FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
08-04-20 19:57  [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, po upływie kilku lat wzięła mnie ochota na posklejanie czegoś, tak więc wziąłem się za dokańczanie Me-109.








Post zmieniony (08-04-20 19:58)

 
08-04-20 20:05  Odp: [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pan Mistewicz nie dopatrzył długości paska 1 względem krawędzi części 2.

 
08-04-20 23:02  Odp: [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dziwne.
Pan Mistewicz słynie raczej z dobrego spasowania części. Jego modele są dość uproszczone, ale spasowanie jest przeważnie bardzo dobre.
Kleiłem ten model zaraz po tym jak się ukazał i nie przypominam sobie żeby coś tam w tej wnęce nie pasowało. Ale to było dawno, może mam kiepską pamięć. Jezeli zarzucasz autorowi opracowania błąd, to udowodnij to zdjęciem, które bardziej czytelnie to pokaże, bo na tym co wstawiłeś nie widać tego.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
09-04-20 07:30  Odp: [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

U mnie też wisi ten model, od lat, pod sufitem i szczerze mówiąc, również nie przypominam sobie, żebym miał problem z wnękami. Jeśli już, to minimalny, który nie zapadł mi w pamięć.
A sam model, tak czy inaczej, dla mnie kultowy.

 
09-04-20 09:37  Odp: [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nic się nie dzieję, coś wykombinuję ;)

 
09-04-20 09:57  Odp: [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pochwalam wybór wycinanki na początek kariery modelarskiej.
Pochwała wynika właśnie z tego,o czym piszą Koledzy : Modele Pawła Mistewicza słyną ze świetnego opracowania i dopasowania.
Zatem sprawdź jeszcze raz dokładnie z rysunkami w instrukcji , ewentualnie delikatnie coś przeszlifuj drobnym papierem ściernym.
Będzie dobrze.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-04-20 15:30  Odp: [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
greg   

Witaj kolego, tak sobie obserwuję z "cichacza" Twój powrót do sklejania tej wycinanki. Mnie też zastanowił Twój problem "zbyt krótkiej" (jak na standardy P. Pawła Mistewicza) oklejki komory luku podwozia. Jako że właśnie przeglądam swój zbiór MM-arza, to postanowiłem sprawdzić gdzie leży problem. W/g mnie popełniłeś błąd polegający na tym, że przy/od części 45P (zaznaczona czerwoną "2" na późniejszym zdjęciu) odciąłeś te wszystkie "ząbki"/wypuski, są one widoczne na zdjęciu ukazującym te części na arkuszu, jeszcze przed ich wycięciem. Tę "długą" oklejkę część-44P (czerwona "1" na tym samym wspomnianym zdjęciu) powinieneś - po odpowiednim uformowaniu - "dostawić"/przylkeić krwędzią z góry do części 45P , zaginając/przyklejając te wszystkie listki/wypustki na niezadrukowaną stronę tejże oklejki a nie owijać ją/nią po obwodzie /wokół części (45P).
Właśnie to spowodowało, że oklejka ułożona w ten sposób okazała się za krótka !
Jeżeli drugą komorę tj. z końcową literką "L" nie masz jeszcze wyciętej z arkusza, to zrób/sklej ją tak jak to opisałem i sam sprawdź czy jest /będzie dobrze/lepiej. W/g mnie powinno być wszystko ok. Daj znać czy podpowiedź pomogła i poskutkowała poprawnym wykonaniem części składowych tych zespołów ?

Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałego efektu po ukończeniu modelu.

 
09-04-20 19:28  Odp: [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

greg, najprawdopodobniej masz w 100% rację. Też mi się wydaje że nadstawienie sufitu wnęki na jej ścianki, zamiast oklejenie go ściankami powinno dać prawidłowe spasowanie. Właśnie po to Paweł zrobił te listki.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
09-04-20 21:42  Odp: [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Niestety już za późno, listki zostały obcięte, lecz spoko, przeskoczyłem ten problem ;D

 
13-04-20 18:35  Odp: [Relacja] Messerschmitt Me 109 G6 MM9/2002
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witajcie ;) znalazłem chwilkę czasu w święta i powklejałem wnęki podwozia w wyprofilowane skrzydła. Natarcie skrzydeł tak średnio wyszły choć ściśle kierowałem się techniką zawartą w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=fF0JA7WXj1 w ktoś wie gdzie kupie owe stalowe pręty różnych średnic ?


Post zmieniony (14-04-20 10:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024