FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 21Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
28-07-22 11:25  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.
Pojawiły się kolejne czesci na okręcie,tym razem są to reflektory w dziobowej częsci okrętu.

Dramatu nie było, jedyny nie pasujący element to wąski pasek oklejający przód reflektora - za krótki.
Reflektory powinny sie chowac pod pokład,ale sie okazało że otwory w pokladzie są za wąskie..Lub reflektory za duże ;)
W związku z tym reflektory zostaną na stałe na pokładzie z możliwoscią ich obracania o 360 stopni ;)
I fotki z prac .


[/URL]
Pozdrawiam.

Post zmieniony (28-07-22 22:22)

 
28-07-22 18:56  Odp: [R] Ijn Hiryu
orkan   

Ostatnio wydano taką książkę. Autor pokusił się o rozrysowanie układu płyt poszycia kadłuba.
Późno trochę ale co nieco można w modelu spróbować uzupełnić .


--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
28-07-22 22:17  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Cześć.
Dzięki za zapodanie tematu.
Książka juz w drodze .
Może się jeszcze przyda
Pozdrawiam.

 
29-07-22 21:27  Odp: [R] Ijn Hiryu
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Cuda kolega robi z tą wycinanką, cuda.
Pzdr

 
05-08-22 19:38  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.
A tam cuda od razu ;) Ale dzięki za motywację.
Owocny tydzień,zainstalowałem liny hamulcowe,zrobiłem je z drutu 0,3 mm ,dodałem pozostałe dwa leflektory na rufie oraz zrobiłem główny maszt.
Będę próbował dorobić dzwig,którego niestety nie ma w modelu..;(I może też dwa pozostałe trapy które powinny być na rufie .
Może głupie pytanie,ale czy ktos może mi podpowiedziec jak wstawiac miniatury zdjęć z fotosika ?
To co ja tu robię z tymi zdjęciami to jakas popelina ;)
Z góry dziękuje .

[/URL]
Pozdrawiam.

Post zmieniony (05-08-22 19:42)

 
11-08-22 21:04  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Cześć
Kolejny owocny tydzień mi się trafił.
Zrobiłem reling wzdłuź nadbudówki zainstalowałem szalupę.oraz wykonałem dwie siatki chamujące i zastanawiam się czy je połoźyć na pokładzie czy teź ustawić je w pionie.
żurawie do szalup zrobione według instrukcji z modelu..Nie miałem juź sił dorabiać poprawnych.Ale tragedii nie ma :)
Nadbudówka oraz maszt nie zostały jeszcze zainstalowane.

Siatki chamujące wykonałem z drutu 0,3 mm powinien być cieńszy 0,2 mm ,ale się za bardzo giął.

A tu siatka do wspinania sie na szalupę zrobiona z nici.i kleju CA.

pozdrawiam.

Post zmieniony (11-08-22 21:10)

 
11-08-22 21:13  Odp: [R] Ijn Hiryu
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Solidna robota, chciałbym tak kleić...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-08-22 21:26  Odp: [R] Ijn Hiryu
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szalupy projektu pana Wandtke, mimo że poprawnie sklejone nie powalają swoją urodą. No ale co zrobić. "Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma".
Co do siatek hamujących to zapytam w jakim układzie planujesz samoloty, na pokładzie czy w powietrzu?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
11-08-22 21:34  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Cześć.
Mucha - Co do klejenia to polecam dużo praktyki ;) U mnie to działa im więcej lepie tym lepiej wychodzi ;) Na ta chwile tragedii nie ma.
IJN Łukasz -Zdaje sobie sprawę ze szalupy to żart ;) A samoloty na pokładzie będą zaparkowane cześć ze złożonymi skrzydłami może będzie.
Pozdrawiam .

 
13-08-22 12:14  Odp: [R] Ijn Hiryu
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

tak czytając twoją relację przyszła mi do głowy myśl, że projektant powinien za karę kleić swój model do końca życia.
Jak skończy jeden, to ten sam od nowa... jak Syzyf.
Kolega, który projektuje Trento - to jest właściwa droga, a przynajmniej na bieżąco z zaprzyjaźnionym testerem.

Jeszcze taki spóźniony (bo czytam całą relację od początku) komentarz dotyczący kwestii działek 2 czy 3 lufy ?
Mój praktyczno-inżynierski umysł podpowiada, że w trakcie obsługi 3ki byłoby strasznie nieporęczne
ładowanie środkowego działka - szczególnie w warunkach bojowych.
Wniosek - skłaniałbym się raczej ku 2ce.
Można by też poszukać informacji ogólnych, czy w ogóle we flocie stosowano 3-ki,
bo takie działka wraz z wieżyczką na pewno były jakimś standardem montowanym w całej flocie (wszystkie typy od niszczyciela i w górę)

... to takie przemyślenia tylko
dzięki tobie wiem, że od okrętów angrafu z daleka, a przynajmniej od projektanta tego modelu

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 21Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024