FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-07-16 20:07  [G] Cysterna Beuchelt z Modelika
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Ambitnie postanowiłem dokończyć wszystkie swoje ,,półkownki" częściowo sklejone, potem odłożone do pudełka. Jednym z nich jest prezentowana cysterna autorstwa Kierownika.
Model sklejał się bezproblemowo { wiadomo kto projektował}, a wszelkie babole to tylko moja wina.Pogubiłem kilka części, które odtwarzałem ze skanów. Montaż ramy na zamki to genialny bezporoblemowy etap sklejania za który kKerownikowi należy się piwny medal.
Beczkę postanowiłem wynitować, ponieważ że: historycznie to spawanie dopiero wchodziło w modę, wypukłe nity dodały uroku modelowi a trzy że lubię nitować. Naklejanie nitów zajęło mi dwa wieczory. Malowałem czarną akrylową Agamą, budkę podkładem ze spraya.
Sidoluxem pojechałem po budce i po ramie w celu nałożenia washa i kalek. Wash wyszedł nijaki a kalki z GPM-u się srebrzą mimo uzycia Seta i Sola. Na kalki próbowałem połozyć jeszcze lakier błyszczący i finalnie mat ale nic to nie dało i zostawiłem aby nie pogorszyć. Mam jeszcze jedną nauczkę na przyszłość: przed malowaniem finalnym podłogę w pomieszczeniu należy przejechać mopem aby kurz się nie podnosił. Ja tego w modelarni nie zrobiłem, mało tego mokry model zostawiłem na stole zamiast schować w pudło. Na drugi dzień zobaczyłem ile załapał syfu, łącznie z moim włosem.Tor w całości to tez laserowy produkt Modelika.Dosyć pisania, czas na zdjęcia:


Post zmieniony (07-04-19 21:44)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
Andrzej Px48 3975 30-07-16 20:07
 Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
klint 161 30-07-16 21:09
 Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
janekg 245 30-07-16 22:10
 Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
Krys 200 30-07-16 23:00
 Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
Krystian 237 30-07-16 23:25
 Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
ABC 320 31-07-16 06:17
 Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
Jari 237 31-07-16 07:08
 Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
IJN Łukasz 170 31-07-16 07:58
 Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
Adam Cook - bomb 169 31-07-16 09:14
 Odp: [G] Cysterna Beuchelt z Modelika  nowe
MARIUSZ 167 31-07-16 09:24

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024