FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-03-20 21:01  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Skoro zalozylem ten watek wiec pokaze efekt mojej 3 godzinnej oracy
Wyciołem skleiłem obie wregi ze sobą zeszlifowałem. Poszycie uformowane zmoczone wodą. Czas pracy 3 h efekt







Jedna strona segmentu za duza zdj 1 druga strona w miare pasuje




Drugi segment z wrega nr2 nie pasuje segment za ciasny. Nie moge wregi zeszlifiwac bo znowu bedzie za luźno w segmencie nr 1
Model nie nadaje sie do dalszrgo klejenia
Jesli kogos urazilem tym ze sie pytam wszedzie i ciagle o to sami to przepraszam ale na kwarantannie od 2 tygodni próbuję cos skleic ale nawet modele mlodego modelarza sa dla mnie za trudne. Widocznie jestem uposledzony

Post zmieniony (23-03-20 21:06)

 
23-03-20 22:27  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

nie zasmucaj się. W twoim wypadku można namotać na wręgę pasek brystola, aż nie wyjdzie potrzebne przecięcie (średnica). A oto jeśli by skleił najpierw dwa segmenty na łącznym pasku, a potem już przymierzył wręgę (przy czym po pełnym wysychaniu miejsca łączenia), to uniknął by tej nieprzyjemności.
Aha, i nie zapominaj wycinać otwór poszerzej w wrędze - i brać się wygodniej i posunąć narzędzie dla wyrównywania zdarzy się jeszcze nie raz.







Post zmieniony (23-03-20 22:51)

 
24-03-20 07:19  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Po co moczysz poszycie segmentu?!?!
Nic dziwnego, że wyglàda jak “psu z gardła”...
Wręg przypadkiem nie zamieniłeś miejscami...?
Musisz popracować nad wyobraźnià przestrzenà...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-03-20 08:27  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mocze żeby ukształtować na wrędze kształt. Tak mi polecono. Bo przecierz jak sklejam poszycie to mamy ksztalt przypominajacy walec a wrega nie koniecznie



Skleiłem ze sobą wregi D i D1 i wregi E i E1. Wyciolem trosze wieksze by móc zeszlifować nadmiar. Wyciołem poszycie 15 i 16. I najdziwniejsze było to że wrega E która byla identyczna pasowała do poszycia 15 ale do 16 była za duża. Jesli dalej szlifował bym zebybweszła wc16 to za luzna była by w 15.

Skoro nie mam moczyc poszycia zeby przybralo kształt wregi to jak to inaczej zrobic bo fakt niszczy sie.

Może zaczniemy inaczej. Wycinam poszycie 15 i 16 i wregi D D1 E E1 i co mam zrobic dalej ale tylko jeden krok. Po wykonaniu go pojaze jak wyszło i przejdziemy do nastepnego.

Post zmieniony (24-03-20 08:29)

 
24-03-20 08:43  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kształtowanie poszycia na wrędze?!?! I to jeszcze mokrego ... Toż to najlepsza droga do krowich żeber! I katastrofy.

Tyle razy już wszyscy w poradach mówią:

1. poszycie ukształtować maksymalnie do oczekiwanego kształtu. Skleić w cylinder.
2. wręgi po DOPASOWANIU drogą szlifowania krawędzi papierem ściernym, wsuwamy w końce cylindra poszycia segmentu z lekkim luzem / delikatnym oporem ( tak by nie było szczelin między wręgą a poszyciem).
3. klej ma jedynie utrwalić wszystkie wcześniej ukształtowane i dopasowane elementy w całość.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-03-20 11:49  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wyciołem wręgi idealnie po linii ,nie kleilem ich ze sobą i wregi D sa takie same




Wregi E sa różne. Zostawiam tak czy szlifuje dotad żeby były identyczne?



Poszycie wycięte i ukształtowane na sucho



Jesli chcę zamknąć poszycie wregami wrga D za duza wrega E za mała. Przy wredze D poszycie się nie zamyka a przy E zamyka sie za bardzo




Co teraz?

 
24-03-20 12:05  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

A to dokładnie oryginał? Nie scan-copy z drukarki ?

--
Pieniądze to nie wszystko

 
24-03-20 12:08  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Scan z drukarki. Ale wydaje mi sie że jesli to scan to ma wymiary scanu mimo iz może nie orginalne i scan poszycia bedzie pasował do scanu wreg

 
24-03-20 13:55  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Nadpłynęły....
A drukowałeś na jednej i tejże drukarce wszystkie listy? Czy kolorowe detale samolotu na kolorowym, a dla oszczędzania czarno-białe detale - na laserze w biurze? (((
chcę zauważyć, że tutaj praca z pirackimi kopiami nie w czci. Dla FREEmodel nie ma problemów, a dla piratów - tabu.
--

Post zmieniony (24-03-20 13:57)

 
24-03-20 14:32  Odp: [Technika] Klejenie poszycia samolotu
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To sa zekanowane orginaly znajac moje umiejetnisci to sie opłaciło bo kadłub dodrukowalem jakies 5 razy i ciegle z tym samym skutkiem

Po raz kolejny tym raze przyłożyłem się do wycięcia i zeszlifowania wręg i wszystko robiłem według poleceń tu zamieszczonych efekt




Wszyscy radza i dobrze i dziekuje ale czegos zabraklo.
Nigdy juz nie podejmę się sklejenia samolotu

Post zmieniony (24-03-20 14:35)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024