FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
16-02-22 07:51  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jakoś lotniskowce mi modelarsko nie podchodzą (nie da rady w "setce" :-D), ale Twój model bardzo mi się podoba. Oczywijest pięknie klejony, ale na pewno ma także na to wpływ poszycie kadłuba, które próbuje oddać rzeczywiste poszycie z blach, a nie oklejki rodem z MM z lat 60-tych. Jak to możliwe, że już po 60, 70 latach modelarstwa kartonowego w Polsce, pierwsi projektanci zauważyli, że poszycie stalowych nitowanych kadłubów składało się z pasów blachy układanych wzdłuż kadłuba???!!! Ciekawe ile im zajmie odkrycie licznych otworów w tym poszyciu...;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
16-02-22 08:50  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Solidna robota, doceniam manewrowanie takim dużym kadłubem.
Czy używasz kleju BCG? Poszycie komina może by spróbować wykonać bez "szkieletu" jako samonośną skorupę. Wówczas byłaby szansa na dobre łącznia krawędzi i ich wyrównanie na podkładce (kulką od wewnątrz).
Poszycie kadłuba, też denne, wygląda imponująco.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-02-22 10:06  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Też w tamtym roku miałem rozkminę nad lotniskiem, tzn ciągle mi wracają jakieś myśli, ale wtedy zazwyczaj wystarczy posiedzieć sobie w kącie i przeczekać aż przejdzie ochota na płaskopokładowca. Angraf ma kilka ciekawych pozycji, ale renoma skutecznie zniechęca nawet do prób podjęcia rękawicy. Avangard wydał ostatnio ryjka. Ale, szkoda, że stoczniowego. Tak więc ciągle coś.
Dlatego tym bardziej powodzenia Panie Stanisławie i wytrwałości życzę, oby było warto: ]

 
16-02-22 15:27  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Cześć ;)
Widzę ze się nie poddałes i super.
Ale droga do sukcesu jeszcze daleka życzę wytrwałości i powodzenia .
Nie aktualizowalem swojej relacji ostatnio ale cały czas działam ;)
Już mi się dużo nie zostało.
W razie pytań pisz śmiało.
Pozdrawiam

 
16-02-22 17:39  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A jak tam sprawa z kominami, bo już coś z Sebastianem podziałałem w tym temacie, ale uznał, że zostawi to co jest bo szkoda roboty, a plik został z odświeżoną siatką kominów :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-02-22 18:15  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam
Adam 12.
Jeszcze raz dziekuje za okazana pomoc.

A może byś tak chciał udostępnić na tym forum poprawione kominy ?
Szkoda by było ,żeby ten twój czas poświęcony na poprawki tego badziewia poszedł na marne.
I pewnie byś uszczęśliwil nie jednego szaleńca ,porywającego się na ten model ;)
Pozdrawiam .

Post zmieniony (17-02-22 10:04)

 
16-02-22 19:11  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
greg   

Jestem pierwszy -i chyba nie ostatni- za, please ! ;)

 
21-04-22 22:29  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam ,szczęść Boże
I znów 2 miechy przeleciały nie wiem kiedy ,normalnie już tego czasu nie ogarniam nie nadążam ,kilka fot na szybko z obecnego stanu prac


Odnośnie poruszonych kwestii dotyczących użytych klejów ,kleję cyjanoakrylem w żelu głównie i w płynie a także butaprenem ,kiedyś próbowałem kleić tym BCG ,ale to to nie na mój brak cierpliwości.
Te pasy poszycia poniżej linii wodnej powinny być szersze podobnie jak na burtach ,problem był taki że robiłem to z oklejek po Yamato i gdybym je robił je szersze nie starczyło by mi tego oryginalnego koloru
Co do kominów ,to co miałem zrobione to jeden poszedł w kosz drugi po dużych próbach może da się zaadoptować na razie mam na to czas ,jednakże chętnie skorzystałbym z pomocy nowych siatek części o których wspomniał Adam, tylko jakie są warunki ich otrzymania?
Dziękuję i pozdrawiam

--

 
22-04-22 13:56  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Cześć.
Widzę ze się tez nie poddajesz;)
Ostatnim wyzwaniem są kominy …
Życzę cierpliwości .
Pozdrawiam .

 
23-04-22 20:45  Odp: [R] Japoński lotniskowiec HIRYU 1:200 ANGRAF MODEL
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Super dziobek! Rozumiem, że śródokręcie i rufa jeszcze "w trakcie"?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024