FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
04-07-19 14:57  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Piotr 73   

Dauntlles cieszę się, że przynajmniej Tobie przydały się informacje dotyczące uzbrojenia stosowanego w Ki-45. Sporo ciekawostek o tym samolocie można znaleźć w artykule autorstwa Leszka A. Wieliczko zamieszczonym w Militariach XX wieku nr 5/2014(cz.1) i nr 6/2014(cz.2). Odnośnie stosowania tylnego karabinu w kabinie obserwatora w wersji z działkami na grzbiecie zacytuję informację z wymienionego wcześniej artykułu „W celu zmniejszenia masy, a tym samym choćby minimalnego zwiększenia prędkości wznoszenia i pułapu usunięto działko Ho-3 (chodzi o te umieszczone na spodzie kadłuba), a ponadto w akcjach bojowych często rezygnowano z drugiego członka załogi, w związku z tym demontowano także ruchomy karabin maszynowy”. To tłumaczy, dlaczego na dostępnych zdjęciach tej wersji nie można się go dopatrzyć. Osobiście udało mi się znaleźć w sieci jedynie jedno zdjęcie tej wersji Ki-45 z pozostawionym karabinem http://www.ijaafphotos.com/jbwki451.htm (samolot w górnym rzędzie zdjęć ze strony trzeciej).

 
05-07-19 21:03  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Dzięki przydatna sprawa. Coś ani widu a ni słych o KI-46

 
16-12-19 16:35  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Gnom Leśny   

witam
Mam takie pytanie do autora. Jak ten model drukować? Chodzi mi tutaj o to jakie opcje zaznaczyć w ekranie głównym drukowania pliku pdf. czy ma być dopasowany do kartki czy bez skali? Pytam bo nie chciałbym takiej sytuacji że wydrukuję ten model i okaże się że będzie się kaszanić przy klejeniu, jak to miało miejsce gdy robiłem takao z digital navy.

 
17-12-19 20:50  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Kangoo raczej Ci nie odpisze. Co ja mogę od siebie napisać... Drukowałem u siebie w mieście w DMK studio, to chyba studio poligraficzne. Mają tam lepszy sprzęt. Drukowali na Konica c14000. Druk cyfrowy. Przede wszystkim papier, grubość ok. 170 gr ale może być grubszy, sam zdecydujesz. Najlepszy jest ich papier, satynowy bo jak wydrukujesz na kupionym przez siebie bloku np. Cansona będą widoczne nieładne refleksy światła. Na ich papierze tego nie ma. Druki dwóstronne Kangoo spasował idealnie więc nie powinno być problemu. Ważny jest kierunek drukowania !!!! Czyli jak masz kartkę a3 to drukujesz części w poprzek. Zresztą jak pójdziesz to sprawdź lub zapytaj o kierunek włókien papieru, i dopasuj tak by części kadłuba były wzdłuż tych włókien, bo to krytyczne przy drukowaniu modelu. Możesz wziąć jedną kartkę papieru i zagiąć ją tak jak kadłub i dowiesz się jak drukować. Przyznam szczerze że od strony graficznej Kangoo przygotował to naprawdę świetnie... Kolory są niesamowite.

 
17-12-19 21:39  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Sławko   

Jeśli drukowanie z PDF to tylko bez skalowania, w oryginalnym rozmiarze.
Jakakolwiek opcja zaznaczona odnośnie dopasowania zmieni proporcje wymiarów i części z różnych arkuszy mogą do siebie nie pasować.

 
17-12-19 22:00  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Dokładnie tam nic nie trzeba skalować, w oryginalnym rozmiarze.

 
17-12-19 22:12  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

I zdecydowanie odradzam domowe zabawy z tym. Jak masz gdzie to idź do profesjonalistów. Bo na pewno nie osiągniesz takiego efektu na domowym sprzęcie. Lepiej wydać 20-40 zł i drukować na sprzęcie wartym kilkadziesiąt tysięcy. Ciekawą opcja jest równie foliowanie części. Np. niektóre elementy wnętrza, zegary , fotel itp. możesz pokryć cieką warstwą folii i wydrukować na grubym papierze. I efekt jest extra.

 
17-12-19 22:25  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Gnom Leśny   

Sławko- dziękuje, napisałeś konkret który oczekiwałem w przeciwieństwie do dauntlessa.

 
17-12-19 23:07  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Ksywe masz nie od parady..;-)

 
17-12-19 23:23  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Może napisze tak: chętnie zaczekam jak wydrukujesz swój model domową metodą i pokarzesz go na forum, potem ja pokarzę co ja wydrukowałem w studio, i w tedy zobaczymy czy nie napisałem nic konkretnego... ;-) uśmiechnę się tylko do własnych myśli.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024