FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 21Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
01-01-21 20:47  Odp: [R] Ijn Hiryu
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajne to wszystko. Super wychodzi ta waloryzacja
Dużo zapału i wolnego czasu w Nowym Roku :-)
Pzdr

 
01-01-21 20:51  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Czesć,dzięki za motywacje ! Dużo jej potrzeba przy tym modelu ;)
Również życzę wielu złożonych modeli ;)
pozdrawiam.

 
01-01-21 21:31  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Tak na koniec dzisiejszego wieczoru,udało mi sie poprawić podpory zmieniając ich kont nachylenia.z zapasu koloru wykonałem nowe.
Używając szablonu który przygotowałem metodą przymiarek,a następnie skopiowałem obrysowując krawędzie ;)

Na zdjęciu poniżej,po lewej stronie moja po prawej z modelu.

Pozdrawiam.

 
02-01-21 13:30  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,zacząłem montowac wzmocnienia podpór pomostów dział 127 mm.
Niestety wzmocnienia nie pasuja wymagaja przeróbek,bynajmniej nie wynika to z faktu że zmieniłem kąt nachylenia filarów.
Przymierzając do oryginalnych filarów różnice sa jeszcze większe.
Poniżej oryginalny filar z przymiarką :

A tu przymiarka do mojego filaru :

A tu jeszce inne niedocagniecia :

A tu ju po zamontowaniu :

pozdrawiam.

 
02-01-21 14:54  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Te podpory z otworami, chyba będę robił z zapasem koloru i tylko zaznaczone kąty. W takich niestandardowych konstrukcjach zbyt łatwo o błąd, lepiej dociąć niż potem dosztukować.
Ogólnie model zaczyna wyglądać zachęcająco ;D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-01-21 15:07  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Czesć,całe szczéscie w modelu nie brakuje zapasu koloru..
Co do zachęcania, do budowy tego modelu hm..Dla ludzi o mocnych nerwach ;)
pozdrawiam.

 
03-01-21 10:36  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam,Platforma na prawej burcie prawie ukończona.
Trójkątne podstawy filarów pasowały,co jest miłą niespodzianką.
Natomiast poszycie osłon pod dolną platformą między podstawami filarów nie pasuje.
Srodkowy element za krótki,i ma złe kąty do łączenia z podstawami.Dorobiłem nowy .Drugi element wymaga lekkiej korekty w celu uzyskania płynnego połączenia z Podstawą filaru.
Na zdjęciach widać przesunięcie druku lokalizacji platform na poszyciu.Cóż pierwsza sprawa,przymierzając poszycie zauważyłem że jest za krótkie o około 2mm (a może szkielet za długi ?)od zejscia do dolnego pokładu rufowego w kierunku dziobu.Miałem wybór kleić od dziobu do rufy (tak mówi instrukcja )I mieć dziurę na zesciu do pokladu rufowego,lub zacząć od tego miejsac w kierunku dziobu i tam wykoać nowy dziób z zapasu koloru..Tak też zrobiłem.
Druga sprawa to pokład hangarowy.Kleiłem go sosbno (w instrukcji napisane żę wszystko razem do kupy i dopiero kleić poszycie)Po częsci mój błąd;)
Ale ten sposób dawałmi większą swobodę w budowie.Moja naiwnosć ufałem żę to wszystko pasuje..
Aczkolweik szkielet pokładu hangarowego jest za krótki o okolo 2 mm..jest również za wąski miejscami ,szczeglnie na dzobie.Gdzie po obu stronach musiałem wkleić paski zapasu.Na sam koniec mając już zainstalowany pokład starowy do hangarowego musiałe to wszystko zgrać z resztą kadłuba.
I znowu wybór..do rufy lub do dziobu wybrałem opcje od rufy żeby filary podtzrymujące pokład startowy sie zgrywały z pokładem.
I tak to wygląa...
Tu te panele które wymagają przeróbek :

Tu już gotowe na miejscu poprawione :

A tu te braki w szerokosci pokładu hangarowego na dziobie Miedzy pomostem a scianą hangaru musiałem wkleić paski.Widać też szparę między pokładem dziobowym a hangarem


pozdrawiam.

Post zmieniony (03-01-21 10:40)

 
03-01-21 21:22  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Druga strona gotowa.
Troche taka wymęczona i oczywiscie ten sam problem - przesunięcie i nie pasujące panele .


pozdrawiam.

Post zmieniony (03-01-21 21:23)

 
03-01-21 21:42  Odp: [R] Ijn Hiryu
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Ciężkie boje widzę ,zawziąłeś się na tym modelu ostro :) Oj nie prędko do niego wrócę ,ale dzięki twojej relacji wyciągam pewne wnioski na przyszłość
Życzę wytrwałości bo obawiam się że to jeszcze nie koniec ciężkich walk ,ale po ukończeniu myślę że to będzie ładny okręt
Pozdrawiam

 
03-01-21 21:51  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Tak,Zbyt daleko już zaszedłem..Szkoda by było to rzucić w cholere ,model nie był tani wraz z dodatkami,ale nie to najważniejsze..Ale Czas który poswięciłem..Skończę go bez względu na na problemy z lepszym lub gorszym efektem..
Też juz działam cos innego w ramach kuracji psychiatrycnej...;)

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 21Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024