FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
25-07-22 21:50  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Bardzo ładnie wykonany model .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
25-07-22 22:09  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Świetny model, czysto i starannie sklejony. Moje gratulacje! Chciałbym jeszcze zapytać o te nity. Czy malujesz je dopiero po przyklejeniu na model czy przed? Olejną czy akrylem?

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
25-07-22 22:27  Odp: [R/G] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Dziękuję.

Piotrze, wstępnie naklejam na taśmę malarską i wtedy maluję. Potem nawilżam igłę śliną i ściągam z taśmy. Zanim zdejmę nit nakładam kropelkę bcg na kadłub. Po wyschnięciu poprawiam jeszcze pędzelkiem już na kadłubie. Maluję Pactrami.

Ogniwa są tylko retuszowane. Myślałem, że się nie da zrobić otworów na czarnych polach bez malowania gąsienic. Jakoś się udało.

--

Post zmieniony (10-08-22 19:14)

 
25-07-22 22:53  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Jestem pod wrażeniem. Model wygląda bardzo atrakcyjnie, druty na śrubach, przetłoczenia na pokrywach, nity, warto było zrobic mimo ogromu czasu potrzebnego do ich wykonania. Mam ten model w 2d i przy budowie będę mógł wzorować się Twoją relacją. Jeśli do chwili obecnej nikt nie był chętny na częściowo wykorzystaną wycinankę, to ja chętnie skorzystałbym z Twojej uprzejmości i ją przygarną na ewentualny zapas.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
26-07-22 08:05  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

No to zaklepane dla jhradca ;P. Będziesz w Przeciszowie? Jak co pisz na email. Stugu namawiał mnie jeszcze na robione nity ;P. Kleiłem go ponad 3 lata, więc taką ręczną robótkę już odpuściłem. Teraz powinienem mieć więcej czasu, więc postaram się częściej coś umieszczać na forum.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
26-07-22 08:39  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Naprawdę dobrze wyszło. Bardzo czysto i starannie sklejony model chyba nie najłatwiejszego w budowie czołgu:-)
Szacun za wykonanie gąsienic z pojedynczych ogniw, aczkolwiek w formie standardowej wyglądają troche plaskato, co troche upodabnia je do wykonawcy:-)
A poważnie, gratuluję. Jest na co popatrzeć:-)
Jedyny drobny mankament to żółty kolor retuszu - jest zbyt jaskrawy, trzeba go było trochę przybrudzić. Na szczęście żółtego w tym modelu jest najmniej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-07-22 10:36  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo dziękuję. Mam zamiar pojechać do Przeciszowa i liczę, że żadna siła wyższa (ostatnio w postaci częstych awarii auta) nie przeszkodzi. Gdybyś Ty miał potrzebę posiadania jakiejś zapasowej wycinanki to daj znać, mam duży stos i może akurat będę ją miał.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
26-07-22 12:06  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Świetny model, warto było robić nity i gąsienice z ogniw bo bardzo dużo dodają do efektu końcowego.
Mogę śmiało powiedzieć że nie przyniosłeś wstydu GEKOnom, jedynie trochę żenady :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
26-07-22 13:18  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Śliczności, gratuluję! Wiem, ile pracy Cię te ogniwa i nity kosztowały, tym bardziej wielki szacun. Znam się na pancerce jak na makijażu twarzy, ale jak dla mnie efekt końcowy robi bardzo dobre wrażenie :-D

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
26-07-22 19:13  Odp: [R/G] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Po 3 latach jest jednak pewna ulga, że można zacząć coś nowego. Żółty jeszcze poprawię... i nie tylko żółty... na wydechach słabo pokryła farba na przykład. Podpudrujemy przed randką do Przeciszowa :)

Zdjęcia robione w słoncu na I piętrze na tarasie. Kolory zdjęć generalnie wyszły sztucznie za żółte/pomarańczowe. W rzeczywistości są bardziej pastelowe.

--

Post zmieniony (10-08-22 19:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024