FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
21-04-22 22:21  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Parę drobiazgów przy których było sporo frajdy, jednak to fajna rzecz posiedzieć i się podłubać w kartonie :)







--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
11-06-22 09:17  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Chciałbym podpytać czy są jakieś inne techniki wykonywania drutologii kominów, wyrzutni torped czy dział m.in. IJN innej niż te pokazane w tej relacji:
https://www.youtube.com/watch?v=Q-86d9i1DJk

chodzi mi o to żę:
1) technika wklejania w nie sklejoną owijkę/obudowę od wewnątrz drucików zagiętych w haczyk
ZALETY:
- po wklejeniu trudniej od zewnątrz przypadkowo wepchnąć drucik do środka
WADY
- musi być dostęp do wewnątrz detalu czyli potem z przygotowanym "jeżem" drucików trzeba operować - łątwo o uszkodzenie

2) technika wklejania w gotowej bryle od zewnątrz
ZALETY:
- łatwiejsze do wykonania
WADY
- łatwiej przypadkowo wepchnąć drucik do środka

Ma ktoś inny patent na te operacje? Mi chodzi po głowie aby od środka cale powierzchnie detali wyklejać czymś grubszym jakąś drobna pianką czy coś, po to aby wbijane i wklejane druciki z zewnątrz do gotowej bryły, miały większa powierzchnie przyklejenia + dodatkowe oparcie zabezpieczające przed przypadkowym wciśnięciem do środka.

nie mogę tylko na razie dobrać materiału na tyle twardego żeby faktycznie utrzymywał drut, ale na tyle miękkiego żeby dało się w nim wbić drucik 0,2mm.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
11-06-22 09:59  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No ... w japońcach wklejanie od środka jest dość karkołomne w mojej opinii. Tylko raz tak zrobiłem i więcej czasu zajęło mi prostowanie słupków podczas dalszego sklejania bryły w całość niż zrobienie obreczy na gotowo od strony druku. To co ma odpaść bądź się zapaść do środka i tak odleci podczas przycinania na odpowiednią długość. Druga sprawa to wywinięcie drutu i spłaszczenie go żeby lepiej trzymał klej ... jeśli w skali 1:10 może ma to sens.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
19-06-22 12:16  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Ten okręt to chyba najprostszy i najmniej zdetalizowany okręt japoński wśród wszystkich wydanych japończyków w 1:200. w sumie dlatego go wybrałem żeby szybko poszło i żebym szybciej mógł się zabrać za okręty które faktycznie mnie interesują. IJN średni mi pasują, ten Hatsushimo to miała być wprawka w drutologii ale taka nie zaporowa. Efekt.
- "zmęczyć" go nie mogę ;) długi weekend a poniżej efekt "nadgonienia roboty" ;)
- do drutów podchodzę jak pies do jeża, czyli odkładam na jak najpóźniej.
- właściwej floty która mnie interesuję nie zaczynam bo nie chce mieć nazaczynanych modeli nie wiadomo ile, chce dojść do jednego rozgrzebanego - obecnie mam dwa rozgrzebane


"Zabawa" z nadbudówką srodokrecia. ;)








Podstawy kominów, fikuśne kształty, trochę się obawiałem tych detali, ale wyszły z góry nieźle z dołu nie za bardzo, porozwiarstwaly mi się krawędzie i brzydko to wygląda. w opracowaniu jest błąd, jedna cześć tej większej podstawy jest z gwiazdką aby ja podkleić, ale to błąd. musiałem rozmiękczać i zdzierać tekturę z tego detalu.





główna bryła gotowa, teraz będę kleił kolejne nadbudówki do etapu gdy będą gotowe wszystkie pokłady aby za jednym zamachem machnąć wszystkie relingi.






Podgląd na całość, nadbudówka postawiona na sucho, poza tym doszło parę małych duperelków na pokładzie.





--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
20-06-22 08:50  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Soł far soł gut.
A zdecydowałeś coś odnośnie drutów?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
20-06-22 10:40  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

E tam. Japońce są najfajniejsze. Trochę trzeba się z drutami pomęczyć, ale za to potem jaki efekt.
Bardzo fajnie Ci idzie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-06-22 11:56  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Okręcik fajnie ci wychodzi. Wycinanka oferuje mało drutów ale wątpię żeby tak było na prawdziwym okręcie.
https://sketchfab.com/3d-models/hatsuharu-0c6d65ee86fc4f5ab6c62cfed4977ec2 może się przydać

--

Post zmieniony (20-06-22 12:00)

 
20-06-22 15:54  Odp: [R] IJN Hatsushimo 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Co do drutów to pielegnuje w sobie rozwój prokrastynacji ;) czyli wszystko inne narazie a nie druty. Ale cały czas szukam macam czym by tu wypełnić komin czy bryły dział żeby można było wygodnie osądzać druty z zewnątrz. A jak nic nie wymyślę to będę robił standardowa technika

Świetny link z tym modelem w 3D bardzo się przyda przy robieniu masztu

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024