FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-01-20 09:08  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jest zdecydowanie lepiej, chociaż szkoda, że w środku ogniwa nie są 3D. Ale nie będę Cię już katował:-)
Wycinaki samoróbki fajna sprawa, ale widać, że nie uzyskałeś idealnego kształtu. Może mocniej dociśnij kombinerkami końcówkę sztancy?:>
Tak czy siak, jest dobrze:-)

Kup sobie tych listków więcej i zasyp nimi ulicę:-) Będzie fajny efekt późnej jesieni :-) Dorzuć drzewo i będzie git:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-01-20 11:23  Odp: [R/G] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Stugu, żeby były całkiem 3D musiałbym składać je z warstw od podstaw. W zamierzeniu chciałem korzystać z wycinankowych nieco je obrabiając. Nie chciałem żeby upodobniły się do laserowych ani też żeby były całe malowane. Chcę zachować oryginalne kolory z wycinanki.

Ukształtowanie sztancy nie jest proste. Żeby włożyć "kopyto" do środka, to przekrój kwadratowy/czy potem trapezowy musi być wpisany w okrąg. Ten luz powoduje oczywiście pewne deformacje blaszki po obwodzie. Trzeba to i tak obrabiać wielokrotnie. Robiąc taki przyrząd chciałem uzyskać przede wszystkim pewną powtarzalność otworów.

Drzewo powiadasz posadzić... a chciałem kiedyś spróbować zrobić takie samemu. Widziałem ciekawe wykonanie - pień ze skręconego miedzianego drutu pokrytego gipsem, a faktura kory robiona szczoteczką do zębów :-)

--

Post zmieniony (10-08-22 19:15)

 
03-01-20 11:46  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Bardzo fajny pomysł z wykorzystaniem sztancy.

Pytanie Halogena odnośnie kostki brukowej oraz płytek chodnikowych ma sens.
Skoro pojazd został wydany jako pierwszy pułk czołgów - Malaje 1942, to kostka jako podstawka może być dla niektórych lekko nietrafiona.
Nie mam pojęcia jak wyglądały ulice większych miasta w tym okresie na obszarze Malajów, ale zawsze można przyjąć, że to jakaś główna ulica Kuala Lumpur. Osobiście uważam, że czasem można lekko nagiąć fakty, ważne aby podstawka miała azjatycki klimat ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
03-01-20 12:44  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mając na uwadze, że postawiony będzie na tej podstawce japoński czołg z II wojny światowej to zdecydowanie taka jej wersja jest dość dyskusyjna, acz nie wykluczona. Piszesz, że zastanawiasz się nad studzienką kanalizacyjną, a była tam w ogóle kanalizacja, no właśnie,ale gdzie właściwie niby miała by być : ) ?
Może to stereotyp, ale mnie raczej obecność czołgu japońskiego kojarzy się z klimatem dróg gruntowych, leśnych, plaż, dżungli, wiadomo miasta też zdobywali, ale czy tam akurat były takie klimaty jak na podstawce ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Malaje#/media/Plik:Japanese_troops_mopping_up_in_Kuala_Lumpur.jpg
4 zdjęcie robi odpowiedni klimat :
http://www.combinedfleet.com/Singapore.htm
Oczywiście to jest twój model i podstawka i zrobisz jak ci pasuje - ja tylko po prostu z ciekawości się zapytałem skąd taki pomysł.
Faktem jest, że taką podstawkę można posprzątać, zmodyfikować i wykorzystać do innej kompozycji z bardziej współczesnym pojazdem : )

Post zmieniony (03-01-20 12:44)

 
03-01-20 13:03  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Co do samych studzienek to szukałem jak wyglądały włazy, ale natrafiłem w sieci na same kolorowe malunki na włazach dopiero z lat 80-tych, które same w sobie są dziełem sztuki. Może wtedy faktycznie było słabo z kanalizacją. Zakładałem że zwykły bruk i płyty chodnikowe nie są przegięciem i nie popełnię dużego błędu historycznego. Jeżeli można zostawić jak jest i dodać "azjatycki" klimat w jakiś sposób to jestem otwarty na sugestie. Pewnie trzeba by zrobić odpowiedni gatunek drzewa typowy dla Japonii ku uciesze Stug'a ;-) Ewentualnie wykorzystam podstawkę gdzieś indziej, a tutaj dam zwykła płaską dechę :-) Zamierzam wziąć go ze sobą jak będę na jakimś konkursie, stąd jeszcze jest czas żeby postawić model na właściwej podstawce. Widziałem pięknie wykonane modele, gdzie tego typu szczegóły raziły oglądających i psuły niepotrzebnie ogólne wrażenie.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
03-01-20 13:06  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Czekam z niecierpliwością. Widzę kilka fajnych patentów. Podglądam!

 
03-01-20 13:20  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Może zostaw tak jak jest, ale sypnij na jezdnię i chodnik jakiś pył, piach, drobny gruz, jakieś kawałki futryn, czy drzwi, a na przykład w lewym rogu postaw fragment słupa ściany podtrzymującej podcienie z takim napisem jak na zdjęciu z pierwszego linku -może coś w tym stylu - będzie klimat miasta i będzie to wszystko miało ręce i nogi.

 
19-05-20 14:05  Odp: [R/G] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

No dobra... nie dobrnąłem jeszcze do końca ogniw ;P. W międzyczasie wykonałem tłumiki oraz podnośnik. Będę jeszcze przyklejał nity na tłumikach. Przykleiłem też lewy błotnik. Prawy błotnik gotowy i czeka do przyklejenia z drugiej strony.



--

Post zmieniony (10-08-22 19:15)

 
20-05-20 09:11  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wydechy jakoś brudzone były?

 
20-05-20 09:19  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Ani wydechy, ani podnośnik nie były brudzone. To oryginalne kolory z wycinanki.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024