FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-04-19 14:56  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@Zdzisław tak ten "kraciasty" jest od Lance'a, jest jeszcze przed szpachlowaniem. Wcześniej zrobiłem tego z MM ale pooglądałem różne modele i relacje i zdecydowałem się podejść do tematu od nowa.
@Grigorij jeśli chodzi o wręgi to robiłem podposzycie z kartonu 1mm. Tutaj uwaga zrobiłem szkielet z wręg grubości 2mm a podposzycie jak już pisałem z kartonu 1mm. Myślałem, że będzie OK bo karton grubszy a okazało się że po szpachlowaniu zaczął pękać. Robię też Burzę i tam użyłem na wszystko kartonu 1mm i nic nie pęka mimo, że leży już kilka miesięcy.

 
09-04-19 15:31  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Grigorij     

w porządku też tak robię ,
mi raczej chodziło o tę właśnie szpachlę
bo TAMIYA/ą CEMENT PUTTY to chyba za drogo wyjdzie i na "za bogato" ??? :((

 
09-04-19 16:56  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@Grigorij no coś Ty chcesz zbankrutować? :) Zwykła szpachla uniwersalna, którą możesz kupić w Casto nic więcej.

 
09-04-19 17:13  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się koncepcja i wykonanie,czekam na postępy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-04-19 18:02  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Gdaś 

 

Cześć
Na jaki klej kleiłeś , bo chyba nie budziem , i drugie pytanko czy wzmacniałeś lub impregnowałeś czymś karton , brzegi wręg przed szpachlowaniem , szlifowaniem , glutem czy innymi specyfikami

--
uszanowanko gdaś

 
09-04-19 18:18  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Grigorij     

no właśnie nie chcę :))
a tutaj widzę efekt taki jaki chciałbym osiągnąć.
Jakiś konkretny producent czy Casto i tylko ten z ich produktów "zamarkowanych" dla nich ???

Post zmieniony (09-04-19 18:19)

 
09-04-19 18:24  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@Gdaś niestety musiałem opanować klejenie na gluta. Zakupiłem dwa rodzaje, rzadki i półgęsty. Rzadkim impregnowałem brzegi szkieletu i podposzycie (dostaje wtedy niesamowitą sztywność). Półgęstym robiłem oklejanie kadłuba imitacją blach. Niestety nie wiem dlaczego ale wszelkiego rodzaju kleje nie trzymają na podkładzie Tamiyi, przynajmniej u mnie. Dlatego musiałem użyć cyjanoakrylu.

 
09-04-19 18:36  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Grigorij     

bo na podkładzie Tamyi trzymają tylko farbki Tamyi
- tak więc podkład Tamyi
- farbka w sprayu Tamyi
- i dedykowana farbka do dwóch powyższych
Jeśli Kolega wcześniej nie zbankrutuje i nie zrobią się zacieki, bądź kolorek nie wyjdzie transparent - to się uda.
Sprawdzone na Mercedesach 170 Va z Hellera i tychże ze Schreiben Bogen.

 
10-04-19 07:40  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wolfik   

Ja mam natomiast pytanie o to jak wykonujesz bulaje w kadłubie?

 
10-04-19 08:52  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@wolfik standardowo jak wszyscy problemem było malowanie. Rozwiązałem to tak, że przed malowaniem maluję je maskolem. Po malowaniu ściągam maskol i ewentualnie jakieś odpryski retuszuję pędzelkiem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024