FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-07-16 20:07  [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Ambitnie postanowiłem dokończyć wszystkie swoje ,,półkownki" częściowo sklejone, potem odłożone do pudełka. Jednym z nich jest prezentowana cysterna autorstwa Kierownika.
Model sklejał się bezproblemowo { wiadomo kto projektował}, a wszelkie babole to tylko moja wina.Pogubiłem kilka części, które odtwarzałem ze skanów. Montaż ramy na zamki to genialny bezporoblemowy etap sklejania za który kKerownikowi należy się piwny medal.
Beczkę postanowiłem wynitować, ponieważ że: historycznie to spawanie dopiero wchodziło w modę, wypukłe nity dodały uroku modelowi a trzy że lubię nitować. Naklejanie nitów zajęło mi dwa wieczory. Malowałem czarną akrylową Agamą, budkę podkładem ze spraya.
Sidoluxem pojechałem po budce i po ramie w celu nałożenia washa i kalek. Wash wyszedł nijaki a kalki z GPM-u się srebrzą mimo uzycia Seta i Sola. Na kalki próbowałem połozyć jeszcze lakier błyszczący i finalnie mat ale nic to nie dało i zostawiłem aby nie pogorszyć. Mam jeszcze jedną nauczkę na przyszłość: przed malowaniem finalnym podłogę w pomieszczeniu należy przejechać mopem aby kurz się nie podnosił. Ja tego w modelarni nie zrobiłem, mało tego mokry model zostawiłem na stole zamiast schować w pudło. Na drugi dzień zobaczyłem ile załapał syfu, łącznie z moim włosem.Tor w całości to tez laserowy produkt Modelika.Dosyć pisania, czas na zdjęcia:


Post zmieniony (07-04-19 21:44)

 
30-07-16 21:09  Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
klint   

Bardzo mi sie podoba. GRATULUJE.

Pozdrawiam Piotr.

 
30-07-16 22:10  Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
janekg   

Super model,a nitowanie rewelacyjne

 
30-07-16 23:00  Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Gratulacje pięknego modelu. Mam nadzieję zobaczyć go w Czarnej.

 
30-07-16 23:25  Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Fajna .

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
31-07-16 06:17  Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Małe pytanie , skąd wziąć te nity wypukłe. Bo chodzi mi po głowie to włoskie działo kolejowe do zdrukowania z E 63 paper model. Ale tam jest wszytko nitowane. Model jest do zdrukowania biały. Chcąc niechcąc trzeba malować. Co bez wynitowania będzie słabiutkie.

 
31-07-16 07:08  Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
Jari 

 

Andrzeju model wspaniały. Gdyby nie ta podstawka można by pomyśleć ze to rekonstrukcja oryginału. Tylko niech ktoś mi wytłumaczy po kiego grzyba wpasowali tam tojtoja?

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
31-07-16 07:58  Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo klimatyczny model i świetne wykonanie.

BTW zbig otrząśnij się. Ludzie czasem się zapominają i to czytają.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
31-07-16 09:14  Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Szanowny Panie Jari ten Twój tojtoj to budka hamulcowego.
W tamtych czasach nie było hamulca zespolonego (taki który uruchamiany jest z lokomotywy we wszystkich wagonach pociągu jednocześnie)
Hamowała za cały skład lokomotywa, i żeby ją wesprzeć w pracy manewrowej czy dla zabezpieczenia wagonów"wrażliwych" jak cysterny właśnie na bocznicach dodawano do wagonu hamulec z taką kręcona wajchą na końcu aby go uruchomić i tę końcówkę chowano w takiej budce aby polepszyć pracę hamulcowego i aby nikt niepowołany takiego hamulca sam nie zwolnił.
A sam model wyszedł pięknie. Nitowanie pierwsza klasa.
Adam

--

Post zmieniony (31-07-16 09:17)

 
31-07-16 09:24  Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Świetny model, ogromnie mi się podoba.
Lubię modele dawniejszego taboru kolejowego ; ma on swój piękny klimat...
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024