szerokości,bo nie mam planów modelarskich Ki 45. Może również mi powiesz ile powinna wynosić średnica otworu na lufę działka umieszczonego w nosie, bo to też mogę sobie dorobić.
Pozdrawiam

 
11-06-19 07:48  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
mario9 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Piotr73 z całym szacunkiem do Ciebie, ale to już jest szczyt lenistwa:(
Można z netu ściągnąć jakikolwiek rysunek tego samolotu, jego wymiary i poprostu przeskalować do odpowiedniej skali (1-33). Zajmuje to przysłowiowe 5 min.


P.S. To już lekka przesada zawracać „cztery litery” takimi drobiazgami osobie, która za darmo udostępniła, czego wręcz nie musiała robić, tak wspaniałe modele.

--

Post zmieniony (11-06-19 07:53)

 
02-07-19 14:07  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

A ja w sumie cieszę się że napisałeś bo przynajmniej dowiedziałem się czegoś co mnie interesowało, mianowicie problemu uzbrojenia. Też mi coś tu nie pasowało. Może napiszesz coś więcej?? Myślisz że tylni karabin obserwatora powinien być w wersji z działkami na grzbiecie??? Nigdzie nie widziałem takiego zdjęcia. Pisz. Pozdrawiam

 
04-07-19 14:57  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Piotr 73   

Dauntlles cieszę się, że przynajmniej Tobie przydały się informacje dotyczące uzbrojenia stosowanego w Ki-45. Sporo ciekawostek o tym samolocie można znaleźć w artykule autorstwa Leszka A. Wieliczko zamieszczonym w Militariach XX wieku nr 5/2014(cz.1) i nr 6/2014(cz.2). Odnośnie stosowania tylnego karabinu w kabinie obserwatora w wersji z działkami na grzbiecie zacytuję informację z wymienionego wcześniej artykułu „W celu zmniejszenia masy, a tym samym choćby minimalnego zwiększenia prędkości wznoszenia i pułapu usunięto działko Ho-3 (chodzi o te umieszczone na spodzie kadłuba), a ponadto w akcjach bojowych często rezygnowano z drugiego członka załogi, w związku z tym demontowano także ruchomy karabin maszynowy”. To tłumaczy, dlaczego na dostępnych zdjęciach tej wersji nie można się go dopatrzyć. Osobiście udało mi się znaleźć w sieci jedynie jedno zdjęcie tej wersji Ki-45 z pozostawionym karabinem http://www.ijaafphotos.com/jbwki451.htm (samolot w górnym rzędzie zdjęć ze strony trzeciej).

 
05-07-19 21:03  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Dzięki przydatna sprawa. Coś ani widu a ni słych o KI-46

 
16-12-19 16:35  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Gnom Leśny   

witam
Mam takie pytanie do autora. Jak ten model drukować? Chodzi mi tutaj o to jakie opcje zaznaczyć w ekranie głównym drukowania pliku pdf. czy ma być dopasowany do kartki czy bez skali? Pytam bo nie chciałbym takiej sytuacji że wydrukuję ten model i okaże się że będzie się kaszanić przy klejeniu, jak to miało miejsce gdy robiłem takao z digital navy.

 
17-12-19 20:50  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Kangoo raczej Ci nie odpisze. Co ja mogę od siebie napisać... Drukowałem u siebie w mieście w DMK studio, to chyba studio poligraficzne. Mają tam lepszy sprzęt. Drukowali na Konica c14000. Druk cyfrowy. Przede wszystkim papier, grubość ok. 170 gr ale może być grubszy, sam zdecydujesz. Najlepszy jest ich papier, satynowy bo jak wydrukujesz na kupionym przez siebie bloku np. Cansona będą widoczne nieładne refleksy światła. Na ich papierze tego nie ma. Druki dwóstronne Kangoo spasował idealnie więc nie powinno być problemu. Ważny jest kierunek drukowania !!!! Czyli jak masz kartkę a3 to drukujesz części w poprzek. Zresztą jak pójdziesz to sprawdź lub zapytaj o kierunek włókien papieru, i dopasuj tak by części kadłuba były wzdłuż tych włókien, bo to krytyczne przy drukowaniu modelu. Możesz wziąć jedną kartkę papieru i zagiąć ją tak jak kadłub i dowiesz się jak drukować. Przyznam szczerze że od strony graficznej Kangoo przygotował to naprawdę świetnie... Kolory są niesamowite.

 
17-12-19 21:39  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Sławko   

Jeśli drukowanie z PDF to tylko bez skalowania, w oryginalnym rozmiarze.
Jakakolwiek opcja zaznaczona odnośnie dopasowania zmieni proporcje wymiarów i części z różnych arkuszy mogą do siebie nie pasować.

 
17-12-19 22:00  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Dokładnie tam nic nie trzeba skalować, w oryginalnym rozmiarze.

 
17-12-19 22:12  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

I zdecydowanie odradzam domowe zabawy z tym. Jak masz gdzie to idź do profesjonalistów. Bo na pewno nie osiągniesz takiego efektu na domowym sprzęcie. Lepiej wydać 20-40 zł i drukować na sprzęcie wartym kilkadziesiąt tysięcy. Ciekawą opcja jest równie foliowanie części. Np. niektóre elementy wnętrza, zegary , fotel itp. możesz pokryć cieką warstwą folii i wydrukować na grubym papierze. I efekt jest extra.

 
17-12-19 22:25  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Gnom Leśny   

Sławko- dziękuje, napisałeś konkret który oczekiwałem w przeciwieństwie do dauntlessa.

 
17-12-19 23:07  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Ksywe masz nie od parady..;-)

 
17-12-19 23:23  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Może napisze tak: chętnie zaczekam jak wydrukujesz swój model domową metodą i pokarzesz go na forum, potem ja pokarzę co ja wydrukowałem w studio, i w tedy zobaczymy czy nie napisałem nic konkretnego... ;-) uśmiechnę się tylko do własnych myśli.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024